konto usunięte

Temat: Europa: wydarzenia tygodnia 26/2019

Europa: wydarzenia tygodnia 26/2019

Problemy ochrony światowego klimatu nie schodzą z głównych informacji publikowanych przez światowe media. Na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i powstrzymanie kryzysu klimatycznego naciska Unia Europejska, a szczególnie Francja. Niestety przeciwne są Stany Zjednoczone. Przed G20 w japońskiej Osace powstał dokument mówiący o konieczności wdrożenia postanowień porozumienia paryskiego z 2015 roku. Jednak w dokumentach szczytu nie ma takiego wyraźnego zapisu, niestety za sprawą Stanów Zjednoczonych ( przypominam, że D. Trump, po objęciu urzędu prezydenta w 2017 roku zdecydował o wycofaniu swojego kraju się z porozumienia paryskiego). Tłumaczył on swoją decyzję tym, że traktat zbyt wiele kosztuje Amerykę, narzuca ograniczenia produkcji i wstrzymuje tworzenie nowych miejsc pracy... Oznacza to, że kryzys klimatyczny nie jest priorytetem dla jego administracji. Przypominam, że D, Trump kwestionuje też ustalenia naukowców, z których wynika, że globalne ocieplenie to efekt działalności człowieka.

Za najlepszą restaurację w 2019 roku została uznana Mirazur mieszcząca się w miejscowości Mentona na francuskim Lazurowym Wybrzeżu. Tą informację publikujemy za najnowszą edycją rankingu World's 50 Best Restaurant. Ten ranking powstaje corocznie na podstawie opinii i doświadczeń ponad 1040 ekspertów branży restauracyjnej (kucharzy, krytyków i podróżujących smakoszy), pochodzących z 26 regionów świata. Wyniki tego rankingu ogłoszono podczas gali w Singapurze.

Mówienie o brytyjskiej rodzinie królewskiej to temat rzeczywiście wakacyjny. Warto poinformować, że brytyjska rodzina królewska opublikowała rozliczenie finansowe, z którego wynika, że w 2018 roku państwo wsparło ją kwotą 82 mln funtów. Domena królewska zarobiła łącznie w 2018 roku dla państwa rekordowo wysoką kwotę 343,5 mln funtów (4,3 proc. więcej niż rok wcześniej). Samo rozliczenie nie wzbudza zastrzeżeń, mimo to jak zwykle republikańscy aktywiści skrytykowali te wydatki. Ich zdaniem pieniądze ze skarbu państwa nie powinny być wydawane na pojedynczych członków rodziny królewskiej. Nie komentując tych zastrzeżeń warto przypomnieć wyliczenia za 2017 rok londyńskiej firmy doradczej Brand Finance według której brytyjska monarchia co roku generuje dla brytyjskiej gospodarki 1,76 mld funtów. Warto dodać, że wówczas wartość brytyjskiej monarchii szacowano na około 67,5 mld funtów (a mam tu na myśli nieruchomości i kolekcje dzieł sztuki, które warte są 25,5 mld funtów).
...
http://www.egospodarka.pl/157185,Europa-wydarzenia-tyg...