Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Złota 44 - 192m -

z http://orcogroup.pl
Orco Property Group otrzymuje pozwolenie na budowę swojego sztandarowego projektu - apartamentowca Złota 44

WARSZAWA. Orco Property Group, czołowy inwestor, deweloper i zarządca majątku na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i hotelarstwa, z dumą ogłasza, że dnia 5 grudnia br. firma otrzymała decyzję o pozwoleniu na budowę swojego sztandarowego projektu – Złota 44.

- Wspaniałe miasta potrzebują wspaniałych inwestycji. Złota 44 jest unikalnym budynkiem dedykowanym Warszawie, zainspirowanym przez jego mieszkańców i odrodzeniem miasta. Jesteśmy dumni, że możemy zrealizować inwestycję, która stanie się nowym symbolem oraz na stałe odmieni krajobraz stolicy – powiedział Jean-François Ott, President & CEO firmy Orco Property Group.

Ta 192-metrowa wieża zostanie wzniesiona w samym sercu miasta. Ze względu na swoją unikalną formę, zrównoważoną technologię i najwyższej klasy architekturę autorstwa urodzonego w Polsce Daniela Libeskinda, Złota 44 może być uważana za jeden z najbardziej innowacyjnych i przełomowych projektów w Polsce.

- To wspaniała wiadomość zarówno dla nas, jak i dla wszystkich mieszkańców Warszawy, że miasto popiera naszą wizję stworzenia nowego wizerunku stolicy – podkreślił Jean-Claude Moustacakis, Złota 44 Project Director.

Mieszkańcy będą cieszyć się nie tylko nowym wizerunkiem miasta, ale także starannie zrewitalizowanym terenem wokół wieży – zieloną i zaciszną strefą miejską, która będąc dostępną publicznie zapewni przechodniom schronienie od tętniącego życiem centrum miasta.

Złota 44 zaoferuje swoim mieszkańcom apartamenty i udogodnienia o najwyższym standardzie. Imponująca 54-piętrowa struktura pomieści 251 w pełni wykończonych i wyposażonych apartamentów z dostępem do takich udogodnień, jak concierge, taras słoneczny, 25-metrowy basen, sauna i wielu innych.

Pierwsi mieszkańcy Złotej 44 wprowadzą się w pierwszej połowie 2010. Generalny wykonawca, firma Besix SA, obecnie kończy prace przygotowawcze na terenie byłego centrum handlowego po jego rozbiórce. W tym miejscu zostanie wzniesiona Złota 44.

Budowa rozpocznie się niezwłocznie po uprawomocnieniu decyzji i potwa 28 m.
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Dariusz Hetman edytował(a) ten post dnia 18.12.07 o godzinie 05:51

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Kilkanaście dni temu izraelska spółka Lilium złożyła wniosek o warunki zabudowy dla 257-metrowego budynku u zbiegu Jerozolimskich i Jana Pawła II,

Obrazek

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar...w_stolicy.html

250-metrowy kolos stanie w Warszawie
sobota 15 grudnia 2007 03:34

Królowa architektury buduje w stolicy
Wysokościowe szaleństwo w stolicy nabiera tempa. DZIENNIK dotarł do kolejnego projektu wieżowca, który ma być wyższy od Pałacu Kultury. Na tym nie koniec sensacyjnych wiadomości. 250-metrowego kolosa zaprojektuje Zaha Hadid, jedna z największych gwiazd współczesnej architektury.

czytaj dalej...REKLAMA

» Królowa architektury buduje w stolicy Zamknij X

zobacz galerię 250-metrowy gigant ma być wyższy od Pałacu Kultury i Nauki
To już prawdziwe szaleństwo. Nie ma tygodnia bez wiadomości o kolejnym wieżowcu w Warszawie. O tym, że jeden z nich może powstać w sąsiedztwie Marriotta, pisaliśmy już w czerwcu. Firma Lilium, która na początku roku kupiła hotel za 430 milionów złotych, zapowiedziała wtedy, że chce zbudować obok coś wyjątkowego. Inwestor mówił o 200 metrach wysokości i możliwości nadbudowy jego niższego skrzydła, w którym mieści się dziś Galeria LiM. Ale projekt, do którego dotarli reporterzy „Dziennika”, przerósł wszelkie oczekiwania.

