Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

http://www.goldenline.pl/grupa/nowa-polonia

Nowa Polonia. Nowi Polacy. Nowe Spoleczenstwo. Ci ktorzy wyjechali, wyjachali za praca. Za pieniadzem. Za lepszym jutrem.
Chca wrocic. Niektorzy jednak pozostana na zawsze. Niektorzy pojada dalej. Do Kaliforni. Do Auckland. Do Ljubljany. Do Zurichu.
Niektorzy pozostana. Pozostana w Berlinie, w Dublinie, w Leicester, w Limerick, w Bergen... Nowa Polonia. Polonia ostatnich lat. Wyjechali. Przyjechali zeby robic doktorat. Przyjechali, zeby pracowac na roli. Przyjechali zeby pracowac w banku. Przyjechali zeby wiecej zarobic. Moze zostana. Moze wroca. Witamy! Powitajmy Nowa Polonie! Powitajmy Nowe! Szanujmy Stare! Powitajmy Nowe! Witaj Nowa Polonio!

Arek Kasprowski
Zurich, 29 grudnia 2007

konto usunięte

Temat: Nowa Polonia

Moim zdaniem jest rzeczą normalną, iż jako społeczeństwo szukamy czegoś nowego. Bardziej atrakcyjnego. Nasz rynek pracy pod względem wynagrodzeń jest nadal mało atrakcyjny. W dużych miastach jest trochę lepiej. Podziwiam tych, którzy decydują się na wyjazd.Ale chciałabym , żeby jednak wracali i tu u siebie inwestowali.
Pozdrawiam Małgorzata

konto usunięte

Temat: Nowa Polonia

To chyba nie jest takie łatwe. Zawsze pozostanie wspomnienie tego, co się zostawia. Realizując swoje ideały chyba najważniejsza jest świadomość, że ma się gdzie wracać. Reszta może być już tylko iluzją lepszego, dlatego myślę, że najważniejsze to czuć przynależność do grupy. Wtedy jest zdecydowanie łatwiej a miejsca starczy dla wszystkich.

konto usunięte

Temat: Nowa Polonia

Njagorzej stworzyć sobie mentalne getto na zasadzie .. Ja,my najbliżsi ..i Oni.. wtedy jest naprawdę ciężko. Pozdrawiam.. (ex-emigrant, wróciłem po 4 latach) i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

konto usunięte

Temat: Nowa Polonia

Pragnę wszystkim życzyć w nadchodzącym roku bezgranicznych źródeł witalnej energii, zdrowia, wspaniałych osiągnięć i spełnienia w realizacji życiowych planów
Konrad J.

Konrad J. value solution
manager

Temat: Nowa Polonia

Uważam, że łatwiej wyjechać osobom, których nie trzyma rodzina (w znaczeniu żona, mąż, dzieci), po wyjeździe to już jest kwestia założonych celów i tego na ile uda się je zrealizować.
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

Konrad Jantarski:
Uważam, że łatwiej wyjechać osobom, których nie trzyma rodzina (w znaczeniu żona, mąż, dzieci), po wyjeździe to już jest kwestia założonych celów i tego na ile uda się je zrealizować.
Tak. Na pewno latwiej wyjechac osobom, ktorych nie trzyma rodzina.
Chyba, ze zrobi sie tak jak wielu, ktorych osobiscie znam, wyjezdzajac z rodzina. Z cala rodzina. Maz wyjezdza z zona i z dziecmi.
Zbigniew Skępski

Zbigniew Skępski magazynier, rossman
Lyoness,
Synergy,Familo

Temat: Nowa Polonia

Witam wszystkich jestem tu zupełnie nowy od dwuch dni ,ale zaciekawiły mnie wasze wypowiedzi,moj dwaj bratankowie wyjechali do Londynu i są tam już jakiś czas,wyjechali głównie dla pieniędzy ,jak zresztą większość
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

No i niektorzy juz wracaja
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

A niektorzy jak wroca. Wkrotce znow wyjezdzaja.
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

NAPS
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

http://www.polskie.ch/forum NAPS: Neue Auslandspolen in der Schweiz. New Abroad Poles in Switzerland.
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

Forum Polskie http://www.polskie.ch/forum
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

A dzis bedzie mecz, wielki mecz finalowy. Ale sie ciesze na ten mecz. EM 2008
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

Forum Polskie. Forum, przy czym nie tylko polskie forum, ale rownie dobrze kazde inne, posiada swoj forumowy rdzen. Rdzen forumowy skladajacy sie z jednego lub z kilku, a w najlepszym przypadku z kilkunastu bardzo aktywnych forumowiczow, moze okazac sie jako bardzo korzystny dla forum.
W zaleznosci od tego w jakim kierunku dane forum ma sie rozwijac i jakie osobowosci ludzkie biora udzial w tworzeniu forum.
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

Dzisiaj jeden czlowiek, czlowiek z najwyzszych wladz forum GoldeLine.pl - facet z samego, samiuskiego wierzcholka GoldenLine.pl bardzo pozytywnie wypowiedzial sie na temat mojej skromnej osoby.

Bardzo serdecznie dziekuje :-)))
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

Nowa Polonia. Termin, ktory propaguje od jakiegos czasu. Czy sie przyjmie? To nie jest takie proste.
Z drugiej strony slowo "ekspatrianci" brzmi wg mnie nieciekawie. Niektorzy uzywaja przerobionego na jezyk polski slowa "expaci". To brzmi juz lepiej. A wiec co przyjmie sie? Na razie propaguje slowo termin: "nowa polonia" Zobaczymy co z tego wyjdzie. Sam jestem niezmiernie ciekawy.

Polskie Forum
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

Jak inaczej nazwac Nowa Polonie? http://www.goldenline.pl/grupa/nowa-polonia
Czy, ktoras z moich nazw sie przyjmie? Ta historia, ktora nie tak dawno zaczalem zaczyna mnie fascynowac. Nowa Polonia? Neopolonia? Postpolonia? Nowi Polacy? Nowi Polonusi? A moze Polonianowa?
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Nowa Polonia

Gdzie Nowa Polonia nie moze tam posle Kasprowskiego. No i coz w tym dziwnego? Przeciez wiem co w trawie piszczy jezeli chodzi o niektore rzeczy na tutejszej lace.

Następna dyskusja:

konserwatywny liberalizm - ...




Wyślij zaproszenie do