Marcin Nowak Handel B2B
Temat: CHINY 2007 - Misja firm polskich do Chin,
CHINY 2007 - Misja firm polskich do Chin,od 17 do 21 września 2007 PEKIN.
http://mineralltd.pl/CMS/CHINY/Chiny_lipiec_2007.html
Misja gospodarcza do Pekinu to okazja nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych pomiędzy firmami z Polski i Chin, by na miejscu omówić możliwości wzajemnej współpracy. W ramach misji pracownicy CEDEA będą Państwu służyć wsparciem merytorycznym i logistycznym. Misja jest niepowtarzalną okazją poznania realiów gospodarczych u jego źródeł, czyli w stolicy Chin.
Chiny to ścisła czołówka gospodarcza świata, biorąc pod uwagę wielkość PKB. Wysokośc PKB plasuje Chiny na czwartym miejscu za USA, Japonią i Niemcami, ale te ostatnie cechują się gorszymi wynikami i wiele wskazuje na to, że już w 2008 roku Chińczycy będą w trójce największych gospodarczo krajów świata. Chiny to również największy rynek konsumencki. Komunikaty rządowego centrum statystycznego wskazują, że liczba mieszkańców Chin przekroczyła już 1,3 miliarda ludzi. Obecnie chińska gospodarka rozwija się w rekordowym tempie, w 2006 roku wzrost gospodarczy wyniósł 10,7% i już kolejny, piąty raz przekroczył granicę 10%. Także w zawrotnym tempie wzrastają chińskie rezerwy walutowe, które obecnie szacowane są na ponad 1 bln USD i są największe na świecie.
Dlaczego warto inwestować w Chinach?
Z raportu Organizacji ds. Ekonomicznej Współpracy i Rozwoju (OECD) zrzeszającej 30. uprzemysłowionych krajów świata wynika, że coraz więcej kapitału kieruje się do tzw. nowych lub wschodzących rynków. W 2003 roku w krajach określanych jako wschodzące rynki zainwestowano łącznie 192 mld dol. (wobec 384 mld dol. zainwestowanych w krajach OECD zrzeszających m. in. USA, Japonię i najważniejsze gospodarki europejskie). Na Chiny przypadło 53 mld dol. Dla porównania - w Rosji zainwestowano 1 mld dol.
Inwestorów przyciąga przede wszystkim rosnący popyt wewnętrzny na chłonnym rynku.
W przeszłości najważniejszym względem były tania siła robocza i niskie koszty produkcji. Przez wiele lat Chiny kojarzyły się z masową produkcją towarów niskiej i średniej jakości, opartych w zdecydowanej większości na mało zaawansowanych technologiach. Powoli ta opinia zmienia się. Od kilku już lat w tym kraju powstają liczne centra badawczo-produkcyjne czołowych koncernów branży HI-TECH. Chińczycy kupują też uznane marki, lub wchodzą w spółki z czołowymi koncernami, jak choćby Lenovo, które wykupiło dział produkcji laptopów firmy IBM. Prócz tego w okolicach Szanghaju ulokowały swoje fabryki laptopów czołowe koncerny takie jak HP, Dell, Toshiba. Jeśli do tego dodać rekordowy wzrost nakładów na badania w zakresie najnowszej techniki wojskowej, należy liczyć się z chińską ekspansją w dziedzinach elitarnych, uznawanych powszechnie za te, które są nośnikami światowego postępu technicznego.
Nie ulega wątpliwości, że systematycznie, z roku na rok, wzrasta polityczna i gospodarcza rola Chin. W całym 2006 roku Chiny miały nadwyżkę handlową ponad 177,5 mld USD, a prognozy mówią, że w tym roku przekroczy ona 230 mld USD. Inwestorzy, którzy zdecydowali się podjąć współpracę z partnerami z Chin, w ciagu ostatnich kilku lat osiagneli znaczne zyski. Nie tylko dzięki inwestycjom z Kraju Środka, lecz również dzięki bliskiej obecności Azjatyckich Tygrysów - Tajlandii, Malezji, Indii i Wietnamu.
Dlaczego warto wziąć udział w organizowanej przez nas misji?