Wieżowiec będzie miał 250 metrów wysokości i 70 pięter, co dziś dałoby mu piąte miejsce w Europie. Zostanie zbudowany na planie nieregularnego krzyża, a swoim niecodziennym kształtem będzie przypominał lilię (nazwa spółki po angielsku oznacza właśnie ten kwiat – to skojarzenie zainspirowało architektkę). Na tym nie koniec – by budynek mógł powstać, inwestor zamierza rozebrać ponad połowę przyziemia hotelu Marriott. Uzyska w ten sposób działkę w narożniku dwóch głównych arterii Warszawy, dokładnie na przeciwko Dworca Centralnego.

Nowy gmach nie będzie miał rozbudowanego przyziemia – stanie na środku sporego miejskiego skweru, który całkowicie odmieni wizerunek tej okolicy. Do wieżowca wieść będą cztery wejścia, a z placu wypełnionego fontannami będzie można też zejść do przejść podziemnych, które dziś łączą Galerię LiM z Dworcem Centralnym. Inwestor nie ukrywa, że będzie szukał możliwości porozumienia z miastem i PKP, by w przyszłości uporządkować cały teren.

Na razie stara się o decyzję o warunkach zabudowy. Ale nawet pracownicy miejskiego biura architektury nie znają jeszcze szczegółów projektu. W złożonym kilkanaście dni temu wniosku jest mowa tylko o kubaturze i wysokości. Wizualizacje, do których dotarł „Dziennik”, widział na razie tylko wiceprezydent Warszawy, Jacek Wojciechowicz. – Oficjalnie nie zapoznałem się jeszcze z dokumentami, ale projekt Zahy Hadid jest niezwykle interesujący. Bez wątpienia warto zabiegać o to, by w Warszawie projektowały największe gwiazdy – mówi Wojciechowicz.

Firma Lilium chciałaby zacząć prace pod koniec przyszłego roku, a zakończyć w 2012 roku. Władze Warszawy też byłyby zadowolone, gdyby tysiące ludzi goszczących w stolicy w czasie Euro 2012 mogły podziwiać zrealizowany projekt jednej z największych gwiazd architektury. Inwestor nie kryje, że to bardzo wyśrubowany termin.

"Wszystko zależy od tego, jak szybko uzyskamy warunki zabudowy. Dopiero wtedy będziemy mogli rozpocząć prace nad szczegółowym projektem budowlanym. Czeka nas jeszcze mnóstwo pracy. Model budynku będzie testowany w tunelu aerodynamicznym w Kanadzie. Działa tam firma, która bada wytrzymałość takich konstrukcji – tłumaczy inwestor.

Architektka urodziła się w 1950 r. w Bagdadzie jako córka byłego prezesa irackiej Partii Demokratycznej. Ukończyła matematykę na uniwersytecie w Bejrucie, potem obroniła dyplom w Architectural Association School w Londynie, gdzie do dziś mieszka i pracuje. W 1980 r. założyła własne biuro, które zatrudnia ponad 300 osób i ma oddziały w różnych częściach świata. Od 2001 r. jest profesorem Uniwersytetu Sztuki Użytkowej w Wiedniu i Columbia University w Nowym Jorku. W swoich dekonstruktywistycznych projektach nie odwołuje się do motywów arabskich, a w życiu prywatnym demonstracyjnie odcina się od stereotypowego wyobrażenia o arabskich kobietach. Jest aktywną feministką. Trzy lata temu jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Pritzkera zwaną potocznie architektonicznym Noblem.

