Paweł F.

Paweł F. Trener Windykacji

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Wrocław to esencja dzisiejszej i dawnej Europy. Miasto kilku kultur i narodów. Miasto spotkań, idei, historii i przyszłości. To idealne miejsce na inicjatywę łączącą Europę we wspólnym wysiłku podołania wyzwaniom przyszłości. Jednak przede wszystkim Wrocław to konkretne osiągnięcia.
Stolica Dolnego Śląska to miasto akademickie. Z dwudziestoma siedmioma wyższymi uczelniami i dwoma instytutami naukowymi Polskiej Akademii Nauk, Wrocław stanowi jeden z liczących się ośrodków akademickich w Europie Środkowej. Uczy się tu 150 tysięcy studentów, a wykłada 9 tysięcy naukowców, w tym prawie 1200 profesorów. Dochodzi do tego aktywna polityka miasta w promowaniu studiów we Wrocławiu i poszukiwaniu najlepszych studentów z całego kraju i zza granicy.

Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających sie miast w Polsce i Nowej Europie, o bardzo wysokim wskaźniku zadowolenia w społeczeństwie (według badań Gazety Wyborczej z 2007 roku wrocławianie są w czołówce najbardziej zadowolonych ze swojego miasta Polaków). Miasto co roku przyciąga nowych inwestorów. Działają tu już między innymi 3M, Hewlett Packard, Whirlpool, Siemens, Google, Volvo czy LG.

W ciągu ostatnich kilku lat w stolicy Dolnego Śląska powstało ponad 100 tysięcy Miejsc pracy. Bezrobocie spadło z ponad 10 procent do około 5 w obecnym roku. Miasto dzięki wzrostowi gospodarczemu i środkom europejskim inwestuje setki milionów w poprawę infrastruktury.

Idea EIT we Wrocławiu od samego początku miała poparcie centralnych władz w Polsce. Mimo zmian rządów Wrocław zawsze dostawał zapewnienia o rządowych gwarancjach dla swojej oferty.

Wrocław poparły także inne samorządy z Polski i Europy. Między innymi władze Berlina, Hradec Kralove, Lipska, Drezna czy Lwowa.

Wrocław jest miastem leżącym w sercu Europy. W ciągu niewiele ponad 2,5 godzin można stąd dolecieć do Londynu, Rzymu, Bruseli, Oslo czy Kijowa. Historię miasta tworzyły narody połączone dzisiaj w Unii Europejskiej – Polacy, Niemcy i Czesi. To miejsce spotkań historii wschodu i zachodu Europy z wyzwaniami nowoczesności.

http://eitplus.wroclaw.pl/

Pomimo ostrej konkurencji Wrocław wierzy w sukces. Osobiście promowałem miasto tuż przed głosowaniem w Parlamencie Europejskim.

pozdrawiam wszystkich którzy są z nami !!!

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Też coś możesz zrobić dla EIT we WrocławiuAndrzej Zeler edytował(a) ten post dnia 16.03.08 o godzinie 18:47

konto usunięte

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

a kto formalnie za to odpowiada?

ja bardzo chętnie pomogę, zarówno komercyjnie, jak i frikowo

ale chciałbym wiedzieć, kto za to weźmie kasę i wpisze sobie sukces do CV...

konto usunięte

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Witam

Wrocław jest faktycznie ciekawym kandydatem a kto jeszcze pretenduje o EIT ?
Robert B(R)Achmann

Robert B(R)Achmann coś muszę zrobić ze
swoim opisem

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Mówią, że największymi konkurentami Wiedeń i Budapeszt.
Bartosz Majewski

Bartosz Majewski Zwiększam sprzedaż

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Heh...

EIT we Wrocławiu nie będzie.

Nie będzie dlatego ,że R. Dutkiewicz nie opowiedział się za żadną partią i co gorsza wstąpił do stowarzyszenia(które partią będzie)outsiderów politycznych.

Dlatego właśnie dostanie tyle samo albo mniej wsparcia władzy centralnej co w przypadku EXPO.

Przykre...

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Nom. Mógł poczekać z tą inicjatywą do ogłoszenia wyników ;)Wojciech Błaszak edytował(a) ten post dnia 19.03.08 o godzinie 00:30

konto usunięte

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Paweł Filipowicz:
Wrocław to esencja dzisiejszej i dawnej Europy. Miasto kilku kultur i narodów. Miasto spotkań, idei, historii i przyszłości.

:) W sensie pionowym tak. W sensie poziomym nie. Gdzież masz te "kultury" i te "narody"? Wyłącznie w historii, zamierzchłej. Dziś Wrocław jest homogeniczny. Pojęcie "miasto spotkań" to hasło: co ono w praktyce oznacza? Pojęcie "miasto idei": możesz rozwinąć te myśl? Pojęcie "miasto historii": czy inne miasta i regiony są tego atrybutu pozbawione?
No i przyszłość. Zagadka. Gdybyś Pawle mógł rozszerzyć ten swój manifest, odezwę czy jak to tam zwać. I odpowiedzieć na moje skromne pytania.
Robert B(R)Achmann

Robert B(R)Achmann coś muszę zrobić ze
swoim opisem

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Nie wiem czy to dobry przykład ale wczoraj znajomy mi powiedział (jest z innego miasta i nie z Dolnego Śląska), że tyle obcych rejestracji nie widział w żadnym dużym mieście. To może jest to Miasto Spotkań?

