konto usunięte
Temat: Studium zapobiegania i wykrywania nadużyć gospodarczych i...
Studium zapobiegania i wykrywania nadużyć gospodarczych i korupcjiOd 2012-03-10 do 2012-06-30
Studium organizowane we współpracy Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce - Oddział Wielkopolski w Poznaniu oraz IIC Polska
Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu Studium zapobiegania i wykrywania nadużyć gospodarczych oraz certyfikat Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej Specjalista ds. Zapobiegania i Wykrywania Przestępstw Gospodarczych i Korupcji.
Dodatkowo absolwenci, którzy spełnią dodatkowe wymogi będą mieli możliwość wystąpienia o przyznanie międzynarodowych kwalifikacji Certified Internal Controls Auditor (CICA) - Certyfikowany Audytor ds. Kontroli Wewnętrznej lub Certified Controls Specialist (CCS) - Certyfikowany Specjalista ds. Kontroli nadawanych przez IIC - The Institute for Internal Controls.
CEL STUDIUM:
Oszustwa i przestępstwa gospodarcze, w tym nadużycia finansowe stały się powszechnym zjawiskiem, a w obecnych czasach kryzysu ich wpływ jest szczególnie zintensyfikowany i może być bardzo niebezpieczny dla obrotu gospodarczego. Kadra zarządzająca oraz służby finansowo-księgowe, pracujące na „pierwszej linii ognia”, powinny posiadać wiedzę i narzędzia, aby podczas wykonywania codziennych obowiązków być bardziej wyczulonym na przejawy i możliwości nadużyć.
Celem studium jest poznanie mechanizmów umożliwiających efektywne zarządzanie ryzykiem występowania w danej jednostce gospodarczej przestępstw i nadużyć oraz praktyczny instruktaż dotyczący podstawowych problemów w tym zakresie. Podczas zajęć przedstawione zostaną akty prawne, zawodowe standardy i regulacje dotyczące wykrywania oszustw i nadużyć gospodarczych, a także metodologia prowadzenia postępowań wyjaśniających i zasady ich dokumentowania. Powyższy zakres uzupełniony będzie elementami teoretycznymi i praktycznymi z psychologii (głównie komunikacji), umożliwiającymi nabycie umiejętności przydatnychw realizacji zadań. Zakres studium oparty jest na wymaganiach międzynarodowych kwalifikacji biegłego ds. wykrywania przestępstw gospodarczych (Certified Fraud Examiner) oraz doświadczeniach z polskiej praktyki w tym zakresie.
W trakcie spotkań prezentowane będzie szerokie spectrum tematów i doświadczeń związanych z zapobieganiem i wykrywaniem nadużyć gospodarczych. Wybrane zagadnienia będą prezentowane z punktu widzenia różnych osób, co da możliwość uzyskania pełniejszego obrazu i wyboru optymalnych (zdaniem słuchaczy) rozwiązań.
KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:
Uczestnictwo w studium pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w skutecznym wykrywaniu i zapobieganiu nadużyć gospodarczych. Jednocześnie ukończenie studium umożliwi właściwe zorganizowanie pracy i podjęcie działań, które zredukują w istotny sposób ryzyko wystąpienia nadużyć i przestępstw gospodarczych oraz zmniejszą niebezpieczeństwo nie wykrycia tych zjawisk w przyszłości. Przygotuje także do szybkiego i efektywnego postępowania w przypadku ich zaistnienia. W trakcie studium uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, które będą mogły być wykorzystane w codziennej pracy zawodowej.
PROFIL UCZESTNIKA:
Studium skierowane jest dla kadr zarządzających oraz służb finansowo-księgowych, a w szczególności dla biegłych rewidentów, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, kontrolerów wewnętrznych, audytorów wewnętrznych, kontrolerów finansowych oraz pracowników służb powołanych do zwalczania nadużyć i przestępstw gospodarczych.
METODOLOGIA:
Wykładowcami na studium będą certyfikowani audytorzy wewnętrzni – praktycy w zakresie wykrywania nadużyć i oszustw, specjaliści od zarządzania ryzykiem, księgowi, informatycy – kadra Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Zajęcia prowadzone będą w różnej formie: wykłady, warsztaty praktyczne, dyskusje, odpowiedzi na pytania uczestników. Obok treści prezentowanych przez wykładowców, spotkania będą stanowiły okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Kurs zakończony egzaminem w formie testu jednokrotnego wyboru.
ORGANIZACJA:
Zajęcia w soboty i niedziele, co 2 tygodnie, w godz. od 8.00 do 15.00 (przez ok. 3,5 miesiąca).
Zajęcia odbywać się będą w Centrum Edukacji Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, w Poznaniu przy ul. Ziębickiej 18.
KONTAKT:
Stowarzyszenie Księgowych w Polsce
Oddział Wielkopolski w Poznaniu
Dział Szkoleń
Ul. Ziębicka 18, 60-164 Poznań
Tel. 61 863 04 80
Zgłoszenia on line
http://www.skwp.poznan.pl/szkolenia/studium-zapobiegan...
Fax 61 8630-496
e-mail: szkolenia@skwp.poznan.pl
Kontakt merytoryczny: Rafał Wawrowski tel 602 173 406