konto usunięte
Temat: PIERWSZY KRAJOWY KONGRES AUDYTU, KONTROLI WEWNĘTRZNEJ,...
PIERWSZY KRAJOWY KONGRES AUDYTU, KONTROLI WEWNĘTRZNEJ, GRC I ZAPOBIEGANIA OSZUSTW18 punktów CPE (NASBA)
W dniach 16-17 września, 2015 roku w Hotelu Radisson Blu w Warszawie odbędzie się Pierwszy Krajowy Kongres poświęcony tematyce Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, GRC (Governance, Zarządzanie Ryzykiem i Compliance) oraz przeciwdziałania oszustwom i nadużyciom gospodarczym oraz korupcji.
Pod Honorowym Patronatem Franka Nasuti, Chairman The IIC
Współorganizatorzy: Fundacja FEJS, IIC Poland Chapter - IIC Polska, PBSG (do uzupełnienia)
Partnerzy: Audyt.Net, Linia Etyki, (do uzupełnienia)b]
Krajowy Kongres nawiązuje do naszych tradycyjnych międzynarodowych kongresów w Krakowie, którego współinicjatorami i głównymi organizatorami byli Edmund J. Saunders i Prof. Zbigniew Paszek.
W postępujących zmianach w Polsce - formuła „międzynarodowego” kongresu w której uczestniczyli tylko wykładowcy z zagranicy nie sprawdziła się. Podobnie byłoby z nazwą „Europejski Kongres”. Uważamy, że dzisiaj jesteśmy na takim poziomie merytorycznym, że wystarczy „Krajowy Kongres”, który skupiać się będzie na realiach i na potrzebach profesjonalistów i praktyków polskich. Mogą wciąż występować prelegenci zagraniczni ale tacy, którzy będą mogli przedstawić tematy, które mają zastosowanie w Polsce.
Nadrzędnym celem tych cyklicznych spotkań jest wymiana doświadczeń na temat wyzwań, problemów, i perspektyw stojących przed audytorami i kontrolerami wewnętrznymi w Polsce, osób zajmującymi się Governance, zarządzaniem ryzykiem, Compliance (GRC), zapobieganiem oraz wykrywaniem nadużyć gospodarczych i korupcji.
Krajowy Kongres stwarza możliwość omówienia najważniejszych zmian i zagadnień w poszczególnych obszarach, jak również uzyskania opinii wiodących ekspertów, zarówno z Polski jak i zagranicy.
Ten innowacyjny Kongres ma dostarczać najnowszych rozwiązań w dziedzinie kontroli (Internal Controls według COSO 2013), audytu wewnętrznego, zarządzaniu ryzykiem, Governance i Compliance oraz technik zapobiegania i wykrywania oszustw i nadużyć gospodarczych – czyli tych czynników, które mają decydujące znaczenie w efektywnym zarządzaniu i kontroli, zarówno w organizacjach sektora prywatnego jak i administracji publicznej.
W ostatnich latach globalizacja i wzrost informatyki spowodowały pojawienie się nowych, bezprecedensowych wyzwań w środowisku pracy. Stawienie czoła tym wyzwaniom jest często bardzo złożonym i trudnym przedsięwzięciem. Podczas, gdy sprawcy przestępstw, korupcji i nadużyć udoskonalają i rozszerzają swoje działania, ten Kongres jest kontynuacją poszukiwania i uznania dla profesjonalizmu, ochrony organizacji, kompetencji i przewagi nad tymi, którzy z premedytacją chcą zaszkodzić naszym organizacjom.
Formuła Kongresu:
Krajowy Kongres będzie umocnieniem wiedzy i doświadczeń w obszarze najbardziej decydujących i istotnych działań.
Podczas Kongresu zostaną przeanalizowane powiązania między kontrolą wewnętrzną, audytem i wykrywaniem przestępstw gospodarczych z jednej strony, a wymogami zarządzania ryzykiem, ładem korporacyjnym i Compliance z drugiej strony.
Zostaną przedstawione najnowsze wymagania dotyczące ładu korporacyjnego, w szczególności te odnoszące się do zarządzania ryzykiem korporacyjnym (ERM)
Krajowy Kongres, to doskonała okazja do nawiązania bliższej współpracy pomiędzy specjalistami w Polsce, którzy wprowadzają najlepsze praktyki, zgodne z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej i na świecie
Drugi dzień Kongresu będzie w trzech grupach tematycznych, gdzie będą prowadzone zajęcia w formie praktycznych warsztatów.
Kontakt: joanna.koterba@fejs.org.plTen post został edytowany przez Autora dnia 22.06.15 o godzinie 17:54