Michał M.

Michał M. Obracam się w
nieruchomościach.

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Artur Reich:
Michał, gratuluję!

Dzięki :-)

PS
znam wieżę którą masz! Niedawno kupiłem dla znajomej na allegro.
Wzmak Ta-1630 tunera ST-2950F oraz kaseta TC-186SD. Czy to ten???
Tuner rewelacyjny, wzmacniacz niezły ale nieco zamulony a kaseta bardzo solidna!

U mnie są to: wzmaczniacz TA-2650, tuner ST-2950F czyli taki jak kupiłeś oraz magnetofon TC 186SD i tu podobnie :-)
Wzmacniacz gra czysto i jest naprawdę mocarny. Te moje Altony spokojnie rozniósłby na wióry. Czasem słucham głośno, ale znam możliwości swoich kolumn, więc uszkodzenie ich jest mało prawdopodobne.

Kiedyś... gdy będę miał większe mieszkanie to pomyślę o dokładce głośników tyłu i środka i zakupię jakiś amplituner do obsługi tego sprzętu, ale nigdy nie zrezygnuję z bazy czyli mocnego stereo.

konto usunięte

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Przy nieco większym nakładzie środków można zrealizować w oparciu o zestaw stereo również nieco bardziej zaawansowaną koncepcje kina domowego, połączoną z high-endowym zestawem stereo.
Potrzebujemy:
- końcówki mocy z dwoma przełączalnymi wejściami (najlepiej jedne cinch a drugie zbalansowane XLR)
- amplitunera z wyjściem pre-out.

Wtedy zestaw stereo idzie standardowo z CD do przedwzmacniacza, a niego na końcówki mocy po wejściu zbalansowanym XLR.
Zestaw kinowy gra z DVD podłączonego do amplitunera, który wyjście pre-out przednich kanałów ma podłączone do końcówek mocy po wejściu cinch.

Wtedy de facto mamy dwa oddzielne zestawy, z odzielna regulacja glosnosci dla każdego toru połączone na wspólnych koncowkach mocy i zestawach glosnikowych.

Kanał centralny, subwoofer i kanały efektowe można spokojnie zostawić zasilane ze wzmacniaczy amplitunera, dolozenie dla tych kanalow dodatkowych koncowek powoduje b.duzy wzrost kosztów w stosunku do przyrostu jakosci i to dotyczącym tyko zestawu kinowego.

Pozostawienie amplitunera do kina domowego w roli przedwzmacniacza stereo znacznie degraduje jakość dźwięku, podobnie jak puszczanie sygnału KD z wyjścia pre-out na wzmacniacz zintegrowany. W tm drugim przypadku mamy w torze dwa przedwzmacniacze i dwie regulacje glośnosci.

konto usunięte

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Witam serdecznie.
Planuję urządzenie nowego pokoju, który chciałabym przeznaczyć do słuchania muzyki i oglądania filmów. Myślę o takim zestawie jak w temacie "kino domowe jako dodatek do zestawu muzycznego". Póki co jestem raczej zielona w tym temacie i dlatego chciałabym zadać parę pytań specjalistom :)
1. Na ten moment posiadam: wzmacniacz ONKYO Integra model no. A-9711, odtwarzacz CD ONKYO Integra model no. DX-7711, tuner ONKYO model no. T-4511 oraz dwie kolumny Jamo CLASSIC 8. Czy to waszym zdaniem dobry zestaw do słuchania muzyki?

2. Sporo czytałam w internecie i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, aby wykorzystać ten sprzęt, który posiadam i dokupić amplituner KD wyposażony w wyjście pre-out, które połączone byłoby z wejściem liniowym mojego wzmacniacza stereofonicznego(tylko czy z moim wzmacniaczem ONKYO Integra model no. A-9711 da radę tak zrobić???).
Do mojego wzmacniacza tak jak dotąd podłączony byłby tuner, odtwarzacz CD oraz obie kolumny Jamo. Do amplitunera dokupiłabym dwie kolumny tylne oraz subwoofer, aby uzyskać dźwięk przestrzenny. Chodzi mi o całkowite pominięcie amplitunera KD podczas słuchania muzyki - wyczytałam w internecie, że amplitunery nie dają takiej jakości dźwięku co wzmacniacz stereo.

