konto usunięte

Temat: Gdzie szukać pracy zdalnej?

Gdzie szukać pracy zdalnej?

Otaczające nas realia zmieniają się w dynamicznym tempie, a wraz z nimi zachodzą również duże zmiany w preferencjach współczesnych pracowników. Na rynku pracy mamy niemal rewolucję, której owocem jest m.in. wyraźna zmiana przyzwyczajeń, w tym duże zorientowanie na pracę zdalną. Gdzie szukać tego rodzaju zatrudnienia?


Wprawdzie nad Wisłą praca zdalna nie doczekała się jeszcze tak dużej popularności jak na Zachodzie, ale wiele wskazuje na to, że już wkrótce to się zmieni. Już dziś, jak wynika z badań zrealizowanych przez firmę Michael Page, możliwość pracy spoza biura ma 6 na 10 pracowników. 1/3 badanych z takiego rozwiązania korzysta minimum cztery razy w miesiącu, a 35 proc. nie musi pojawiać się za biurkiem przeciętnie raz w miesiącu lub rzadziej.

Warto przy tym podkreślić, że mówiąc o możliwości pracy zdalnej nie mamy na myśli osób trudniących się klikaniem w reklamy, skręcaniem długopisów czy wypełnianiem ankiet. Chodzi tu o poważne oferty, za rozsądne wynagrodzenie, z umową na etat lub B2B.

Kto może pracować zdalnie w 2019 roku?

Jak wynika z najnowszych danych międzynarodowej agencji zatrudnienia Randstad, przygotowanych na prośbę szkoły programowania online Kodilla.com, obecnie najwięcej ofert całkowicie zdalnej pracy otrzymują przedstawiciele handlowi, kierownicy ds. kluczowych klientów (key account manager) i kierownicy ds. sprzedaży (sales manager), czyli osoby, które większość obowiązków wykonują w terenie i muszą mieć bezpośredni kontakt z klientami.

- Osobom, które zajmują się sprzedażą bezpośrednią, pozyskiwaniem czy bieżącą obsługą klientów zdecydowanie łatwiej jest wykonywać określone zadania biurowe i administracyjne poza firmą, choć oferty pracy zdalnej dotyczą także innych profesji - wyjaśnia Mateusz Żydek, ekspert z Randstad, i dodaje: - Sporo propozycji kierowanych jest do branży kreatywnej, grafików, copywriterów, specjalistów ds. social media czy tłumaczy.

Co ciekawe, w niektórych branżach - zwłaszcza w IT, praca poza biurem to wręcz norma.

Poza tym z ofert pracy zdalnej korzystają też osoby, które z racji innych obowiązków nie są stanie pracować w biurze czy nawet w pełnym wymiarze czasu. Mowa głównie o studentach oraz osobach na urlopach macierzyńskich, tacierzyńskich, wychowawczych. Najwięcej propozycji pracy dotyczy wspierania procesów e-commerce, biurowych, analitycznych.
(...)
http://www.praca.egospodarka.pl/154149,Gdzie-szukac-pr...