Robert Drózd

Robert Drózd WebAudit / Świat
Czytników

Temat: Oprogramowanie forów dyskusyjnych

Nie wiem, czy "techniczny" temat kogoś nie zrazi, ale faktem jest że platforma potrafi znacznie ułatwić lub utrudnić prowadzenie i utrzymanie forum. Że wspomnę choćby kwestię walki ze spamem i moderacji.

Pytanie do właścicieli/administratorów forów. Z jakich platform forowych korzystacie? Jesteście z nich zadowoleni?

Ja mam bardzo złe doświadczenia z PHP BB - od strony użytkownika jest całkiem wygodne, od strony administracji i programowania: tragedia - powolne, łamiące wszelkie standardy W3C, programowanie szablonów oraz integracja z serwisem może wpędzić w trwałą nerwicę... Bardzo kiepskie zabezpieczenia antyspamowe. Itd. :-)

konto usunięte

Temat: Oprogramowanie forów dyskusyjnych

Osobiscie uzywam wlasnie phpBB z tym ze rozszerzonej wersji "by przemo". Najlepiej skorzystac z w miare najnowszej wersji. Administracja moze faktycznie nie jest idealna dlatego czesto korzystam z bezposredniego dostępu do baz danych

konto usunięte

Temat: Oprogramowanie forów dyskusyjnych

poczekajcie na phpbb3, niedlugo bedzie.

a jesli chodzi o antyspamowe rozwiazania, to sam zrobilem najprostszy antyspam, ktory o dziwo dziala. Bo captcha roboty potrafia odgadnac.

Ja zrobilem tak, ze kaze uzytkownikom podczas rejestracji uzupelnic dodatkowe pole (http://cygnusmud.pl/forum/profile.php?mode=register)

Test antyspamowy: *:
Wpisz 'cygnus' od tyłu.

Boty nie skumaja, ze trzeba wpisac od tylu cygnus.

Na roznych forach, daje taki tematyczny test i to wystarcza. Nie mam ani jednego spamowego usera.Maciej Sołtysiak edytował(a) ten post dnia 23.06.07 o godzinie 00:50

konto usunięte

Temat: Oprogramowanie forów dyskusyjnych

.Maciej Sołtysiak edytował(a) ten post dnia 23.06.07 o godzinie 00:50
Bartosz Olchówka

Bartosz Olchówka Chief Product
Officer at LiveChat

Temat: Oprogramowanie forów dyskusyjnych

Ja korzystam z autorskiego forum dyskusyjnego, które napisałem od podstaw w PHP i MySQL. Póki co, mimo braku zabezpieczeń antyspamowych, żadne boty się nie pokazały. To duża zaleta takich niekonwencjonalnych skryptów forów dyskusyjnych ;).

«

nowe forum

|

Dubel

»


Wyślij zaproszenie do