Adam Sęczkowski

Adam Sęczkowski Redaktor naczelny
serwisu Odkrywamy
Idoli, członek
Zarząd...

Temat: 1-8.03.2008, AKADEMICKI OŚRODEK INICJATYW ARTYSTYCZNYCH

AKADEMICKI OŚRODEK INICJATYW ARTYSTYCZNYCH

1 i 2 marca godz. 19.00
Premiera spektaklu "Sexual Perversity in Chicago" Davida Mameta
wyst: Studenci Specjalizacji Teatr, Film i Media Anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego
Opieka: Magdalena Cieślak
Sztuka Mameta po raz pierwszy wystawiona została w Chicago przez Organic Theatre Company. Kontrowersyjny tytuł „Sexual Perversity in Chicago” nie zdradza jednak w pełni zawiłych relacji zachodzących między bohaterami sztuki. Przedstawia ona historię czterech młodych ludzi, którzy próbując odnaleźć siebie i ukształtować swoje charaktery przeżywają szereg rozczarowań, które przynosi im życie. Szukając w nowych związkach ciepła i zrozumienia napotykają na przeszkody i trudności – tak w sobie jak i wokół siebie. Zdezorientowani i sfrustrowani, gubią się we własnym świecie uczuć. Nic już nie jest takie jakim się wydaje. Zwykła młodzieńcza miłość wydaje się być niemożliwa w czasach liberalizmu seksualnego i egoistycznego myślenia, które prowadzi do zaspakajania wyłącznie swoich potrzeb. Czy w tych czasach bliskość dwojga ludzi jest jeszcze możliwa?

4 marca godz. 19.00
STUDIUM MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ
w programie: Galina Ustwolska (1919-2006) rosyjska kompozytorka, pisząca ascetyczne w środkach i pełne napięcia kompozycje, które sama określała jako "duchowe w swej naturze". Prezentowane utwory: Oktet (1949/50), Sonata nr 3 (1952), Wielki duet (1959).

5 marca godz. 19.00
POLIHYMNIA Z INDEKSEM
Wieczór poezji śpiewanej obejmujący najnowsze pieśni Rafała Gzeli, skomponowane do tekstów poetów polskich: Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Poświatowskiej, Kamieńskiej, Gałczyńskiego, Iwaszkiewicza, Iłłakiewiczówny.
Wykonawcami będą studenci Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi – Patrycja Kujawa, Paulina Połcik i Michał Wieczorek. Zaakompaniują flecistka Justyna Surma oraz pianista Rafał Gzella
prowadzenie: Janusz Janyst

7, 8 marca godz. 18:00
"Z A I M K I czyli Każdy chce być spektakl zrealizowany przez
T e a t r " K a m e l e o n” (pod egidą Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych)
Scenariusz i inscenizacja: Tomasz Bieszczad
W pierwszej części wieczoru gościnnie wystąpi K a b a r e t K I H A w kilku skeczach.
Teatr „Kameleon” jest formą terapii dla grupy utalentowanych osób z problemami psychicznymi. W ciągu ostatnich lat zespół zrealizował szereg spektakli: „Żywioły”, „Dar i Tajemnica” (wspólnie z AOIA), „Żeglarski los” i plenerowe „Jasełka”. „Zaimki” to druga wspólna produkcja AOIA i „Kameleona”. Podtytuł spektaklu („Każdy chce być Kimś”) jest głosem przeciw samotności i obojętności, wołaniem o zachowanie własnej twarzy w kontaktach ze wspólnotą i o poczucie sensu w codziennych sytuacjach życiowych.
„Zaimki” to także pełna gagów i humoru relacja o ocalającej sile dystansu wobec własnych napięć: Zaimek JA nie jest tu wcale najważniejszy.