Projekt poprzedziły precyzyjne studia urbanistyczne. Sama Zaha Hadid Warszawy jeszcze nie odwiedziła. Kilkukrotnie byli tu natomiast pracownicy jej biur w Londynie i Berlinie. Badali, jak budynek wpisze się w stołeczną panoramę, czy nie spowoduje komunikacyjnego zatoru w okolicy i czy nie odbierze światła mieszkańcom sąsiednich budynków.

Stolica pełna gwiazd architektury

Zaha Hadid to kolejna gwiazda świata architektonicznego, która będzie realizować projekt dla Warszawy. W 2003 r. tuż obok Teatru Wielkiego stanął biurowiec zaprojektowany przez brytyjskiego architekta z tytułem lordowskim Sir Normana Fostera. Gmach do dziś wzbudza w Warszawie kontrowersje, ale na świecie został doceniony kilkoma prestiżowymi nagrodami.

Na początku 2005 r. zakończyła się budowa 40-piętrowej wieży przy rondzie ONZ. Drapacz chmur jest dziełem uznanej na całym świecie pracowni Skidmore, Owings and Merrill. Architekci z tego biura wraz z projektantami z firmy Epstein przygotowują właśnie kolejną wieżę (tym razem apartamentową), która ma stanąć na Woli. Również Złote Tarasy są dziełem docenianej na świecie pracowni Jerde Partnership. Ale to nie koniec. W przyszłym roku ruszy budowa 192-metrowego wieżowca, który jest dziełem Daniela Libeskinda. Mieszkania w tym niezwykłym wieżowcu osiągają astronomiczne ceny. Zapewne tak samo będzie w przypadku wysokościowca planowanego przy placu Grzybowskim. Zaprojektował go bowiem Helmut Jahn z pracowni Murphy Jahn. Nie należy też zapominać o pracowniach, które przygotowują dla Warszawy budynki użyteczności publicznej. Powstające Muzeum Historii Żydów Polskich jest dziełem Rainera Mahlamäki i Ilmari Lahdelma, uznanych architektów z Finlandii. Natomiast Muzeum Sztuki Nowoczesnej projektuje przedstawiciel szwajcarskiego minimalizmu Christian Kerez.

"Stawiam wyzwanie normom i przyzwyczajeniom" - mówi o swoich pracach architektka. Zaha Hadid to przedstawicielka tzw. dekonstruktywizmu w architekturze. Jej projekty zawsze silnie zaznaczają się w przestrzeni. Nieregularne bryły, które tworzy, mogłyby służyć za scenografie do filmów SF. Hadid jest również designerką i rzeźbiarką. Jej prace przypominają miniaturki jej budowli, choć z drugiej strony śmiało można powiedzieć, że gmachy zaprojektowane przez nią to wielkie rzeźby. Architektura Hadid przykuwa uwagę i zaciekawia, ale też często bulwersuje i jest odrzucana. Warto wspomnieć, że wygrała ona konkurs na projekt budynku sali koncertowej (Casino) w Bazylei, a ponieważ w Szwajcarii mieszkańcy demokratyczne decydują o tym, co powstanie w ich miastach, projekt poddano pod głosowanie. 60 proc. mieszkańców Bazylei wyraziło swój sprzeciw, dlatego projekt Hadid trafi do szuflady. Na szczęście wiele z projektów architektki znalazło uznanie (zdobyła kilkanaście prestiżowych nagród), a te, które powstały na stałe, zapiszą się w historii architektury. Do najbardziej znanych prac należą skocznia narciarska Bergisel w Innsbruku, Centrum Nauki Phaeno w Wolfsburgu oraz Centrala BMW w Lipsku (oba na zdjęciu). Wraz z rozwojem techniki budowlanej projektanci mogą pozwolić sobie na coraz większe szaleństwa. I dlatego najbardziej niezwykłe projekty Hadid dopiero powstaną. Wśród nich znajdzie się niezwykły budynek Opus w Dubaju (http://opus-dubai.com), Centrum Kultury w Abu Zabi oraz jeden z wieżowców kompleksu biurowego Fiera di Milano we Włoszech). Teraz do jej niezwykłych budowli dołączy wieża w Warszawie.