3. Jako źródło filmów oraz muzyki chciałabym wykorzystać laptopa oraz zakupić projektor (wolę tę opcję zamiast TV).

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady, uwagi.
Marcin Południkiewicz

Marcin Południkiewicz Gotowy na wszystko.

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Hmm.
Jeśli chodzi o wykorzystanie jako źródła filmów i muzyki komputera..
Podłączyłem kabel z karty dźwiękowej(7.1) do wieży(ona ma też wzmacniacz) a z niej idą kable na dwa dośc mocne głośniki.
Do odtawarzania możesz użyć np. program XMPlay.
Jest też coś takiego jak ASIO.
http://www.asio4all.com/
Po zainstalowaniu ASIO można uruchomić spod ikonki na pulpicie lub z odtwarzacza(filmów/muzyki) we właściwościach/opcjach.
Dźwiek jest taki sam jak u foobara - najlepszego ponoć programu do odtwarzania muzy w sensie - jakość.
Ale ponieważ też nieco raczkuję w audiofilli to może więksi znawcy się wypowiedzą z kolei jak wykorzystać to co masz.
;)
Niemniej pewnie warto by wykorzystać ten wzmacniacz..
ps. ojciec sam buduje kolumny, jest akustykiem
;)

-----------------------
Ok.
Laptop podłącz do wzmacniacza a od niego wyprowadź kolumny.
Tuner to tylko radio i nic tu nie zmieni.
Do wzmacniacza możesz także podłączyć odtwarzacz.
Amplituner zbędny bo laptop będzie miał już dekodowanie 7.1 i DTS itp..
Oczywiście gdyby jednak zabrakło kodeków DTS itp. zawsze możesz zainstalować.Marcin Południkiewicz edytował(a) ten post dnia 29.10.10 o godzinie 13:44
Dawid Rothe

Dawid Rothe Koordynator ds.
Inspekcji
Technicznych, Moody
Internation...

