Maciej Farski

Maciej Farski MF Bridge Agency

Temat: Ladies' Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 wielkie gwiazdy...

Ladies’ Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 startuje!
Jedyny w Europie Festiwal Kobiet Jazzu
Już po raz szósty odbędzie się w Gdyni
Jak zwykle w lipcu, tym razem w dniach 15 -18 lipca!
Znamy już termin wyjątkowego na skalę światową festiwalu kobiet jazzu, Ladies’ Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010! Jak zwykle w lipcu!, „a dokładniej: w drugiej połowie lipca”, w dniach 15-18.07.2010 Gdynia będzie gościć sławy piękniejszej połowy światowego jazzu.
Nie zabraknie wielkich nazwisk i nazw elektryzujących serca miłośników dobrej muzyki. Piotr Łyszkiewicz, spirytus movens Festiwalu, wzorem lat poprzednich przewidział premiery polskie, jedyne wizyty w kraju, prapremiery wydarzeń światowych.
Tradycyjnie większość koncertów zaplanowano w gościnnym Teatrze Muzycznym w Gdyni, a klubowe koncerty będą odbywać się w muzycznym klubie Ucho w Gdyni. Organizatorzy wykorzystają też najbardziej akustyczną salę widowiskową w Polsce – w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gdyni wystąpi THE MANHATTAN TRANSFER z programem zawierającym ich największe przeboje oraz premierowo prezentowane utwory z najnowszej płyty zespołu wypełnionej kompozycjami samego Chick’a Corea’i, co stanowi idealne zwieńczenie czterdziestoletniej historii zespołu!
Swój udział zapowiedziała i potwierdziła wielka nieobecna zeszłorocznej edycji Festiwalu, RANDY CRAWFORD – nareszcie królowa jazzowej wokalistyki wystąpi w Polsce i jak to już bywało nie raz, po raz pierwszy w Gdyni na Ladies’ Jazz Festival by SEAT!
Dla miłośników przekraczania wszelkich granic brazylijska diva łącząca free jazz z folkiem, rockiem i protest songami ery dzieci kwiatów, dwukrotna laureatka Grammy, czterokrotnie ogłoszona przez Down Beat jazzową wokalistka roku, FLORA PURIM wraz z mężem Airto Moreira’ą.
Muzykę rozkosznie łatwą, przyjemną i elegancką niczym piosenki Franka Sinatry czy The Pointer Sisters będą reprezentować urocze THE PUPPINI SISTERS. Na tym koncercie wszyscy będziemy mogli przenieść się w świat spokojnych przedmieść amerykańskich lat 1940-50tych, zażyć uroków radioodbiorników z zielonym oczkiem, pocztówek dźwiękowych, wielkich samochodów, świata szarmanckich mężczyzn w dwurzędowych garniturach, zawsze z odpowiednim kapeluszem i kobiet niczym z filmów z Marlonem Brando.
Polskę, po gwiazdach takich jak Aga Zaryan, Urszula Dudziak, Dorota Miśkiewicz reprezentować będzie właścicielka Paszportu Polityki, nagrody „Mateusza”, statuetki Fryderyka, najaktywniejsza bodajże gwiazda naszych czasów, znana z prowadzenia niemal dziesięciu projektów naraz, GABA KULKA z zespołem.
Festiwalowi towarzyszyć będą koncerty odbywające się w Gdyńskim Klubie Ucho.
Program:
15.07.2010 – Gaba Kulka, The Puppini Sisters;
16.07.2010 – Flora Purim i Airto Moreira;
17.07.2010 – The Manhattan Transfer;
18.07.2010 – Randy Crawford
Pomysłodawcą i organizatorem Ladies’ Jazz Festival by SEAT w Gdyni jest Agencja Modern LookMaciej Farski edytował(a) ten post dnia 15.06.10 o godzinie 00:20
Maciej Farski

Maciej Farski MF Bridge Agency

Temat: Ladies' Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 wielkie gwiazdy...

