konto usunięte

Temat: Mokre fundamenty.

Mój problem jest taki. Mam stary dom ostatnio w moich pomieszczeniach piwnicznych na ścianach powstała wilgoć bądź grzyb (za bardzo się nie znam). W każdym razie ściany są wilgotne przy podłodze. Kiedy dotykam w tym miejscu szpachelką wszystko się zrywa bez problemu aż do samych cegieł. Nie wiem jak to naprawić.
Warstwy jakie były kładzione to: cegła -> tynk -> gips -> farba olejna + emulsyjna.
Radosław Marciniec

Radosław Marciniec Technolog BETONU i
CHEMII BUDOWLANEJ

Temat: Mokre fundamenty.

I student 2 roku budownictwa ma takie problemy oj jak Prof. Czarnecki dorwie ci na jakims egzaminie będziesz miał mokry fundament

konto usunięte

Temat: Mokre fundamenty.

Witam,

Twój problem mogę rozwiązać proponując Ci usługę osuszania murów oraz iniekcję ciśnieniową, a następnie ozonowanie czyli usuwanie grzybów, pleśni itp za pomocą ozonu.

Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Mokre fundamenty.

nie wiem jak stary jest dom o ktorym piszesz al prawdopodobnie
fundamentnie byl wcale zabezpieczony przeciwilgociowo i Twoj fundament(bloczki) piją wodę z gruntu ibedąja ciagly coraz wyżej, prawdopodobnie sam drenaż wokóldomu nic nie da, musial bys sie zainteresowac osuszaniem iniekcyjnym i zabezpieczeniem tego na przyszłość,
Michał Andrzejczak

Michał Andrzejczak michalandrzejczak.pl

Temat: Mokre fundamenty.

Tak jak pisali przedmówcy, najprawdopodobniej konieczna będzie iniekcja, niestety wiąże się to ze sporymi kosztami.

Jeśli chcesz możesz jednak spróbować innego, doraźnego rozwiązania, do czasu aż zdecydujesz się rozwiązać problem całkowicie. Ta metoda jest stosowana w miejscach gdzie nie ma możliwości zabezpieczyć ściany i posadzki od zewnątrz.

Skuj zawilgocony tynk i kilka cm suchego.
Zostaw na około 2 dni.
W tym czasie zakup szlam uszczelniający np. NB I Koster'a albo CR66 Ceresitu oraz grunt - najlepiej polimerowo-krzemianowy Kostera (chyba Alpol ma też coś podobnego).

Po dwóch dniach jeżeli ściana trochę przeschła, gruntem spryskujesz porządnie ścianę oraz posadzkę (pasem do 15 cm szerokim, wzdłuż ściany). /Jeżeli ściana jest bardzo mokra-wycieka woda, to najpierw trzeba w nią wetrzeć proszek szybkowiążący np. Blitzpulver/

Po około godzinie nanosisz szczotką malarską pierwszą warstwę rozrobionego z wodą szlamu, w którą na styku ściany z posadzką zatapiasz siatkę np. taką jak do k-g.
Po kolejnej godzinie nanosisz drugą i trzecią warstwę szlamu po czym na świeżą jeszcze trzecią warstwą natryskujesz grunt.

Taka powłoka nie powinna przepuścić wilgoci. Oczywiście jest możliwe, że wilgoć będzie wychodzić na ścianę coraz wyżej, trzeba by więc w końcu zlikwidować przyczynę, np. poprzez iniekcję lub zaszlamować całość.

-----------------------------------------------
http://hydroizolacje.remonty-budowy.pl

Temat: Mokre fundamenty.

Może pale Franki to będzie rozwiązanie dla ciebie! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są wady i zalety tej metody fundamentowania, zajrzyj do artykułu, pod linkiem https://www.tamtamitu.pl/jak-budowane-sa-pale-franki-wa..., gdzie opisano też, jak pale tego typu pozwalają na pracę w niskich temperaturach.

Następna dyskusja:

Fundamenty programowania ob...




Wyślij zaproszenie do