konto usunięte

Temat: Kryptowaluty, czyli oszustwa na 10 milionów dolarów

Kryptowaluty, czyli oszustwa na 10 milionów dolarów

O tym, że inwestowanie w kryptowaluty może mieć sens, wiedzą już nie tylko inwestorzy, ale również cyberprzestępcy. Tylko w I połowie 2018 roku produkty Kaspersky Lab zdołały udaremnić przeszło 100 tys. ataków z kryptowalutami w roli głównej. Na szczególne podkreślenie zasługuje determinacja atakujących, którzy z każdą próbą ataku chcieli wciągnąć w swoje oszustwa coraz większą rzeszę nieświadomych niczego użytkowników.


Było raczej pewne, że kariera, która stała się udziałem kryptowaluty, nie umknie uwadze cyberprzestępców. Ci ostatni próbowali osiągać swoje cele, odwołując się do klasycznego phishingu, często jednak mocno wybiegającego poza dotychczas znane scenariusze. Inspirowali się zarówno inwestycjami ICO (emisja cyfrowych monet), jak i darmową dystrybucją kryptomonet, dzięki czemu zarabiali i na zdeklarowanych fanach kryptowalut i na zupełnych nowicjuszach w tym temacie.

Analizy Kaspersky Lab pokazują, że ulubionymi celami oszustów są lokujący kapitał w start-upach inwestorzy ICO. Dla tej grupy osób cyberprzestępcy tworzą fałszywe strony internetowe, które przypominają te oficjalne, związane z projektami emisji cyfrowych monet. Próbują też uzyskać dostęp do ich kontaktów, aby wysłać wiadomość phishingową zawierającą numer e-portfela, na który inwestorzy mają wysłać kryptowalutę. Najbardziej skuteczne ataki wykorzystują znane projekty ICO. Na przykład, żerując na ICO Switcheo, przestępcy ukradli kryptowalutę o wartości ponad 25 000 dolarów, oferując bezpłatną dystrybucję monet i rozprzestrzeniając odsyłacz za pośrednictwem fałszywego konta na Twitterze.

Innym przykładem jest tworzenie stron phishingowych dla projektu ICO OmaseGo, który umożliwił oszustom zarobienie kryptowaluty o wartości ponad 1,1 miliona dolarów.
(...)
http://www.egospodarka.pl/149867,Kryptowaluty-czyli-os...