Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Ile zawisci tkwi w nas?

Ile zawisci tkwi w naszej, polskiej mentalnosci? Komu ona sluzy najlepiej? Komu ona jest w ogole potrzebna? Czy mozna sie bez niej obejsc? Czy mozna bez niej zyc? Czy mozna sie z niej wyleczyc?

Za darmo mozna dostac jedynie wspolczucie, a na zawisc (niektorzy nazywaja zawisc zazdroscia) na taka prawdziwa, trzeba zawsze bardzo ciezko pracowac.


Gdyz...
Zawsze sie znajdzie ktos, kto ma jeszcze ladniejsza zone niz masz Ty, lub jeszcze ladniejsza kochanke niz Ty masz, gdyz zawsze znajdzie sie ktos, kto ma wiecej pieniedzy niz Ty masz, i ktos, kto ma wiecej zdrowia i urody niz Ty sam masz.

Czyli z tego powodu, kazdy powinien byc zawistny, gdyz zawsze i wszedzie, znajdzie sie ktos KTO MA LEPIEJ niz masz Ty.

Pozdrawiajac, zapraszam do wypowiedzi i do dyskusji :)

Arek Kasprowski

Zurich, 17.02.2008, 11:11, pisane w niedzielne poludnie

konto usunięte

Temat: Ile zawisci tkwi w nas?

Nie cierpię tej głupiej polskiej mentalności i z tego też powodu od zawsze trzymam się z dala od Polonii.
To, co mam jest dla mnie i mojej rodziny. Nie lubię się przechwalać
i nie lubię jak ktoś się przechwala. Nie tak dawno po ponad 10 latach zadzwonił do mnie znajomy z Belgii tylko po to, żeby się pochwalić jak to im się w życiu powiodło...Tym lepiej dla nich, ale co mnie to obchodzi? Nie zajmuję się cudzym życiem i nie chcę, żeby zajmowano się moim. Każdy żyje tak jak ma ochotę i na ile go stać. To wszystko!
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Ile zawisci tkwi w nas?

Renata M.:
Nie cierpię tej głupiej polskiej mentalności i z tego też powodu od zawsze trzymam się z dala od Polonii.
To, co mam jest dla mnie i mojej rodziny. Nie lubię się przechwalać
i nie lubię jak ktoś się przechwala. Nie tak dawno po ponad 10 latach zadzwonił do mnie znajomy z Belgii tylko po to, żeby się pochwalić jak to im się w życiu powiodło...Tym lepiej dla nich, ale co mnie to obchodzi? Nie zajmuję się cudzym życiem i nie chcę, żeby zajmowano się moim. Każdy żyje tak jak ma ochotę i na ile go stać. To wszystko!


Zgadzam sie z Toba. Czuje i mysle tak samo jak Ty.
Robert J.

Robert J. Szef :),

Temat: Ile zawisci tkwi w nas?

Arek Kasprowski:
Ile zawisci tkwi w naszej, polskiej mentalnosci? Komu ona sluzy najlepiej? Komu ona jest w ogole potrzebna? Czy mozna sie bez niej obejsc? Czy mozna bez niej zyc? Czy mozna sie z niej wyleczyc?

Ojoj nie wiem, czy w mieście tak jest, ale na wsi, człowiek kiedy dojdzie do czegoś, nieważne czy to będzie zdobyte ciężką pracą czy też nie, to ludziom to zaraz przeszkadza. Najlepiej gdyby sąsiad miał mniej ode mnie i wogóle był biedny, brzydki itp.
Polacy są bardzo przesiąknięci zawiścią, może to spowodowane jest tym, że aby w Polsce dojść do czegoś to trzeba mieć znajomości i pieniądze, na drugim miejscu stawia sie człowieka jego wiedze i umiejętności.
Wg. mnie każdy człowiek powinien mieć w sobie troche zawiści, ale takie co by go motywowała do do działania a nie tylko do narzekania i utrudniania życia drugiemu, bo inaczej bardzo dobrze będzie naszą zawiść określało takie oto Rosyjskie przysłowie:

"Sąsiad sie spalił, mała rzecz a cieszy"

Pozdrawiam
Robert J.

Ps. Jak dostać sie do tej grupy?

konto usunięte

Temat: Ile zawisci tkwi w nas?

- a wszystkiemu winien nasz kod kulturowy -
zrozumienie tego pozwala mi nie przejmowac się przejawami niechęci, złośliwości czy narzekania wokół - tak naprawdę przestałam to widziec i po prostu robię swoje.
Zresztą, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Każdy naród ma coś.Ewa Masternak edytował(a) ten post dnia 27.08.08 o godzinie 14:59
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Ile zawisci tkwi w nas?

Ewa Masternak:
- a wszystkiemu winien nasz kod kulturowy -
zrozumienie tego pozwala mi nie przejmowac się przejawami niechęci, złośliwości czy narzekania wokół - tak naprawdę przestałam to widziec i po prostu robię swoje.
Zresztą, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Każdy naród ma coś.Ewa Masternak edytował(a) ten post dnia 27.08.08 o godzinie 14:59

Ewa :) jak na fachowca... to troche skromnie ;) ... napisz nieco wiecej jezeli potrafisz ;)

konto usunięte

Temat: Ile zawisci tkwi w nas?

Arkadius Kasprowski:

jezeli potrafisz ;)

prowokacje w rozmowie mają takie samo źródło.

Serdecznie Cię pozdrawiamEwa Masternak edytował(a) ten post dnia 29.08.08 o godzinie 23:52
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: Ile zawisci tkwi w nas?

Ewa Masternak:
prowokacje w rozmowie mają takie samo źródło.

Serdecznie Cię pozdrawiamEwa Masternak edytował(a) ten post dnia 29.08.08 o godzinie 23:52

A zrodlana woda jest zdrowa i wolna od kontaminacji

Podobne tematy


Następna dyskusja:

ile skladek zdrowotnych




Wyślij zaproszenie do