konto usunięte

Temat: Ostrzeżenie

Kochani nie kasujcie tego, ja was ostrzegam przed grupą Anioły Beaty zanim wyłudza od was pieniądze, oszukają was lub pobiją słownie. Te wiadomości wysyłane są od kilku dni po całym GL, jako ostrzeżenie przed grupą Beaty Ślusarek i koleżanek z jej sekty.

Józef Mirowicz do mnie

chyba nie wierzysz,że Majowie pisali KIN-y?:-)

Nikt nie pisał wtedy tekstów do KIN-ów. Po prostu wymyślili to wróżbici. Mając na uwadze,że każdym kierują gwiazdy i przeznaczenie, to można ułatwić i dopisać, czyli rozpisać uwagi do stosowania, zwracania uwagi na jakieś pozytywne sprawy.

Nie dyskutuj też z Aniołami, to są nawiedzone osoby, one wierzą,że są aniołami. Ja rozmawiałem z jedną, to ona widdzi zawsze przed sobą kika malutkich i 2 duże. I sama jest aniołem. Jedna buddystka z nimi wdała się w dyskusję i ją zbanowały.

Nie daj się wciągać, jak Cie interesuje to popisz tam coś, a swoje możesz wiedzieć. One będą ci chciały sprzedawac horoskopy, inne śmieszne rzeczy po 150-300 zł:-))


Oni stworzyli dobry kalendarz bardzo precyzyjny.

Jeden kalendarz rytualny Tzolkin opierał się na:

roku kalendarzowym, który liczył 260 dni, które oznaczane były kombinacją liczb od 1 do 13 (numerów dni sekwencji 13-dniowej) oraz nazw 20 dni sekwencji 20-dniowej (kolejno: imix, ik, akbal, kan, chicchan, cimi, manik, lamat, muluc, oc, chuen, eb, ben, ix, men, cib, caban, eznab, cauac i ahau)

Potem:
Haab

W kalendarzu słonecznym haab rok kalendarzowy liczył 365 dni: 18 "miesięcy" po 20 dni (nie związanych więc długością z cyklem Księżyca), z dodatkowym "miesiącem" liczącym 5 dni – który był uważany za czas pechowy. Kolejne miesiące haab to: pop, uo, zip, zotz, tzec, xul, yaxkin, mol, chen, yax, zac, ceh, mac, kankin, muan, pax, kayab, cumhu i dodatkowy uayeb

I w końcu:

Długa rachuba - czyli KIN

Oprócz systemu kalendarzy tzolkin-haab Majowie stosowali tzw. Długą Rachubę, w której dany dzień oznaczano liczbą dni, jaka upłynęła od pewnej daty zerowej, zapisaną w pozycyjnym (każdej pozycji odpowiadała jednostka czasu wyższego rzędu) systemie dwudziestkowym (z jednym wyjątkiem, koniecznym ze względu na realną długość roku)[1].

W języku Majów kin to dzień, 20 kin to uinal, osiemnaście uinal to tun[11], 20 tun to katun, 20 katun to baktun. (Rzadko były używane też większe jednostki : pictun, calabtun, kinchiltun i alautun.)