konto usunięte

Temat: Będzie łatwiej wnioskować o unijne dofinansowanie. Na...

Będzie łatwiej wnioskować o unijne dofinansowanie. Na nowych przepisach skorzystają przedsiębiorcy i samorządy.

Nowelizacja ustawy wdrożeniowej ma ułatwić korzystanie z unijnych dotacji. Nowe przepisy upraszczają proces ubiegania się o dofinansowanie i ograniczają biurokrację. Tworzą też instytucję Rzecznika Funduszy Europejskich, który będzie dbał o interesy beneficjentów środków unijnych. Na zmianach skorzystają głównie samorządy i przedsiębiorcy, którzy w największym stopniu wykorzystują fundusze z UE.


– Ustawa o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności z aktualnej perspektywy finansowej 2014–2020 to pozytywny sygnał. Wprowadza ona kilka ważnych uproszczeń dla beneficjentów. Są to uproszczenia w zakresie kontrolnym, a także w zakresie procedury odwoławczej, możliwości dochodzenia swoich praw w trakcie realizacji ubiegania się o środki – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Arkadiusz Lewicki, dyrektor Zespołu ds. Programów Publicznych i Środowisk Gospodarczych przy Związku Banków Polskich.

Pod koniec maja rząd przyjął nowelizację tzw. ustawy wdrożeniowej, która dotyczy zasad realizacji programów w zakresie polityki spójności do 2020 roku. To część Konstytucji Biznesu, czyli pakietu ustaw, które mają gruntownie zreformować prawo gospodarcze. Nowela, którą w lipcu podpisał prezydent, ma znacznie uprościć procedury związane z wykorzystaniem funduszy UE. Skorzystają na niej głównie przedsiębiorcy i samorządy, czyli głównie beneficjenci unijnych środków.

– Z naszego punktu widzenia, jako środowiska finansowego, najważniejszym uproszczeniem, które wprowadza ta ustawa, jest ułatwienie dostępu do kredytu pomostowego. To kredyt, który ułatwia beneficjentowi pozyskanie finansowania na okres, kiedy prowadzi projekt, który jeszcze nie otrzymał refundacji – mówi Arkadiusz Lewicki.

https://biznes.newseria.pl/news/bedzie-latwiej,p432385917

konto usunięte

Temat: Będzie łatwiej wnioskować o unijne dofinansowanie. Na...

Witam

W nawiązaniu do Pana wpisu na forum Prawo rodzinne i spadkowe, pragnę zwrócić uwagę, że wokół problemów alimentacyjnych narosło dużo nieprawidłowości, a obecne rozwiązania w tym zakresie będą dalej wspomagać wzrost korupcji w sądownictwie, spadek zaufania do prawa i prawdopodobnie wpływać na dalsze obniżenie się przyrostu demograficznego.

W mojej ocenie na ten stan rzeczy będą wpływać czynniki, na które wskazałem w mojej petycji do Minister Rodziny, Pracy i Polityki społecznej w sprawie badań i innych działań dotyczących problemów alimentacyjnych z dn. 29.08.2016 roku
http://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/userfiles/n.krasuska...

Pozdrawiam

Maciej Wojewódka

Następna dyskusja:

Studia jako koszt uzyskania...




Wyślij zaproszenie do