Karol Kobos, Radosław Górecki

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

WIEŻA WARTA MILIARD
Marcin Zwierzchowski 04-12-2007, ostatnia aktualizacja 04-12-2007 19:29

W Warszawie ma stanąć najwyższy budynek w Europie. 280-metrowy wieżowiec chce wybudować spółka należąca do Kulczyk Investment House.

źródło: Rzeczpospolita

Wiadomo, że nowy wysokościowiec będzie łączył funkcje apartamentowe, hotelowe i biurowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa rozpocznie się pod koniec 2009 r. Oddanie do użytku mogłoby wówczas nastąpić jeszcze w 2011 roku. Inwestycja powstanie nieopodal placu Zawiszy, między ulicą Chmielną i Al. Jerozolimskimi. Działka należy do Kulczyk Investment House, tak jak i stojący obok biurowiec Warta Tower. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz", wniosek o warunki zabudowy zostanie złożony jeszcze w tym tygodniu.

Koszt inwestycji wstępnie szacowany jest na miliard złotych. Z naszych informacji wynika, że 9 proc. tej sumy wyłoży inwestor, czyli zależna od Kulczyk Investment House spółka Chmielna Development. Resztę sfinansuje konsorcjum banków. Przy tak spektakularnej inwestycji instytucji chętnych do sfinansowania budowy będzie sporo. Na razie jednak projekt jest na zbyt wstępnym etapie, by mówić, które z banków zagwarantują finansowanie. Nie wiadomo nawet, kto ostatecznie zaprojektuje budynek ani jak dokładnie będzie wyglądał. Wstępne wizualizacje są autorstwa firmy MWH Architekci. Znanej m.in. z zaprojektowania pod koniec lat 90. wieżowca Warsaw Trade Tower (przy ul. Towarowej), w którym inwestorem było Daewoo. Zwykle przy tego typu budynkach projekt powstaje we współpracy różnych pracowni. Inwestor do konkursu zaprasza najbardziej uznane na świecie studia. Pewnie tak samo będzie i w tym przypadku.

Warszawski budynek ma mieć 68 kondygnacji. Najwyższe zajmie ponad 300 apartamentów. Pod nimi ulokowany zostanie hotel na przynajmniej 200 pokoi. Nie wiadomo jeszcze, pod jaką marką będzie działał. Wiadomo jednak, że tak prestiżowym projektem potencjalnie zainteresowane mogłyby być właściwie wszystkie największe światowe sieci, na czele z Hyatt, Hilton czy Marriott. Poniżej części hotelowej znajdą się biura.

Łączna całkowita powierzchnia wieżowca może przekroczyć 109,6 tys. mkw. Powierzchni użytkowej będzie ponad 80,6 tys. mkw. Dokładny rozmiar budynku zależeć będzie jednak od ostatecznego projektu. Maksymalnie upraszczając rachunki, można wyliczyć, że zbudowanie metra kwadratowego powierzchni użytkowej będzie kosztowało prawie 12,5 tys. zł. W tej chwili na warszawskim rynku luksusowych apartamentowców metr kwadratowy mieszkania kosztuje od 25 do 40 tys. zł.

