konto usunięte
Temat: Co robi pieczęć ACFE przy nazwie tej Grupy?
Co robi pieczęć ACFE przy nazwie tej Grupy?Pieczęć ACFE była stworzona w celu wyróżnienia i przedstawiania tych profesjonalistów, którzy zasłużyli na desygnację „Certified Fraud Examiner” (CFE).
Pochodzenie Pieczęci ACFE
Pieczęć Association of Certified Fraud Examiners odzwierciedla aksjomat Arystotelesa. Z odpowiednią wiedzą, oszustwa i przestępstwa gospodarcze ‘białych kołnierzyków’ może być zredukowane.
Pieczęć poprzez pochodnię i płomień pokazuje zaangażowanie CFE. Pochodnia oświetla drogę do otwartej książki, która przedstawia wiedzę dotyczącą wykrywania i zapobiegania oszustwom. Głęboki kolor płomienia odnosi się do symboliki prawdy i honoru – podstawy standardów etycznych CFE.
W opisie na obwodzie Pieczęci jest nazwa organizacji: „Association of Certified Fraud Examiners” , na dole obwodu jest desygnacja „CFE”.
Z ACFE Polska, IIC Polska oraz PIKW są powiązani wielu CFE, nie tylko Wykładowcy, Trenerzy i Sympatycy, Członkowie Rady Programowej, ale również sam Założyciel i Honorowy Prezes PIKW: Edmund J. Saunders, który był również pierwszym w Polsce CFE i to z jego inicjatywy i z aktywnym wsparciem PIKW, powstało ACFE Polska. On też był pierwszym Prezesem ACFE Polska od początku do 15 grudnia 2008 roku.
Użycie pieczęci przez CFE
Jedynie CFE „in good standing” mogą posługiwać się pieczęcią ACFE dla CFE.
Zwykli członkowie ACFE nie mają prawa posługiwać się tą pieczęcią.
CFE muszą przestrzegać ścisłych wytycznych w posługiwaniu się Pieczęcią ACFE w promowaniu siebie we wszelkich pismach i komunikacjach jak i w Internecie. Edmund J. Saunders, CFE spełnia te warunki, co uprawnia go do umieszczenia Pieczęci ACFE na papierze nagłówkowym, wizytówkach jak i na stronach internetowych organizacji z którymi jest on związany.
Tak więc, Pieczęć ACFE na stronie internetowej Goldenline zamieszczona jest prawnie, nie mając jednocześnie żadnego związku z promowaniem ani patronowaniem działalności tej Grupy przez ACFE.
Uwaga: Pieczęć ACFE to nie jest logo ACFE. Należy ją odróżnić od logo ACFE, które wygląda całkiem inaczej: ma kształt czworoboku, z książką, pochodnią i płomieniem i nazwą ACFE jak i pełna nazwa tego Stowarzyszenia – ale nie ma w nim desygnacji CFE ani jaskrawych kolorów.
Pieczęć i logo ACFE Polska znajdziesz tu: https://www.pikw.pl/ts/aktual.html?op=1&zid=351&start=0...Edmund J Saunders edytował(a) ten post dnia 05.01.12 o godzinie 23:32