Ladies’ Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 otworzy GABA KULKA – niedawno odkryta, wielokrotnie nagradzana, „Zosia-Samosia”, która samodzielnie wydała dwie pierwsze płyty i dzięki nim, swojemu talentowi, zaangażowaniu w niepoliczalną ilość fascynujących projektów muzycznych zahaczających niemal o wszystkie stylistyki zdobyła i Paszport Polityki, i statuetkę Fryderyka, i nagrodę PR III Polskiego Radia - „Mateusza”. Poniżej pełna biografia artystki:
Gaba Kulka jest wokalistką, piosenko-pisarką i pianistką, której autorski repertuar zalicza się do szerokiego strumienia współczesnej muzyki alternatywnej, w szalony sposób łącząc w sobie elementy jazzu, rocka i popu, z ukłonem w stronę klimatu teatralno-kabaretowego (Gaba, gdy zmuszona do zdeklarowania się, nazywa tę mieszankę 'progresywnym popem').
Pierwszy album „Between Miss Scylla and a Hard Place”Gaba nagrała w 2003 roku metodą DIY w swoim mieszkaniu w Warszawie, wykonując wszystkie partie wokalne i instrumentalne, wypalając go na płytach CD-R, opatrzonych czarno-białą naklejką z magicznym numerem 22 i równie czarno-białą okładką. Podobny proces odbył się w 2006 roku przy okazji nagrywania płyty „Out”, tym razem jednak album został profesjonalnie wytłoczony i wydany, rujnując domowy budżet Gaby. Posunięcie okazało się opłacalne, bo album szybko zyskał uznanie mediów i krytyków (także nominację do nagrody im. Mateusza Święcickiego przyznawanej przez radiową Trójkę), chwalących Gabę za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane na polskiej scenie muzycznej oraz przysparzając jej nowych fanów. „Out” był następnie remasterowany w studio i ponownie – tym razem oficjalnie – wydany w 2007 roku (trzecia edycja pojawiła się w roku 2009 jako pięknie wydany i uzupełniony o dodatkowe nagrania digipack).
Od tego czasu w karierze muzycznej Gaby sporo się wydarzyło. Kupiła sobie nowe klawisze, zaczęła grać z zespołem, jej koncerty zaczęły być biletowane, zrezygnowała z pracy zgodnej z jej wykształceniem (architekta wnętrz) oraz wreszcie rzuciła swoje 3/5 etatu w sklepie meblowym (podczas wyprzedanego koncertu w Warszawskim Koneserze oświadczyła, że sprzedała już ostatni w życiu wazonik i nigdy więcej).
Z tym przygotowaniem bardzo intensywnie włączyła się do różnych projektów muzycznych: komponując i wykonując muzykę do spektaklu „Rafalala Show – Zabawy Nocą” (premiera w Teatrze Polonia w Warszawie), współtworząc wraz z muzykami formacji Baaba grupę Baaba Kulka (hołd złożony na ołtarzu Iron Maiden i dla wielu objawienie roku 2008), koncertując z orkiestrą symfoniczną (z materiałem „Out”), a nawet gościnnie pojawiając się z zespołem Mitch & Mitch (w roli Olimpii Słodycz przy okazji Festiwalu Niewinni Czarodzieje 2008), oraz pisząc teksty i śpiewając z Reni Jusisna jej albumie -"Ilozjon cz.1". Powagę sytuacji może oddawać prosty fakt, że od stycznia do maja 2009 roku Gaba nagrywała wokale na cztery różne albumy. Później pojawiła się na albumie „Herbert” śpiewając obok Wojtka Waglewskiego i Adama Nowaka z zespołu Raz Dwa Trzy. Gościnnie można ją też usłyszeć na nowych albumach Dagadana, Levity i Baaba. Z Konradem Kuczem nagrała pod szyldem Kucz Kulka album „Sleepwalk” (nominacja do Fryderyka w kategorii album roku alternatywa). Obecnie wraz Jankiem Młynarskim pracuje nad projektem Młynarski Plays Młynarski.
4 maja 2009 roku miała swoją premierę płyta „Hat, Rabbit”, nagrana pod okiem Leszka Kamińskiego, następnie zmiksowana i współ-produkowana przez Marcina Borsa. Na płycie, prócz stałego składu zespołu, pojawili się Konstanty Andrzej Kulka, oraz Czesław Mozil. Album został wydany przez wytwórnię Mystic Production (wydawcę między innymi projektu Czesław Śpiewa, Behemotha, Pogodno oraz Dick4Dick). Album zyskał już status Złotej Płyty, Gaba została nagrodzona Mateuszem Trójki, nagrodą na Festiwalu Trans Vocale, była nominowana do Paszportów Polityki. W kwietniu 2010 została uhonorowana Fryderykiem jako Wokalistka Roku. W maju zagrała między innymi w Pradze (z Amandą Palmer) i w Londynie.
Na koncertach Gaba Kulka występuje w towarzystwie perkusisty Roberta Rasza i grającego na kontrabasie i gitarze basowej Wojtka Traczyka.
Mówią o Gabie:
Gazeta Wyborcza- "Narodziny gwiazdy! (...) Polskie wokalistki, drżyjcie! Nadchodzi Gaba Kulka!" (Łukasz Kamiński)
Polityka - "Pop, jazz i kabaret w jednym. Niebanalny, obdarzony bezbłędnym feelingiem i wielką skalą głos Gabrieli, plus jej równie ciekawy talent pianistyczny poruszą każdego, kto tej płyty wysłucha." (Mirosław Pęczak)
Polityka - Taki jestem zdziwiony, że aż sam się dziwię… Na „Hat, Rabbit” mamy artystkę w rozkwicie, imponująco panującą nad całością dzieła. Duże brawa! (Wojciech Mann)
Twój Styl - "Artystka kobieca, awangardowa, ironiczna. Demoniczna poetka, wokalistka i aranżerka. Nie powiela nudnych formatów, idzie swoją trasą" (Agata Passent)
Sukces - "W piosenkach, które pisze i komponuje, stwarza światy; bawi się stylami, konwencjami, głosem"
Pani - "Płyta Gabrieli została okrzyknięta olśnieniem roku, a grono jej wielbicieli stale wzrasta"
"Gabrieli talent wokalny, muzykalność i osobowość, po prostu nie mogą być nikomu obojętne… Jeśli ktoś narzeka na poziom polskiej sceny muzycznej, to najwyraźniej nie słyszał Gaby Kulki." - Czesław Mozil
"Mamy fantastyczny katalog, fantastycznych artystów, ale muszę to powiedzieć - w 15 letniej działalności Mystic Production to jedna z najważniejszych płyt, jakie wydaliśmy." - Michał Wardzała, Mystic Production
Maciej Farski