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Witam wszystkich,

Postanowiłem, dla ożywienia dyskusji, włożyć kij w mrowisko i spróbować przedstawić ten sam temat z nieco innej perspektywy. Oczywiście na wstępie podkreślę, że na stereo bynajmniej nawracać mnie nie trzeba – to od dawna moja pasja i element codzienności. Chciałbym jednak rzucić nieco inne światło na tematykę „kina domowego”, podchodząc z odrobiną zrozumienia do tych, którzy na poważnie podejmują się inwestycji w ten trudny temat. Nie możemy lekceważyć miłośników filmu mówiąc, że to drobna przystawka i potrzebę tą można zaspokoić dokładając 500 czy 1000zł do swojego zestawu stereo. Z takim podejściem polecam wcale za to się nie brać i zainwestować w 60 biletów do kina – vouchery do cinemacity można nabyć już za 15zł – temat załatwiony na sporo ponad rok – ile tych filmów tak naprawdę oglądamy;). Może lepiej ograniczyć się do oglądania filmów z TV lub z wykorzystaniem aktualnego zestawu stereo. Szkoda naszego czasu i nerwów bo mając już ugruntowany pogląd na temat dźwięku i jego jakości, mając określony poziom swych oczekiwań w tym zakresie, ze wspomnianych drobnych przystawek nigdy nie będziemy zadowoleni. Będziemy żyć w ciągłym poczuciu ogromnej różnicy pomiędzy rozwiązaniem stereo a 5.1. Różnica ta jednak tkwi jedynie w cenie. Niestety na zestaw 5.1 o jakości dotychczasowego stereo będzie trzeba poświęcić drugie tyle.
Jeżeli rozważamy inwestycję w „kino domowe” to nie możemy mówić o marginalnym wydatku czy drobnej rozbudowie. Podobnie jak mówiąc o stereo nie rozmawiamy tutaj o plastikowej miniwieży za 500zł a zdarza się, że padają hasła jak krell, conrad johnson, czy audio note, tak w przypadku kina domowego nie możemy ograniczyć się do stwierdzenia, że najtańszy amplituner, komputer czy dvd z pułki marketowej pozwoli nam uzyskać jakiekolwiek doznania czy przyjemność z oglądania filmów. To herezja równoznaczna ze stwierdzeniem – „zamieńmy swoje odtwarzacze CD na połączenie z komputerem, po co nam płyty – Internet aż kipi mp3”.
Ideą „kina domowego” jest dostarczenie obrazu oraz dźwięku wielokanałowego w sposób do złudzenia imitujący rzeczywistość oraz dokładnie odwzorowujący wizję reżysera. Dziś film to nie tylko przekaz wizualny ale cała atmosfera jaką potrafi zbudować towarzysząca mu ścieżka dźwiękowa. Nie hałas, który przekazują nam tanie zestawy a atmosfera, którą „czuć w powietrzu”. Format 5.1; 7.1 i wszystkie pomiędzy nimi ewoluujące udoskonalenia stworzono z uwzględnieniem dodatkowego kanału subwoofera. Niezależnie od jakości sprzętu jakim dysponujemy nie powinniśmy się tej przyjemności pozbawiać. To nie tylko bas, który nasze kolumny powinny odtworzyć a oddzielna ścieżka dedykowana dla niezależnego kanału. Dołączenie tego niepozornego pudełka do naszego zestawu odwróci nasz światopogląd na temat kina domowego o 180 stopni. Podobnie jak w stereo – nie zastąpimy go jedną superkolumną głośnikową – pięciokrotnie lepszą niż dotychczas posiadane dwie. W filmie, by w pełni cieszyć się nieodzownym jego elementem jakim jest ścieżka dźwiękowa, powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw odpowiadający zamysłowi twórcy tej ścieżki.
Niestety „kino domowe” zbyt szybko wskoczyło na markety i w świadomości statystycznego klienta to po prostu zestaw 6 głośników ustawionych dookoła, w których raz w jednym, drugim razem w innym coś zaszeleści udając, że akcja dzieje się z innej strony. Dla niektórych na tym polega stereo – „raz w jednej, raz w drugiej – to jeden krok dalej niż mono”. Dobrze wiemy, że ideą jest zbudowanie przestrzeni, sprawne oszukanie percepcji słuchacza tak by dwa źródła zastąpiły wszystkie nagrane na płycie. Kino domowe” to temat zdecydowanie szerszy niż 6 dowolnych głośników. Wymaga należytego przystosowania pomieszczenia, zapewniania odpowiedniego źródła jak i wszystkich elementów towarzyszących przekazowi zarówno dźwięku jak i obrazu.
Jeszcze jeden miły dodatek – gdy już uda nam się skompletować odpowiedni zestaw, możemy spróbować odsłuchu wielokanałowego SACD czy DVD Audio. We wcześniej wspomnianych konfiguracjach – szkoda czasu i naszych uszu.

Trochę długo - ale ożywi dyskusję;P

Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

hmm... to już sama nie wiem co mam kupować:) Prócz sprzętu, który opisałam mam DVD LG RH 277...tyle że chciałabym raczej poprzestać na laptopie jako odtwarzaczu filmów i czasem muzyki(tej,której nie mam na płytach CD). Właściwie to planuję kupno nowego, gabarytowo mniejszego laptopa, który będzie przeznaczony wyłącznie do podłączenia na stałe do kina domowego(filmy HD i dźwięk przestrzenny) oraz wzmacniacza stereofonicznego aby słuchać muzyki? Jakie parametry powinien mieć taki laptop? Jakie wejścia, jaka byłaby najlepsza karta graficzna i dźwiękowa?

