Temat: Ogłoszenia o treści: SZUKAM MANAGERA
Zespół PompaDur poszukuje menadżera.
prosimy o kontakt na adres pompadur.band@gmail.com
zapraszamy na stronę
http://pompadur.pl
TU NAS MOŻNA POSŁUCHAĆ
https://www.youtube.com/watch?v=lzlxbtVHokM
https://www.youtube.com/watch?v=S1A6yBNz83Q
O ZESPOLE
PompaDur to trupa dworsko-podwórzowa. Ich muzyka jest świeża i ożywcza jak dobrze naostrzony tasak; zawsze dobrze skrojona i z falbaną, której niejedna hrabina by pozazdrościła. Styl, sznyt i wykwint jest tu w prostej linii z wyższych sfer : z zadymionych spelunek, podmiejskich tancbud i kabaretów. PompaDur ma w zanadrzu melancholijne ballady podwórzowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir, tanga w których każdy krok jest grą o życie. Pieśni są o sprawach codziennych – dramatycznych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. Gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać; ale jakkolwiek zadymiony byłby lokal a mgła dokoła gęsta, krew pozostaje błękitna i słodka, a muzyka żywiołowa, liryczna i stylowa!
KRWAWE BALLADY (najnowszy projekt)
Temat zbrodni od wieków dręczy ludzkość. Fascynuje, przeraża, ale i intryguje. Tym razem powróci w Krwawych Balladach. Gdzieś pośród ciemnych uliczek i zaułków, snuje się pieśń o popełnionej w pasji zbrodni. Mroczne i tajemnicze, często makabryczne, a nade wszystko pełne czarnego humoru opowieści stały się tematem podwórkowych ballad i… punktem wyjścia dla projektu Krwawe Ballady. Przygotowana przez Justynę Jary i zespół PompaDur (Robert Lipka, Damian Marat, Michał Zuń) minimalistyczna, a jednocześnie nastrojowa i intrygująca muzyka wchodzi w zawiłe relacje z tekstem.
Krwawe Ballady czerpią z tradycji ballad podwórzowych i kontynuują je. Autorką koncepcji, jak również aranżacji i kompozycji jest Justyna Jary- wokalistka, aktorka, animatorka kultury od lat działająca na scenie muzycznej i teatralnej.
Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie artystyczne składa się z utworów bazujących na przedwojennych balladach z motywem zbrodni oraz z nowych ballad o tej samej tematyce stworzonych specjalnie na potrzebę projektu. Wybór dawnych ballad podwórzowych poprzedziła wnikliwa praca badawcza, wsparciem merytorycznym służyli m.in. seniorzy z warszawskiego zespołu Cała Praga.
Zespół tworzą:
Justyna Jary (wokal, looper wokalowy)
pieśniarka, aktorka, instruktorka wokalna i teatralna
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mimo młodego wieku występowała już na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Podejmuje współpracę z szerokim gronem artystów w Polsce i za granicą (m.in. Teatr Nowy, Bajarki, Propabanda, Księżycovo, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną: autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie). Znana także z popularnego programu muzycznego TV Polsat "Must Be The Music- Tylko Muzyka", gdzie zebrała nad wyraz pozytywne recenzje ("Pani jest genialna" powiedział Adam Sztaba /źródło:
http://polsat.pl/, "To jest cudna dziewczyna, ja ją znam" rzekła Elżbieta Zapendowska /źródło:
http://onet.pl/).
Robert Lipka (wokal, akordeon)
Prężnie działający akordeonista. Wraz z zespołem Swoją Drogą zdobył m.in. Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja w Polskim Radiu, nominację do nagrody Fryderyk, Folkowy Fonogram Roku 2001. Współpracuje również z zespołami Balkan Sevdah, Maćko Korba, Księżycovo, Czess Band, Ple Ple Trio oraz ze Stowarzyszeniem Opowiadaczy Historii Studnia "O", Teatrem Makata i Teatrem Znak.
Michał Zuń (kontrabas)
Zapalony kontrabasista z uprawnieniami do pełnienia zawodu w ramach różnych stylistyk- od rocka progresywnego po Jose Carrerasa.
Damian Marat (trąbka)
Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 11 lat. Na co dzień współpracuje z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Łódzka, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi, Wuertembergisches Kammerorchester Heilbronn (Niemcy). W latach 2006, 2007, 2008 za osiągnięcia artystyczne otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ''Młoda Polska". Jest laureatem I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu w Kaliszu w roku 2008 oraz Laureatem I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Mielcu w latach 2007 i 2008.
Bartosz Smorągiewicz (saksofon)
Jako saksofonista i klarnecista występował w Europie i Stanach Zjednoczonych. Koncertował na licznych festiwalach muzyki jazzowej: Bayerisches Jazzweekend in Regensburg, Heilbronne Jazztage, Wuerzburger Giterrentage, Django Festival in Burgthann, Jazztage Gaggenau, w Niemczech. Bartosz Smorągiewicz jest laureatem wielu konkursów i stypendiów. Jednym z jego wielu osiągnięć jest wygrana w konkursie amerykańskiej organizacji “Meet The Composer”, w wyniku której otrzymał grant na realizację projektu “Diaspora Crossings”(serii koncertów w Nowym Jorku). W roku 2003 otrzymał 1-szą nagrodę na IV Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. Podczas studiów w Niemczech dwukrotnie został laureatem stypendium fundacji Leni Geisler Stiftung.
/Damian Marat i Bartosz Smorągiewicz grają na przemian, choć przy większych budżetach koncertów można ich usłyszeć obu :)