Maciej Farski MF Bridge Agency

Temat: Ladies' Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 wielkie gwiazdy...

THE PUPPINI SISTERS

Pierwszy dzień Ladies’ Jazz Festival by SEAT GDYNIA 2010
Muzykę rozkosznie łatwą, przyjemną i elegancką niczym piosenki Franka Sinatry czy The Pointer Sisters będą reprezentować urocze THE PUPPINI SISTERS. Na tym koncercie wszyscy będziemy mogli przenieść się w świat spokojnych przedmieść amerykańskich lat 1940-50tych, zażyć uroków radioodbiorników z zielonym oczkiem, pocztówek dźwiękowych, wielkich samochodów, świata szarmanckich mężczyzn w dwurzędowych garniturach, zawsze z odpowiednim kapeluszem i kobiet niczym z filmów z Marlonem Brando. Jeśli tylko ktoś chce odnaleźć zagubionego od czasów II wojny światowej prawdziwego amerykańskiego żołnierza, to koncert pań z Puppini Sisters jest jedyną taką możliwością!
Więcej informacji o The Puppini Sisters poniżej:
The Puppini Sisters to brytyjskie trio, w którego skład wchodzą: Marcella Puppini, Stephanie O’Brien i Kate Mullins. Zespół zaczął występować w 2004 roku, inspirowany muzyką jazzową i swing z lat 40. W 2005 podpisały umowę z Universal Classics and Jazz. Debiutanckim singlem The Puppini Sisters był Boogie Woogie Bugle Boy, cover przeboju The Andrews Sisters. Drugi album zespołu, The Rise and Fall of Ruby Woo, zawiera oryginalne kompozycje Puppini, O'Brien and Mullins. Obecnie grupa pracuje nad trzecim albumem, wypełnionym oryginalnymi kompozycjami. Będzie on nowocześniejszy z konkretnymi uderzeniami tanecznymi. Grupa pojawiła się w 2009 roku w specjalnym wydaniu Johnathan’a Creek „The Grinning Man” (zespół wykonywał swój singiel z 2007 roku „Spooky”). Grupa również występuje na ścieżkach dźwiękowych w serialach takich jak Greys Anatomy i Chuck. Zespół grał na Glastonbury Festival w 2009 roku 27 czerwca.
Trio wygrało Złotą Płytę za międzynarodową sprzedaż swojego pierwszego albumu Betcha Bottom Dollar w 2007 roku. Strona The Puppini Sisters wygrała nagrodę Cream of Yorkshire Gold Award w 2008 roku dla najlepszej strony internetowej.

