konto usunięte

Temat: Chcą zakazu ciągnięcia dorożek przez konie.

Chcą zakazu ciągnięcia dorożek przez konie.

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt po raz kolejny domaga się wprowadzenia w Krakowie całkowitego zakazu wykorzystywania koni do ciągnięcia dorożek z turystami. Urzędnicy zapewniają, że zwierzęta są regularnie badane, a miasto stara się, aby warunki, w których one pracują, były dla niech bezpieczne.

Z żalem przyjęliśmy informację o uśpieniu konia dorożkarskiego, który upadł na ulicy św. Jana 24 stycznia. Jesteśmy przekonani, że tej tragedii można było uniknąć
– mówiła przewodnicząca Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt Agnieszka Wypych.

Podkreśliła, że Stowarzyszenie od ponad roku domaga się wprowadzenia całkowitego zakazu wykorzystywania koni do ciągnięcia dorożek z turystami.

Mamy XXI wiek. Nie ma woli mieszkańców ani żadnych racji przemawiających za tym, żeby konie były wykorzystywane jako środek transportu. Zatłoczone krakowskie ulice to nie jest miejsce dla tych zwierząt – podkreśliła Wypych.

Obrońcy zwierząt w opublikowanym w mediach społecznościowych i przekazanym mediom stanowisku podkreślili, że nie akceptują tego, że konie narażone są na utratę życia i zdrowia z powodu ekstremalnych warunków atmosferycznych, w jakich przychodzi im pracować, z powodu smogu czy coraz częstszych wypadków komunikacyjnych.

Według KSOZ dotychczasowe regulacje Urzędu Miasta Krakowa, który wydaje koncesje na działalność dorożkarską, nie sprawdzają się, także wtedy, gdy trzeba reagować na zdarzenia nagłe, takie jak zasłabnięcie konia.

Mimo naszych interwencji w Urzędzie Miasta: petycji i przekazanych urzędnikom nagrań prezydent Jacek Majchrowski nadal nie robi nic, by rozwiązać ten problem

– mówiła Wypych. Dodała, że zaprzestanie wykorzystywania koni do ciągnięcia dorożek poparło w mediach społecznościowych już kilkanaście tysięcy osób.

Stowarzyszenie przywołuje europejskie miasta, które kierując się zdrowiem i dobrem zwierząt zrezygnowały z biznesu dorożkarskiego jak władze Rzymu czy Barcelony. Zdaniem obrońców zwierząt Kraków powinien pójść właśnie tą drogą.

Kraków dba o konie dorożkarskie i stara się, aby warunki, w których pracują były dla niech bezpieczne i nieuciążliwe. Konie są regularnie badane i znajdują się pod stałym nadzorem lekarzy weterynarii. Niestety, zdarzają się wypadki - bardzo rzadko - dlatego staramy się maksymalnie uczulać dorożkarzy, by minimalizowali ryzyko wystąpienia kontuzji u koni. W tej ostatniej sprawie poprosiliśmy o materiały z policji, a także wyjaśnienia dorożkarza – powiedział zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta
(...)
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/chc%c4%85-z...

EJS; raczej się zgadzam, że na dzień dzisiejszy miasto nie jest już miejscem dla ciągnięcia dorożek przez konie.