Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Typy Forumowicza

Forumowicz. Typy Forumowicza.

Sa forumowicze:

- ktorym zalezy na tematycznej i konstruktywnej dyskusji
- ktorzy czekaja zaczajeni za klawiatura, zeby komus dociac
- ktorym jest wszystko jedno ile bledow ortograficznych nawala
- ktorzy wpisza jedno slowo i sa przekonani, ze innym to sie podoba
- ktorych hobby jest nieprzerwane przeszkadzanie

ciag dalszy powinien nastapic

konto usunięte

Temat: Typy Forumowicza

Witaj Arku,

uważam, że polemika na ten temat nie jest konieczna. Wszyscy wiedzą jak jest i nic tego nie zmieni! Na GL jest inaczej, niż na większości forach dyskusyjnych np. na tym, które oboje dobrze znamy-:)))
Na GL znam tylko dwóch jaśnie "oświeconych" panów, którzy uważają się za wybrańców Pana Boga i zażarcie ataktują innych.
Ale to są skrajne oszołomy, którzy "heretyków" traktują jak bydło..."Baranki boże" w wilczej skórze-:))) Inkwizycja i stosy im się marzą! Z tym, że nie musisz wcale uczestniczyć w ich dyskusjach, bo wyboru tu jest aż nadto!
A tak poza tym, to tutaj jest NORMALNIE i chyba to nic strasznego, jeśli dojdzie czasami do ostrzejszej wymiany zdań. C' est la vie...

Pozdtrawiam serdecznie.
Bartłomiej Juszczyk

Bartłomiej Juszczyk dyrektor
zarządzający Grupa
Adweb; inwestor,
wykładowca, ...

Temat: Typy Forumowicza

Moi Drodzy, sa jeszcze trolle piszace dla sportu, którym jest wkurzanie innych. Bywa.
Tego się nie zmieni - ot, można prowadzić merytoryczne dysputy, nie zważając na owe "typy" :)

Pozdrawiam.
Izabela P.

Izabela P. Team Leader

Temat: Typy Forumowicza

Faktycznie sa, Bartku. I dodam ze sie szczerze powiedziawszy tego po GL nie spodziewalam, poniewaz mialo to byc Forum dosc powaznej kategorii. Ale oczka mi wyszly ze zdziwienia kiedy to pewnego dnia w pewnej grupie poczytalam docinki pewnego pana, a wydawalo sie ze to chlop na poziomie! taki piekny profil bla bla bla a tu sie okazuje ze za kazdym razem docinki, i to docinki bardzo ostre, komentujace inne osoby. przykro sie robi, gdy sie czyta takowe odchyly przeszkadzajace w dyskusji. ale trzeba postepowac wlasnie tak jak piszesz, nie zwracac na to uwagi, nie komentowac nie odpisywac. wtedy taki inteligent przeniesie sie do innej grupy ;)) by pozytkowac swoja negetywna energie.

pozdrawiam
Iza
Monika Czaplicka

Monika Czaplicka Wobuzz, "Zarządzanie
kryzysem w social
media"
(czaplicka.eu)

Temat: Typy Forumowicza

I jeszcze Ci, którzy na forach pracują i reklamują co wlezie :)

Temat: Typy Forumowicza

no i jestem jeszcze ja

:)

pozdrawiam
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Typy Forumowicza

ktorym zalezy na tematycznej dyskusji i wymianie mysli
ale sa i tacy ktorzy mysla, ze sa
kiedy ich nie ma
Danuta Kowalczyk

Danuta Kowalczyk Stale dokształcający
się Product
Manager/Brand
Manager z ...