15.07.2010 – Gaba Kulka, The Puppini Sisters – Teatr Muzyczny w Gdyni
Maciej Farski

Maciej Farski MF Bridge Agency

Temat: Ladies' Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 wielkie gwiazdy...

FLORA PURIM
Czterokrotna zwyciężczyni Down Beat magazine w kategorii Jazzowa Wokalistka;
Dwukrotna laureatka nagrody Grammy za album Planet Drum z Mickey’em Hart’em I za album Live At The Royal Festival Hall z Dizzy’im Gillespiem

Dla tych, którzy znają Florę informacja zbędna: jej muzyka łączy pasję latynoską z jazzem amerykańskim już od 25lat Jej styl to Jazz Fusion!
Grała z takimi sławami jak Stan Getz, wspomniany Dizzy Gillespie, The Greatful Dead, Gill Evans, Stanley Clarke, Carlos Santana, Jaco Postorious oraz z mężem; Airto Moreira, z którym wystąpi na Ladies’ Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010.
Flora Purim pochodzi z rodziny muzycznej, ojciec był wiolonczelistą (z pochodzenia Rosjanin), matka grała na fortepianie. Miłość do muzyki ukształtowała Florze kolekcja płyt matki: Frank Sinatra, Billie Holiday, Dinah Washington, Billa Evansa, Oscara Patersona – ulubieńców matki.
Urodziła się 06.03.1942 w Rio de Janeiro. Karierę muzyczną rozpoczęła w latach 1960tych w Brazylii. Łączyła jazz z radykalnymi protest songami tak popularnymi w tamtych czasach w Ameryce. W 1973 opublikowała swój pierwszy album w Stanach Zjednoczonych. Grałą wtedy z wielkimi twórcami free jazzu, współpracownikami Chicka Corea’i- Stanleyem Clarke’iem iJoe Farellem.W tym czasie współpracowała również z Carlosem Santaną i Janis Joplin.
Jej szesciooktawowy głos powala wszystkich od milośników piosenki, rocka (choćby współpraca z Grateful Dead) po fascynatów wszelkich odmian jazzu.
Mike Hennessey powiedział, że nie potrzebuje znać ani jednego słowa po portugalsku, gdyż gdy śpiewa Flora, jej głębia interpretacji, ekstaza, moc i wielka delikatność wystarczają, by wiedzieć wszystko o tej muzyce.
Na pewno będziemy mogli doświadczyć tego już niebawem podczas Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2010 tym bardziej, że towarzyszyć Florze będzie sam Airto Moreira – członek Weather Report z Wayne’m Shorterem i Joe Zawinulem, grający m.in. z samym Milesem Daviesem, Chickiem Coreą, Joe Farrelem, Johnem McLaughinem, Keithem Jarretem, The Crusaders czy Chicago.
Feeria barw, mieszanka stylów, piękno dźwięków, sławy i tchnienie największych gwiazd jednego dnia na jednej scenie – zapowiada się niesamowite przeżycie.