Organizowana wspólnie z China Economic Development Exchange Association misja do Chin otworzy przed Państwa firmą zupełnie nowe możliwości. Korzystając z opieki merytorycznej i logistycznej przedstawiceli CEDEA mają Państwo możliwość odbycia indywidualnych rozmów z zainteresowanymi firmami, wyselekcjonowanymi przez naszych pracowników specjalnie dla Państwa potrzeb. Zostaną one wybrane specjalnie dla Państwa na podstawie Ankiety Przygotowawczej, którą otrzymają Państwo wraz z Formularzem Zgłoszeniowym. To sprawia, że oprócz zapoznania się z warunkami rynku chińskiego, otrzymają Państwo niepowtarzalną sposobność poznania realiów gospodarczych na miejscu. Ponadto wybierając tę formułę unikają Państwo procedury wizowej, jak również wszystkich innych problemów, które rozwiązujemy dla Waszego bezpieczeństwa i wygody. Mają Państwo w tym wariancie więcej czasu na skoncentrowanie sie na celu najważniejszym - czyli nawiązaniu współpracy z firmami chińskimi.
2.2. MISJA GOSPODARCZA „CHINY 2007” PROGRAM:
Dzień pierwszy - poniedziałek 17 września 2007
09.00 Zbiórka uczestników w hali odlotów lotniska Warszawa Okęcie.
10.45 Odlot uczestników misji z Warszawy do Helsinek.
13.25 Przylot uczestników misji na lotnisko w Helsinkach.
17.50 Odlot uczestników misji do Pekinu.
Dzień drugi - wtorek 18 września 2007
06.35 Przylot uczestników misji do Pekinu, odprawa.
08.00 Transfer uczestników z lotniska do hotelu Beijing International.
14.00 Zwiedzanie Pekinu, Plac Tien An Men i Zakazane Miasto.
20.00 Uroczysta kolacja – czas wolny.
Dzień trzeci - środa 19 września 2007
09.00 Śniadanie w hotelu.
09.45 Wyjazd uczestników z hotelu na rozmowy handlowe w WEH Ambasady RP
10.00 Spotkania handlowe z firmami chińskimi w WEH Ambasady RP.
15.00 Spotkania indywidualne z firmami chińskimi.
20.00 Kolacja.
Dzień czwarty - czwartek 20 września 2007
07.00 Śniadanie w hotelu.
08.00 Wycieczka na Wielki Mur Chiński.
16.00 Powrót do hotelu.
17.00 Dokończenie rozmów indywidualnych z firmami chińskimi.
20.00 Kolacja pożegnalna.
Dzień piąty - piątek 21 września 2007
07.00 Śniadanie w hotelu
08.00 Wyjazd na lotnisko w Pekinie.
11.00 Wylot uczestników z Pekinu do Helsinek.
14.20 Przylot do Helsinek.
17.25 Odlot uczestników do Warszawy.
18.05 Lądowanie w Warszawie.
3.0.DATA OSTATECZNEGO ZAMKNIĘCIA ZGŁOSZEŃ:
29 sierpnia 2007r. Liczba uczestników ograniczona!!!
4.0.KOSZTY UCZESTNICTWA
4.1.OPŁATA ZA "CHINY 2007" OBEJMUJE:
-Przelot uczestników samolotem z Warszawy do Pekinu i z Pekinu do Warszawy.
-Wizy i dokumenty wyjazdowe.
-Hotel w Pekinie: pokoje jednoosobowe z pełnym wyposażeniem i śniadaniem.
-Obiadokolacje.
-Ubezpieczenie.
-Nabór oraz przygotowanie do spotkań firm chińskich współpracą z uczestnikami misji – firmy chińskie zapraszane są do spotkań na podstawie poniższej ankiety /formularz zgłoszeniowy/.
-Wykłady i konsultacje prowadzone przez przedstawicieli CEDEA.
-Spotkania bezpośrednie z firmami chińskimi.
-Materiały informacyjne i identyfikatory.
-Transport samochodowy i autokarowy na miejscu w ramach realizowanego programu.
-Tłumacze.
-Zwiedzanie starówki Pekinu i okolic.
4.2.WARUNKI FINANSOWE:
Uczestnictwo 1 osoby: równowartość:............. 6.975 PLN + 22% VAT
Każda następna osoba: równowartość..............6.775 PLN + 22% VAT
Informacje: http://mineralltd.pl/CMS/CHINY/Chiny_lipiec_2007.htmlMarcin Nowak edytował(a) ten post dnia 23.08.07 o godzinie 21:17