Temat: Typy Forumowicza

typy forumowiczów podciągnęłabym pod typy ludzi w grupie, zespole, społeczeństwie - nie ma wielkiej różnicy, przy czym wirtualnie czasem łatwiej jest ludziom kształtować swoje "ja".
kiedyś ktoś "sprzedał" mi opinię, że w sieci ludzie tworzą swój idealny obraz, ale idealny dla siebie - czyli uwalniają tylko te cechy, które chcą, lub których nie mogą czasem uwolnić na żywo.
porównanie do "pup" i "gąb" Gombrowiczowskich nie jest mylne.
to jak gra światłem w teatrze" lub "obrazem w filmie (ostatnio moje ulubione porównania - na forum "anonimowo" robimy wszystko [odnoszę się do wątku podpisywania się na forum imieniem i nazwiskiem], a "personalnie" - wcielamy się w oczekiwaną od nas rolę :)
i tak dalej, i tak dalej :)

konto usunięte

Temat: Typy Forumowicza

Arek K.:
Forumowicz. Typy Forumowicza.

Sa forumowicze:

- ktorym zalezy na tematycznej i konstruktywnej dyskusji
- ktorzy czekaja zaczajeni za klawiatura, zeby komus dociac
- ktorym jest wszystko jedno ile bledow ortograficznych nawala
- ktorzy wpisza jedno slowo i sa przekonani, ze innym to sie podoba
- ktorych hobby jest nieprzerwane przeszkadzanie

ciag dalszy powinien nastapic
Są też tacy, którzy zrobią wszystko, żeby utrzymywać uwagę na swojej osobie. Jak nie mają dobrej odpowiedzi, albo temat po prostu wygasa, to podsuwają cytaty czy linki o siedmiu zbójach.
Powoli ucze się odróżniać rozmówców, którzy wiekszość czasu spędzają przy kompie, czyhając na nowe wypowiedzi, żeby natychmiast ripostować. Na szczęście są nieliczni.

konto usunięte

Temat: Typy Forumowicza

nie chce zanudzać, ale ostatnio poznałem całą masę nowych typów.

- nabzdyczonych z braku argumentów na forum, wysyłających pogróżki na priv

- nie kumatych: - jak sie coś dzieje to biorą do siebie i kasują swoje własne cenne wcześniejsze wypowiedzi

- odgrażają sie, że już nie zabiorą głosu, kasują swoje wpisy, ale twardo siedzą na grupie. W życiu nie zamierzają odejść - bo niby z jakiej racji

- patrząc ze swoich wyzyn w chwili łaskawości informują: "Oj, dobrze że to nie Ty, bo (...) by Cię zjadł" albo "gdzie miałeś rozum, że Cie tak otumanili". Albo: "no niby racje masz, ale stanąłeś z tą swoją racją po złej stronie" - aż się ciśnie porównanie: nie zabijaj, jasne - ale zależy kto to mówi

na koniec mam coś specjalnego, nowo odkryty, forumowicz-robal:

- permanentnie podłączony do zamkniętych, podniecających sex-kółeczek (swoich, koleżeńskich) na GL.

Wprawdzie są specjalistyczne randkowe portale, ale wtedy, w razie czego, pracodawca łatwo by to wykrył. A tutaj - "no przeciez jestem zalogowany do biznesowego GL, szukam nowych możliwosci, kontaktów zawodowych".

W normalnym trybie nie do zakwestionowania! Trochę dziwne, że GL firmuje takie zachowania.
Arvind Juneja

Arvind Juneja Współtwórca @
Fangol.pl | Blogger
@ Fitback.pl

Temat: Typy Forumowicza

jeszcze jedna wypowiedź ad persona i będzie źle.

konto usunięte

Temat: Typy Forumowicza

Arvind J.:
jeszcze jedna wypowiedź ad persona i będzie źle.
Sorry, miało być: "Ale NIE dziwie się, ze GL ..."

w końcu rozwój całego internetu itp, itd.