16.07.2010 – Flora Purim i Airto Moreira – Teatr Muzyczny w Gdyni
http://ladiesjazz.pl; facebook - Ladies' Jazz
Maciej Farski

Maciej Farski MF Bridge Agency

Temat: Ladies' Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 wielkie gwiazdy...

Octawia Kawęcka na Ladies’ Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010!
Zaraz po The Manhattan Transfer 17 lipca 2010
W Klubie Ucho o 22:00
Dla żądnych więcej:
Octavia Kawęcka
Octavia jest wokalistką, flecistką, a także aranżerem. Wykonuje własne kompozycje, szeroko pojęty jazz, oraz światowe standardy muzyki klasycznej, które aranżuje łącząc świeżość i nowatorstwo w podejściu ze zrozumieniem i przywiązaniem do mainstream’owej tradycji jazzowej. Ukończyla Podyplomowe Studium Jazzowe im H. Majewskiego w Warszawie. Studiuje na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Stypendystka Conservatorium S. Cecilia w Rzymie i S. Casella w L'Aquilli Urodzona w Radomiu, wystepuje na scenie od najmłodszych lat, zdobywając wiele nagrod, na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach. Od najmłodszych występowała również na deskach najważniejszych teatrów warszawskich. Nagrywała oraz występowała również dla Polskiego Radia, Jazzradia, Radia Krakow, kanałów telewizji publicznej i Polsatu..
Debiutancka płyta jazzowa Octavii, wydana w październiku 2008 roku odniosła ogromny sukces, który można poprzeć serią koncertów w Polsce oraz zagranicą, podczas których Octavii towarzyszły takie sławy muzyki jak chociażby Wojciech Karolak. Nakład albumu wyczerpał się i właśnie ukazała się jego reedycja razem z czasopismem jazzforum. Płyta zebrała świetne recenzje:
"Serce rośnie podczas słuchania tej płyty." Marek Dusza „Rzeczpospolita”, "Jazzowa wokalistka, piosenkarka (w najlepszym znaczeniu tego słowa), flecistka, a nawet autorka kompozycji – czyż można nie być szczęśliwym posiadając tyle zdolności i umiejętności" R. Borowski „Jazz forum”.
Solową płytę promuje utwór „Leave My Sorrow Behind”, skomponowany przez dwie sławy światowego jazzu- Michała Urbaniaka oraz Candelarię Saenz Valiente. Oprócz wspomnianego utworu i autorskich kompozycji Octavii, płyta zawiera m.in. utwór Bronisława Kapera, pierwszego polskiego zdobywcy Oskara za muzykę do musicalu „Mutiny on Bounty”, któremu artystka zadedykowała swój album.

Już w rok po debiucie, piosenki artystki znalazły się na ekskluzywnej edycji albumu „Polscy artyści jazzowej” wydanej wraz z Rzeczpospolitą, obok takich sław jazzu jak chociażby Urszula Dudziak czy Ewa Bem.

Najnowszy projekt Octavii to precedens na polskiej scenie muzycznej – zostanie nagrana na żywo w w studiu filmowym Wytwórni Toya w Łodzi (współwydawcy płyty) w składzie : Big band Akwarium, wywodzący się z legendarnego klubu jazzowego w Polsce o tej samej nazwie, Orkiestra Smyczkowa z towarzyszeniem Wojciecha Karolaka, amerykańskiego gitarzystę Deana Browna oraz włoskiego tenora.
Wybrane nagrody:
Srebro na The International 19th Jazz Standards Festival Siedlce 2005
• Brąz na The International Jazz Vocalists Meeting Zamość 2005
• Nagroda Indywidualna na Międzynarodowym Festiwalu Jazz Krokus, Jelenia Góra 2005
• Laureatka The Krzysztof Penderecki International Competition Of Contemporary Chamber Music in Krakow 2007
• Nagroda Indywidualna na Ogólnopolskim Konkursie Jazzowym Scena Młodych w Radomiu 2004
• Wyróżnienie w kategorii Najlepszy Solista Jazzowy, na konkursie Nadzieje Warszawy 2006
• Nagroda specjalna Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na konkursie Nadzieje Warszawy 2005
• gościła na Międzynarodowym Festiwalu „6th International Summer Music Festival” Dziekanka 2009
• Nominacja do jazzowych Fryderyków w kategorii „Nowa Nadzieja” 2009

17.07.2010 – Octavia Kawęcka – Klub Ucho 22:00
Maciej Farski

Maciej Farski MF Bridge Agency

Temat: Ladies' Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 wielkie gwiazdy...

