Klaudyna
S.
Student, Uniwersytet
Jagielloński w
Krakowie
Temat: Dance Technology: "Improwizacja - Świadomość Ciała"
Dance Technologywarsztaty „Improwizacja – świadomość ciała”
Zapraszamy serdecznie tancerzy, aktorów na wyjątkowe warsztaty!
Anna Godowska
Propozycja warsztatowa „Improwizacja – świadomość ciała” jest wynikiem 14-letniej pracy pedagogicznej Anny Godowskiej, jej poszukiwań i odkryć dotyczących twórczej pracy z ciałem. Zajęcia te mają na celu poprowadzić ich uczestników w stronę pełniejszej świadomości ciała, poprzez wykorzystanie w pracy zarówno indywidualnych predyspozycji, umiejętności, jak i ograniczeń. Warsztat ten przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są poszukiwaniem i odkrywaniem nowych dla siebie przestrzeni tańca oraz poczucia własnego ciała.
Ćwiczenia podczas warsztatu dotyczą następujących zagadnień:
* praca z wyobrażeniem
* podświadomość / przestrzeń ukrytego twórcy
* czerpanie inspiracji do ruchu i tańca z otaczającej nas przestrzeni i przestrzeni własnego ciała
* poszukiwanie różnych jakości w obrębie tej samej kombinacji ruchu
* praca z ograniczeniem pracy ciała:
– ograniczenie jako potencjał
– wykorzystanie ograniczeń ciała (związanych np. z brakiem techniki) do budowania krótkich choreografii
Terminy warsztatów
* 28 listopada 2009 (sobota) godz. 10.00-14.00
* 29 listopada 2009 (niedziela) godz. 12.00-16.00
Cena
100 zł / 2 dniowe warsztaty (8 godzin)
* opłatę za zajęcia należy przesyłać na nr konta mBank: 73 1140 2004 0000 3102 5362 4900
* w tytule przelewu należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz nazwę warsztatów: Improwizacja – świadomość ciała.
* prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres arsharter@arsharter.pl
* po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia
* ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa z dniem 20 listopada 2009 r.
Szczegółowe informacje: arsharter@arsharter.pl lub pod nr tel. 606 603 560
Miejsce
Atelier Hothause, ul. Romanowicza 4, I piętro, Kraków
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
Anna Godowska
Tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego. Taniec jest dla niej wyjątkową formą ekspresji ludzkiej duchowości, a jednocześnie sposobem na jej zgłębianie. Pośród wielu doświadczeń artystycznych znajdują się projekty solowe, między innymi „Solo w dialogu-Solo im dialog” przygotowany na otwarcie Choreographisches Zentrum NRW w Essen (Niemcy); choreografie zespołowe tworzone w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Scena 96’ (spektakle sceniczne i plenerowe); współpraca z artystami z innych dziedzin sztuki, w ramach której wyróżnić należy rozwijającą się współpracę z Katarzyną Kozyrą. W 2001 roku wraz ze scenarzystą i reżyserem Sławomirem Krawczyńskim oraz kompozytorem i muzykiem Dominikiem Strycharskim założyła Teatr Bretoncaffe. W latach 1998-2004 pedagog i choreograf w Studio Taneczno-Aktorskim działającym przy Szkole Baletowej w Warszawie.
Twórca i kierownik projektu DCX upowszechniającego taniec współczesny, realizowanego w latach 2004 – 2006 w Ośrodku Działań Twórczych w Warszawie. W latach 2003 – 2006 zorganizowała i poprowadziła dziewięć 10-cio dniowych autorskich warsztatów „Podświadomość a ciało” w Jagniątkowie (Jelenia Góra), które stały się podstawą do napisania pracy magisterskiej pt: „Taniec jako twórcza praca z ciałem w procesie indywidualizacji” (UW 2006)
Rezydentka Centre national de la danse w Paryżu (wrzesień 2005 r.), uczestniczka Theorem Residency Project 2005 r. oraz Interdyscyplinary Dramaturgy Coaching w Zagrzebiu (org. Theorem). Stypendystka Mobile Academy 2006. Od 2005 roku jest stałą współpracowniczką Sławomira Krawczyńskiego przy realizacji projektu badawczo - artystycznego „Taniec Śniącego Ciała” jego autorstwa, a inspirowanego metodologią. Projekt ten realizowany jest przez Teatr Bretoncaffe we współpracy z Akademią Psychologii Zorientowanej na Proces.