Na razie miano najwyższego budynku Starego Kontynentu należy do Commerzbank Tower we Frankfurcie nad Menem. Licząc do dachu ma on 258,7 m wysokości (wraz z anteną 299 m). Warszawski budynek będzie nieco wyższy – ma mieć 260 m plus iglica, co łącznie da 282,4 m. Dla porównania Pałac Kultury ma z iglicą 230,7 m, bez iglicy – 188 m. Warszawski budynek będzie jednak najwyższy tylko w kontynentalnej części Europy. Do czasu jego powstanie ukończony będzie bowiem budowany już londyński Shard of Glass. Budynek, znany także jako London Bridge Tower, będzie miał 306 m wysokości. Autorem projektu jest włoski architekt Renzo Piano, współtwórca paryskiego Centrum Georges Pompidou z lat 70., później odpowiedzialny m.in. za rekonstrukcję placu Poczdamskiego w Berlinie. Warszawska wieża ma zatem szanse być drugim budynkiem Europy.

Obrazek


http://www.rp.pl/artykul/74212.html

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

oraz pozostałe projekty wysokościowców- mające powstac do roku 2012.
Ratusz,prezydent miasta , viceprezydenci sa im bardzo przychylni- więc raczej nie powinno byc kłopotów- jedynie tylko polskie prawo budowlane...
4.Hines Tower 160m approved
Floors (OG) 43

Obrazek


5.
207m-Jewish community-
Construction end 2011
Floors (OG) 55
he plans call for an ultra-green skyscraper that will use solar and wind power to generate its own energy.

Obrazek


Obrazek


6 and 7 M. & J-M. Jaspers - J. Eyers & Partners
Ghelamco Poland Sp. z o.o..
Tower 1 180m
Tower 2 160m

8.
Approved
IGD Apartment House

Obrazek


9.Centrum Zelazna 90m
U/C

Obrazek


10.
North Gate 87m
U/C

Obrazek


Obrazek

11.
U/c Apartamenty Stawki

Obrazek


12.
Murano
U/C

Obrazek


13.
Platinium Tower U/C

Obrazek


14.
Rondo City

Obrazek


15.
Equator, Zenith, Nimbus i Cirrus

Obrazek


16.Park Avenue

Obrazek


17.Apartamentowiec na Waliców

Obrazek


18.
Pirelli Pekao

Obrazek


19.
Prosta Office Center

Obrazek


20.
wolska tower
150m

Obrazek


21.
3 Towers -Grzybowska str. 120m


Obrazek


22.
2x30 floors
inw: Grupo Tremón
proj: Gołąb & Osuc

Obrazek


23.
Supersam

Obrazek


24.
Impexmetal Grzybowska str

Obrazek


25.
Tower Torca
Grzybowska str

Obrazek


26.
Pro Urba - Inwestycja Prosta - 126m

Obrazek

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

tak ma wyglądac warszawa w 2012:

Obrazek


Obrazek
Dariusz D.

Dariusz D. TRANSPACK24 -
Opakowania z atestem
UN

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Ciekaw jestem ile z tych projektów "wypali" :-)

A są jakieś plany rozwoju lotniska w WAW?

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Po raz pierwszy w historii wszystkie powyższe projekty czekaja do realizacji NAMIe.To nie sa tylko koncepcje jak były kiedyś.-
W Polsce rozpoczął sie swoisty wyścig wysokościowców . Zaaprobowany w Gdańsku 202 m - 50pieter BIG BOY- oraz wieże wolności po ok 160m. W Gdyni na ukończeniu 136m. We Wrocławiu 2 tyg temu zaczeła sie buowa 258 metrowego kompleksu Sky Tower.W katowicach kilka projektów zaaprobowano- Silesia Office Towers- ok125m a do aprobaty czeka 180 m Silesia Tower.Niektóre przedstawione powyżej są juz w realizacji np Złota 44- dostała pozwolenie na budowę, inne czekają na warunki zabudowy, inne na pozwolenie na budowę. Lilium dostanie -ponieważ brak protestujących sąsiadów- jedynym sąsiadem jest Marriot należącym do...Lilium.
Władze Warszawy w odróżnieniu od poprzedników min MichałaBorowskiego- chcą realizacji spektakularnych projektów wysokościowych.
Jedynym mankamentem to przedłużający sie bałagan na placu defilad. Tam też rozważa się powrót do wysokiej zabudowy- zwłaszcza od strony Emilii Plater.