NATALIA GROSIAK i MIKROMUSIC
Na Ladies’ Jazz Festival 2010!
16.07.2010, Klub Ucho godz. 22:00
Zaraz po koncercie Flory Purim i Airto Moreira’y

MIKROMUSIC

Natalia Grosiak i MIKROMUSIC, to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Łączą wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. I ponownie okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.
Na swoim koncie mają 2 płyty. Na debiutanckim krążku „Mikromusic” pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński czy akordeonista Piotr Dziubek. Na przełomie listopada i grudnia 2008 roku ukazał się drugi album zespołu „Sennik”. Tytuł albumu odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek wątek snu, a kompozycje sięgają do różnych estetyk m. in. do jazzu, trip hopu, funky, a nawet muzyki ludowej. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii.
Ta wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością.
MIKROMUSIC poprzedzał występy gwiazd światowego formatu m.in. Macy Gray, Lury czy Miki Urbaniak.
Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledysk do utworu „Sennik”. Zespół ma również na swoim koncie nominację do Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I'm a Woman”, obok takich wykonawców jak Depeche Mode czy Coldplay.
„(...)Natalia Grosiak i ekipa brzmią jakby to był ich debiut. Słychać zarówno głód i świeżość, jak i dojrzałość muzyczną. Mimo, iż każdy utwór traktuje o śnie i jest z nim nierozerwalnie złączony, to tylko nieliczne z nich są prawdziwymi kołysankami. Dominują ciepłe, czasem promienne piosenki. Często jednak przeistaczają się w mocno rozbudowane formy z pełnowymiarowymi improwizacjami, które spokojnie można nazwać jazzowymi. Na pierwszy plan, oprócz Natalii Grosiak prowadzącej melodyjnie cały zespół, wysuwają się klasyczny fortepian, gitara czy trąbka. Spójność przełamują utwory "Kardamon i pieprz" tętniący latynoskim klimatem oraz chłodny, islandzki - "Świat oddala się ode mnie”(...)”
WAŻNIEJSZE WYSTĘPY MIKROMUSIC:
Smooth Festival Złote
Przeboje – Bydgoszcz 2009

Top Trendy 2008 – nagroda Prezydenta Sopotu
Heineken Open’er Festiwal – Gdynia 2007
Festiwal Piosenki Studenckiej – Kraków 2003
II miejsce

Finały OPPY
Finały Opolskich Debiutów

SKŁAD ZESPOŁU:
Natalia Grosiak
ŚPIEW

Dawid Korbaczyński
GITARA

Robert Szydło
BAS

Robert Jarmużek
FORTEPIAN

Adam Lepka
TRĄBKA, INSTRUMENTY PERKUSYJNE

Łukasz Sobolak
PERKUSJA

Maciej Prokopowicz
REALIZATOR DŹWIĘKU
Natalia Grosiak

Jest jedną z ciekawszych wokalistek młodego pokolenia. Śpiewa zarówno jazz
jak tez swobodnie porusza sie w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej.

W 2006 roku reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy.
Współpracuje lub współpracowała z:
Kanałem Audytywnym, Sławkiem
Dudarem, Renata Przemyk, Andrzejem
Smolikiem, L.U.C.-em.

Współpracuje również z artystami
z zagranicy: z Mombusem, producentem
z Murmanska, z Fernanda Cardoso,
producentka z Sao Paulo.

Jest autorka składanki 4871, na której umieściła tylko wrocławskich artystów.
Płyta, która została skompilowana bardzo osobiście i wybiórczo, otrzymała świetne recenzje. Jest współzałożycielka projektu elektronicznej orkiestry Digit All Love.