Nie, raczej Miasto Korków ;)Robert Bachmann edytował(a) ten post dnia 20.03.08 o godzinie 11:23

konto usunięte

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

:)) to jest pewna marketingowa mitologia, tworzona wokół Wrocławia. I bardzo dobrze: czymś sie trzeba wybić ponad poziom szarości i anonimowości. Ale nie przesadzajmy z tym eksponowaniem pojęć abstrakcyjnych: spotkania, idee, historia itd. Za jakiś czas przyjadą Ukraińcy, moze Afrykanie, może (??) Niemcy, Chińczycy. Zobaczymy wtedy, jacy jesteśmy "wielokulturowi". Na razie Wrocław to sami wrocławianie, plus promil z Korei i pół promila z Zachodu. Oczywiście, nie mówię o alkoholu:))
Bartosz Majewski

Bartosz Majewski Zwiększam sprzedaż

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Tomku, piszesz ,że Wrocław to sami Wrocławianie.

A co to za konstrukt ten Wrocławianin/Wrocławianka?

Jest to w 99% przypadków osoba ,która w historii swojej rodziny znajdzie inne miasto, kraj a przynajmniej województwo. Narodowościowo zostaliśmy załatwieni przez Jałtę oraz Marzec 68` więc nie ma tutaj o czym gadać.

Ale jeśli chodzi o ludzi sprowadzających się na studia do Wrocławia a potem zostających tutaj bo poznali ludzi, mają perspektywy etc.(Tysiące ludzi nie tylko z woj. Dolnośląskiego) czy ludzi będących Wrocławianami w pierwszym(na ogół) czy drugim (rzadziej) pokoleniu to hasło "Miejsce Spotkań" jest strzałem w dziesiątkę- odnosi się do zdecydowanej większości Wrocławian.

Bo prawda jest taka ,że praktycznie nikt nie może tutaj powiedzieć ,że jest 100% stąd. I ma to swoje plusy jak np. brak bazy pod budowę ruchów skinheadowskich.

konto usunięte

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Drogi Bartoszu, pozwolisz, ze nie do końca się zgodzę... Od konca wojny minęło blisko 63 lata. Zerknij prosze, jaka jest srednia wieku wrocławian i zobaczysz, ze zdecydowana większość zyje tutaj od urodzenia, często już w drugim pokoleniu.
A co studentów i innych "napływowych", którzy zostają w naszym miescie... W kazdym z wielkich polskich miast występuje to samo zjawisko; w Warszawie (modelowe "miasto spotkań") w Poznaniu, Krakowie. Wrocław niczym się tutaj nie wyróznia.
Co do hasła "miasto spotkań": wymyślił go moj licealny kolega. Brak kiedyś udział w naradzie, dyskusji i niewiele brakowało, ze zwyciężyłaby opcja forująca hasło "miasto z klasą". Kolega wstał i oznajmił, ze człowiek z klasą nie chwali się swoją klasą. On ją po prostu ma... I zaproponował "miasto spotkań". Hasło, faktycznie, znakomite.
Ale nie dorabiajmy mitologii. To odnosi odwrotny skutek: wrocławianie, kiedys lubiani w Polsce teraz coraz częsciej uznawni są za przesadnie zadzierających nosa.
Rafał Hostyński

Rafał Hostyński Ten od
pozycjonowania

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

Wracając do tematu...

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,7088307,EIT_Pl...

EIT Plus rozpocznie budowę laboratoriów
Wrocławskie Centrum Badań EIT Plus dostanie 140 mln euro na budowę nowoczesnego centrum badawczego na Praczach Odrzańskich


Umowę w tej sprawie EIT Plus podpisało z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach wartego 140 mln euro projektu DolBioMat w kampusie na Praczach Odrzańskich powstanie nowoczesne laboratorium. - Połowę przeznaczymy na remont trzech budynków i budowę kolejnego, zupełnie nowego obiektu, pozostała część pójdzie na ich wyposażenie - zapowiada prof. Mirosław Miller, prezes EIT Plus.

DolBioMat jest największym elementem projektu budowy nowoczesnego centrum badawczego we Wrocławiu. Wcześniej zatwierdzono już dwa inne projekty badawcze, warte w sumie 57,7 mln euro, które mają być realizowane przez EIT Plus.

Na 23-hektaowej działce na peryferiach miasta jest miejsce na kolejne inwestycje związane z badaniami nad nowymi technologiami. - Chcemy żeby powstało tam centrum spotkań naszych naukowców, uczonych z zagranicy i przedstawicieli biznesu i przemysłu - mówi Rafał Dutkiewicz. Prezydent Wrocławia dodaje, że prowadzi rozmowy z dwoma koncernami farmaceutycznymi i dużym bankiem.

- We Wrocławiu był szef Towarzystwa Leibniza, jeden z najsłynniejszych instytucji naukowych w Europie, i zachwycił się naszym pomysłem i możliwościami - dodaje Dutkiewicz.

W kampusie na Praczach powstaną nie tylko pracownie badawcze, w zabytkowych obiektach będą akademiki, hotel dla gości, obiekty sportowe. - Pieniądze w ramach projektu DolBioMat musimy wydać do 2015 r., ale zakładamy, że laboratoria będą gotowe już w 2013 roku - zapowiada prof. Miller.

konto usunięte

Temat: Dlaczego EIT powinien powstać we Wrocławiu?

http://www.prw.pl/articles/view/13025/udzialowcy-eit-p...



Wyślij zaproszenie do