Gosia Luberda

Gosia Luberda Voice&Communication
Coach, Certificate
Laughter Yoga
Teac...

Temat: Laboratorium alternatywnych form pracy z głosem, technik...

Witam serdecznie wszystkich miłośników muzyki i samorozwoju:) zapraszam na letnie zajęcia indywidualne i grupowe.
Zajęcia indywidualne – najbliższe terminy do wyboru Lipiec/Sierpień 2012:
w Mielcu od 9 do 21 lipca, w Warszawie od 23 do 28 lipca, w Krakowie od 30 lipca do 4 sierpnia.

Jeśli macie ochotę zorganizować warsztaty w Waszym mieście piszcie śmiało, dostarczę Wam wszelkich materiałów informacyjnych.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia:) Gosia Luberda

Info/zapisy: infolabvoce@gmail.com lub kom: 883185320.

Do kogo są kierowane takie zajęcia?

Program zajęć indywidualnych i grupowych jest otwarty dla wszystkich.

Przekazywane w trakcie pracy z głosem metody, techniki i doświadczenia są doskonałym narzędziem pracy nad rozwojem osobistym.

Prace z głosem szczególnie polecam dla tych dla których głos jest narzędziem pracy. Dla tych, dla których umiejętne i świadome posługiwanie się głosem w komunikacji jest decydującym środkiem sukcesu w relacjach zawodowych, społecznych czy prywatnych.
Dla takich profesjonalistów jak: terapeuci, trenerzy, praktycy terapii naturalnych, nauczyciele, sprzedawcy, ludzie biznesu, muzycy, wokaliści, aktorzy, public speaker, prezenterzy medialni – program proponowanych zajęć, jest wzbogaceniem i uzupełnieniem zakresu własnych narzędzi i metod pracy oraz personalnego rozwoju.

Jak przebiegają zajęcia?

Do pracy z głosem podchodzę w sposób holistyczny i wielodyscyplinarny. Każdy człowiek, dla mnie, jest niepowtarzalnym instrumentem muzycznym. Niezależnie od tego czy pracuje nad posługiwaniem się dźwiękiem w mowie czy w śpiewie, na moich zajęciach wiele miejsca poświęcam pracy nad rozwojem percepcji sensoryczno/motorycznej i funkcjonalnej ciała i głosu. Celem tego jest rozpoznanie prawdziwej natury tych podstawowych narzędzi komunikacji.

Charakterystyka programu moich zajęć jest także obecność, alternatywnych czyli niekonwencjonalnych form, metod i technik pracy z ciałem i z głosem.

Służą one rozpoznaniu w sobie, stanow rozluźnienia i relaksacji pasywnej i tej aktywnej. Jest to jeden z kluczowych elementow edukacji glosu.

Uczymy się wiec tego aby nasza komunikacja, i w mowie i w śpiewie, zaczynała sie od absolutnego komfortu w sobie, w instrumencie. Naturalnie doświadczanie takich stanow wiąże się, nierozerwalnie, z odblokowaniem negatywnych emocji, które zawsze sa zapamiętywane przez nasze mięśnie w postaci chronicznych napiec. Tutaj już mamy doczynienia z działaniem profilaktycznym dla naszego zdrowia psycho-fizycznego.

Program tak proponowanych zajęć uwalnia wiec emocje i drzemiące w nas twórcze możliwości. Rozszerza zdolności autentycznej i swobodnej autoekspresji. Polepsza i wzbogaca sposób w jaki komunikujemy się sami ze soba i z otoczeniem. Rozwija samoświadomość siebie, własnego instrumentu i sposobu posługiwania się nim. Jest przy tym dużo zabawy i co najistotniejsze, jest to niezwykle interesujący proces autoeksploracji i rozpoznawania własnego potencjału.

Prowadzi do odkrywania własnych pokładów mocy i energii działania, podwyższając w ten sposób jakość swojego życia.

Proponowany program zajęć ma na celu, naprowadzić studenta na naturalną, autentyczną i zintegrowaną drogę wyrażania się poprzez dźwięk i jego ciało.

Obszary pracy:

Impostacja głosu – technika prawidłowego/zdrowego wydobywania dźwięku w mowie i w śpiewie.
Zasady higieny głosu.
Anatomia i fizjologia natury głosu ludzkiego.
Praca nad umiejętnością słuchania ciała i głosu (rozwój percepcji sensoryczno/motorycznej i funkcjonalnej).
Sztuka komunikacji scenicznej – przekaz emocji, dynamika i relacja z publicznością.
Świadoma i skuteczna komunikacja ( frazeologia , prozodia, interpretacja i ekspresja w śpiewie i mowie).
Sztuka improwizacji.
Elementy extended vocal technique/praca nad rozszerzaniem skali głosu i odkrywanie nowych możliwości i sposobów własnej ekspresji.
Vocal Fitness / alternatywne metody rozgrzewki i relaksacji aparatu fonacyjnego i artykulacyjnego, zasady utrzymywania tzw. dobrej formy wokalnej.
Techniki radzenia sobie ze stresem.
Techniki medytacyjne i relaksacyjne w pracy z ciałem i z głosem.
Psychologia głosu – rozpoznanie własnej osobowości wokalnej i praca nad nią.
Metody i zasady autoterapeutycznej pracy z dźwiękiem własnego głosu: oczyszczanie, harmonizowanie („strojenie się”), doenergetyzowanie i relaksowanie się poprzez dźwięk