PS Co do Lotniska założę nowy wątek i przedstawię sytuacje jak to wygląda teraz.Dariusz Hetman edytował(a) ten post dnia 18.12.07 o godzinie 15:16

konto usunięte

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

I co? Orco stoi...Lilium chyba anulowali;/ Przykro się robi czytając tak wątki sprzed kryzysu...

konto usunięte

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Na szczęście coś zaczyna się dziać. Dom Development rusza w Warszawie z dużym osiedlem, a i w wieżowcach coś się rusza. Hines właśnie otrzymał pozwolenie na budowę wieży przy Twardej :) Więcej na moim blogu: http://altercity.plRadosław Górecki edytował(a) ten post dnia 05.11.09 o godzinie 09:50

konto usunięte

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Wciąż nie widzę pretendenta do miana polskiego budynku plasującego się w I-wszej setce najwyższych budynków Świata.Biały Wilk edytował(a) ten post dnia 19.02.10 o godzinie 22:47

konto usunięte

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Biały Wilk:
Wciąż nie widzę pretendenta do miana polskiego budynku plasującego się w I-wszej setce najwyższych budynków Świata.Biały Wilk edytował(a) ten post dnia 19.02.10 o godzinie 22:47

Ale czy oprócz zaistnienia w rankingu jest potrzeba budowania baaardzo wysoko?

konto usunięte

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Kuba Janyst:
Biały Wilk:
Wciąż nie widzę pretendenta do miana polskiego budynku plasującego się w I-wszej setce najwyższych budynków Świata.Biały Wilk edytował(a) ten post dnia 19.02.10 o godzinie 22:47

Ale czy oprócz zaistnienia w rankingu jest potrzeba budowania baaardzo wysoko?

Zapytam inaczej - czy Warszawa stanowi dogodne miejsce do ulokowania inwestycji.

Wysokie budownictwo uwarunkowane jest kilkoma czynnikami. Poniekąd wynika z planistyki miasta, poniekąd uwarunkowane jest z złożonymi czynnikami rynkowymi, ekonomicznymi.

Warszawa charakteryzuje się występowaniem popytu na mieszkania, powierzchnie użytkowe. Być może koniunktura nie sprzyja podobnym inwestycjom na obecną chwilę, niemniej Warszawa jako miasto rozwija się i rozwijać będzie. Jeśli chcielibyśmy zatrzymać powstawanie wieżowców w Warszawie musielibyśmy dotrzeć do źródła i powstrzymać rozwój jej samej.

Btw - zastanawiam się nad uzasadnieniem dla powstania wieży w Dubaju. Tak jak rachunek ekonomiczny budowania wieżowców w warszawie przemawia na korzyść inwestycji tak wieży Khalifa u podstaw wróżono finansowe niepowodzenie. Zarazem osobiście nie widzę potrzeby podobnej inwestycji w mieście pokroju Dubaju.

konto usunięte

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Biały Wilk:
Kuba Janyst:
Biały Wilk:
Wciąż nie widzę pretendenta do miana polskiego budynku plasującego się w I-wszej setce najwyższych budynków Świata.

Ale czy oprócz zaistnienia w rankingu jest potrzeba budowania baaardzo wysoko?

Zapytam inaczej - czy Warszawa stanowi dogodne miejsce do ulokowania inwestycji.

Wysokie budownictwo uwarunkowane jest kilkoma czynnikami. Poniekąd wynika z planistyki miasta, poniekąd uwarunkowane jest z złożonymi czynnikami rynkowymi, ekonomicznymi.

Ważniejsza od wysokości i rankingów jest jakość architektury. To że będzie się budować coraz wyżej nie ulega wątpliwości, tylko wolał bym abyśmy nie ścigali się z innymi krajami wyłącznie na cyfry a przede wszystkim na rozwiązania jakościowe i funkcjonalne.