DYSKOGRAFIA MIKROMUSIC:
DEBIUTANCKI ALBUM – “MIKROMUSIC”
Album ukazał sie nakładem Polskiego Radia w 2006 roku i był podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu. Zespołu, który przez lata nabrał charakteru, potrafił totalnie zainteresować nie tylko dzięki urzekającej wokalistce, ale także świetnym aranżacjom i kompozycjom.
Płyta to wędrówka po różnych muzycznych wysepkach - acid jazz, funk, ambient, trip-hop, fusion.

DRUGI ALBUM – „SENNIK”
Płyta „Sennik” ukazała sie nakładem Mikromusic Records w 2008 roku, założonej przez liderkę zespołu Natalie Grosiak. Tytuł albumu odzwierciedla często powtarzający sie w piosenkach wątek snu. Na krążku można usłyszeć piękne intro na fortepianie zagrane przez Roberta Jarmużka, oryginalne solówki i improwizacje. Kompozycje, których autorami są Natalia Grosiak (sł. muz.) i Dawid Korbaczyński (muz.) sięgają do różnych estetyk m. in. do jazzu, trip hopu, funky.

16.07.2010 – Natalia Grosiak i MIKROMUSIC – Klub Ucho 22:00
Maciej Farski

Maciej Farski MF Bridge Agency

Temat: Ladies' Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 wielkie gwiazdy...

To pewne: 17.07. Hala Widowiskowo-Sportowa MANHATTAN TRANSFER na Ladies' Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010
z premierowo prezentowanym materiałem z najnowszej płyty zespołu w całości wypełnionym kompozycjami samego Chick’a Corea’i, co stanowi idealne zwieńczenie czterdziestoletniej historii zespołu!
Informacje o The Manhattan Transfer:
The Manhattan Transfer to amerykańska, wokalna grupa jazzowa, założona i prowadzona przez Tima Hausera. Nazwę zaczerpnięto od słynnej powieści Johna Dos Passosa. Grupa została założona w 1969 roku w Nowym Jorku. The Manhattan Transfer zdobywał popularność najpierw w klubach i hotelach. Wielkim przebojem okazała się piosenka Chanson d'amour (1977). Po odejściu w 1978 Laurel Massé, którą zastąpiła aktorka i piosenkarka Cheryl Bentyne (jest w składzie zespołu do dziś), The Manhattan Transfer przeszedł stylistyczną przemianę. Jej rezultatem był album Extensions (1979), na którym znalazła się brawurowa reinterpretacja utworu Birdland Weather Report oraz utrzymany w dyskotekowym stylu Twilight Zone. W 1981 zespół jako pierwszy w historii zdobył nagrody Grammy, zarówno w kategoriach dotyczących jazzu, jak i popu. Artystycznym triumfem stał się album Vocalese (1985), na którym pojawił się m. in. Bobby McFerrin. W 1988 grupa została wpisana do Panteonu Sław Zespołów Wokalnych (Vocal Group Hall of Fame), w 2005 koncertowała w Polsce. Kwartet wydał 25 albumów, otrzymał 8 nagród Grammy, jest rozpoznawalny i sprzedawany na całym świecie w milionach egzemplarzy płyt i biletów. Z płytą The Chick Corea Songbook, świętuje piękną rocznicę 40lecia działalności. The Manhattan Transfer wraca w świetnej formie ze wspaniałymi piosenkami. Muzyka ikony pianina Chick Corea jest złożona, ale The Manhattan Transfer schwytał magię, śpiewając z urokiem i werwą. Ich harmonie są nieskazitelne, a i solowy głos również wnosi wkład do samej duszy muzyki.
Obecny skład zespołu The Manhattan Transfer: Janis Siegel, Tim Hauser, Alan Paul, Cheryl Bentyne,
The Manhattan Transfer Band: Yaron Gershovsky – dyrektor muzyki, klawisze, pianino, Steve Hass – bębny, perkusja, Adam Hawley – gitara, Gary Wicks - bass

Następna dyskusja:

Ladies' Jazz Festival w Gdy...




Wyślij zaproszenie do