Przepraszam jeszcze raz

ps. a przy okazji dziekuję :)Janusz Andrzej K. edytował(a) ten post dnia 31.08.07 o godzinie 13:02

konto usunięte

Temat: Typy Forumowicza

Hej hej hej...
Typów forumowiczów jest tyle, ile osób zalogowanych na GL.
Natomiast cele niektórych uczestników forum niekiedy są zbieżne.
Niekoniecznie celem są kontakty zawodowe. Bywa, że są to cele towarzyskie, ale i też może to być odreagowanie różnych napięć.
Ponieważ nie raz i nie dwa toczyłam na GL "ostre dyskusje" przeto wiem jedno: wypowiedzi na GL należy dzielić przez 10. Inaczej można się tylko poobrażać :)

konto usunięte

Temat: Typy Forumowicza

Edyta K.:
Ponieważ nie raz i nie dwa toczyłam na GL "ostre dyskusje" przeto wiem jedno: wypowiedzi na GL należy dzielić przez 10. Inaczej można się tylko poobrażać :)
Jasne. Dodam tylko - nie brać wszystkiego do siebie, w razie czego poprosić, przeprosić też warto :)

ps. hmm.. a Ciebie Edyto to nawet może bym i chciał mieć za co przepraszać ;))) Umiem, naprawdę :)

Temat: Typy Forumowicza

Gwoli podsumowania tematu "trudnych forumowiczy" (z przymrużeniem oka):

http://ftp.de.sinuspl.net/pub/docs/klasyfikacja_troli.htm
http://trole.joemonster.org/

Mam nadzieje, ze to się nie kwalifikuje do kategorii linków "o siedmiu zbójach"? :-)

konto usunięte

Temat: Typy Forumowicza

Agnieszka K.:
Mam nadzieje, ze to się nie kwalifikuje do kategorii linków "o
siedmiu zbójach"? :-)
Oo, o kilkudziesieciu nawet, super - opśmiaem sie do ues praffie :D
Anna Małgorzata Nowakowska

Anna Małgorzata Nowakowska freelancer -
tłumaczka języka
angielskiego

Temat: Typy Forumowicza

Hihihi, na GL jeszcze się nie spotkałam z typowymi trollowskimi napinkami, ale strasznie mnie śmieszy śledzenie ich na grono.net. :)

konto usunięte

Temat: Typy Forumowicza

grono.net jest gadaniem masy głupków..
O jednym typie zapomnieliście. To specjalny chów ludzi. Logują się po róznymi nickami i w zalezności od potrzeb, chwala, albo niszczą. Wystepowanie pod sztandarem, czt zasłona nicka, jest bardzo łatwe, gorzej, gdy trzeba wymienić swoje nazwisko i pisać na swój rachunek. Ze zdziwieniem obserwuję, że są takie osoby także na GL

konto usunięte

Temat: Typy Forumowicza

Wioletta S.:
O jednym typie zapomnieliście. To specjalny chów ludzi. Logują
się po róznymi nickami i w zalezności od potrzeb, chwala, albo
niszczą.
O takich jest wątek obok: "Szkoda mi czasu"
Poza tym Agnieszka podała linki:
http://ftp.de.sinuspl.net/pub/docs/klasyfikacja_troli.htm
http://trole.joemonster.org/
Ze zdziwieniem obserwuję, że są takie osoby także na GL
Tyle, że takich prędzej czy później społeczność demaskuje.

A poza tym: Członek członkowi nie równy - jak w życiu.Janusz Andrzej K. edytował(a) ten post dnia 27.09.07 o godzinie 16:23
Agnieszka Nocoń

Agnieszka Nocoń psycholog,
terapeutka

Temat: Typy Forumowicza

Arek K.:
Forumowicz. Typy Forumowicza.

Sa forumowicze:

- ktorym zalezy na tematycznej i konstruktywnej dyskusji
- ktorzy czekaja zaczajeni za klawiatura, zeby komus dociac
- ktorym jest wszystko jedno ile bledow ortograficznych nawala
- ktorzy wpisza jedno slowo i sa przekonani, ze innym to sie podoba
- ktorych hobby jest nieprzerwane przeszkadzanie

ciag dalszy powinien nastapic

Moim zdaniem opuściłeś bardzo ważną część forumowiczów, którym się nie podoba, gdy w poście jest więcej niż jedno lub kilka słów. A to dość pokaźna liczba. Są także i tacy, którym nie podoba się grafomania i inne tego typu sprawy.Agnieszka Nocoń edytował(a) ten post dnia 28.09.07 o godzinie 09:28

Następna dyskusja:

Energia natury – gaz,...




Wyślij zaproszenie do