Jeżeli znajdzie się inwestor, który zaproponuje dobry wysoki budynek, do tego dobrze wpasowujący się w sylwetę miasta, to niech buduje.

A w Dubaju, który powstał stosunkowo niedawno, aby przyciągnąć turystów i biznes muszą budować wszystko "naj": najwyższy wieżowiec, najwięcej sztucznych wysp, największy sztuczny stok narciarski, itp.Kuba Janyst edytował(a) ten post dnia 22.02.10 o godzinie 15:01

konto usunięte

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Ważniejsza od wysokości i rankingów jest jakość architektury.
To że będzie się budować coraz wyżej nie ulega wątpliwości, tylko wolał bym abyśmy nie ścigali się z innymi krajami wyłącznie na cyfry a przede wszystkim na rozwiązania jakościowe i funkcjonalne.

Swojego czasu amerykański architekt amerykańskiego pochodzenia przedstawił bardzo ciekawą koncepcję przebudowy Centrum. Zakładała min. przeniesienie ruchu samochodowego pod ziemię. Pozostała przestrzeń miała służyć pieszym i spacerowiczom. Oczywiście wprowadzenie w życie podobnej koncepcji wiązałoby się z koniecznością poniesienia gigantycznych kosztów, na które Warszawy nie stać.

Rozwiązania jakościowe i funkcjonalne :) De facto - wysokie budynki w centrum oznaczają min. zwiększony ruch uliczny. Zdecydowanie wysokie budownictwo powinno iść w parze z równomiernym rozwojem komunikacji miejskiej i infrastruktury drogowej. Niebawem na takich Alejach Jerozolimskich w godzinie szczytu będzie można wyskoczyć z samochodu na kawę.. wypić, poderwać kelnerkę i pojechać z nią "do siebie" ;)

Btw - moi znajomi kupili przefajne mieszkanko w apartamentowcu u jednego z dewelopperów z rynku warszawskiego. Cieszyli się nim w pełni dwa lata, dopóki nie wpakowano im elementów systemu podpór stropowych, żeby sufit wraz z powyższymi piętrami nie spadł im na głowę. ;)

konto usunięte

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Biały Wilk:
Swojego czasu amerykański architekt amerykańskiego pochodzenia przedstawił bardzo ciekawą koncepcję przebudowy Centrum. Zakładała min. przeniesienie ruchu samochodowego pod ziemię. Pozostała przestrzeń miała służyć pieszym i spacerowiczom. Oczywiście wprowadzenie w życie podobnej koncepcji wiązałoby się z koniecznością poniesienia gigantycznych kosztów, na które Warszawy nie stać.

Słuszna koncepcja, tylko faktycznie droga. Rozwiązaniem pośrednim i chyba w wielu wypadkach najlepszym jest rozbudowana siatka metra, tylko w wypadku Warszawy oznacza to jakieś 50 lat czekania.

konto usunięte

Temat: Nowe wiezwce dla Warszawy:

Myślę, że powinien dokonać się szybki postęp. Obecnie przetarg na drugą nitkę metra jest zamknięty. Wytypowano wykonawcę nowego odcinka. Niebawem ruszy nowa stacja metra pomiędzy Politechniką, a Centrum. Zarazem przy Dworcu Gdańskim trwają zaawansowane prace przebudowy stacji by dostosować ją do potrzeb podróżujących.
Dodatkowo poniekąd z inicjatywy społecznej ma zostać rozszerzona sieć kolei miejskiej. :)) W końcu zaczęto realizować ambitne plany obwodnicy Warszawy.
Także wszystko przed metrem warszawskim i przed Warszawą. Ostatnimi laty wraz z poprawą sytuacji ekonomicznej kraju zaczęliśmy doganiać zachodnie stolice. :))

Następna dyskusja:

Historia Warszawy




Wyślij zaproszenie do