Raczej myślę o standardzie 5.1 (6 głośników w pokoju to i tak sporo :)

Co miałeś na myśli mówiąc, że wymagane jest należyte przystosowanie pomieszczenia? - U mnie pokój, w którym znajdzie się sprzęt ma 50 m2 i jest pokojem otwartym łączącym się z jadalnią i dalej z długim korytarzem.
Roman Kasprzewski

Roman Kasprzewski Konstruktor
elektronik - Posnet
Polska S.A.

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Sylwia Kierzkowska:
...Jakie parametry powinien mieć taki laptop? Jakie wejścia, jaka byłaby najlepsza karta graficzna i dźwiękowa?...

Rozważ coś takiego zamiast notebooka: WD TV Live + zewnętrzny dysk twardy.

http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=735

konto usunięte

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Witam
Laptop taki powinien miec
- karte graficzna z wyjsciem HDMI
- karte muzyczna z wyjsciem cyfrowym SPDIF lub optycznym (wazne aby karta potrafila wystawic na num sygnal Dolby Digital 5.1)
Rodzaj wyjscia (optyczne czy elektryczne) musi byc zgodny z rodzajem wejscia posiadanego w amplitunerze. Za dekodowanie dzwieku kinowego odpowiada wtedy amplituner, wiec jakosc wbudowanej karty muzycznej ma drugoplanowe znaczenie. Laptop taki wystarczy to w zupelnosci do kina domowego, wlasciwie kazda wspolczesna karta graficzna sprzetowo obsluguje odtwarzanie DVD, wiec moc procesora ani karty grafiki nie powinna miec znaczenia przy odtwarzaniu standardowych DVD. Jezeli zaś chce Pani odtwarzac jakies DivX-y i inne formaty typowo komputerowe, to wskazany bylby nieco mocniejszy procesor rzędu Core2 Duo i wydzielona karta graficzna (niezintegrowana w jednym ukladzie z procesorem).

Jezeli zaś chodzi o podlaczenie laptopa do zestawu audio dwukanalowego wskazane byloby dokupienie do niego zewnetrznej kart dzwiekowej na USB. Wtedy bowiem wychodzimy na wzmacniacz sygnalem analogowym z karty muzycznej, a w laptopach jakosc wyjsc analogowych jest z reguly tragiczna. Dolozenie wiec ok 300 zl na zewnetrzna karte przeniesie wtedy odsluch na zupelni inny poziom doznan dzwiekowych.
Roman Kasprzewski

Roman Kasprzewski Konstruktor
elektronik - Posnet
Polska S.A.

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Rafał Banaś:
Witam
Laptop taki powinien miec
- karte graficzna z wyjsciem HDMI
- karte muzyczna z wyjsciem cyfrowym SPDIF lub optycznym ...

I WD takie wyjścia ma, a kosztuje około 500zł. Dodatkowo divX odtworzy bez problemu.

konto usunięte

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Bardzo dziękuję za pomoc.

Raczej zdecyduję się na laptopa, bo nie chciałabym włączać projektora za każdym razem słuchania muzyki z twardego dysku...laptop będzie bardziej optymalnym rozwiązaniem, bo ma monitor.

Na ten moment podłączam laptopa do wzmacniacza poprzez kabel mini-jack który rozdziela się na dwa cinche. Rozumiem, że to jest najgorsze z możliwych rozwiązań jeśli chodzi o wydobycie jak najlepszej możliwej jakości ze sprzętu??

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam wypowiedź Pana Rafała. Czyli sugeruje Pan przez wyjście HDMI w laptopie puścić tylko obraz na amplituner, a dźwięk na amplituner przez wyjście S/PDIF lub optyczne w laptopie(czyli zwrócić na to uwagę podczas kupowania laptopa bo mój teraźniejszy laptop ma tylko wyjścia mini-jack oraz zintegrowaną kartę dźwiękową Conexant High Definition Audio Device)? ORAZ dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową na USB (słyszałam, że są również na gniazdo Express Card ale czy są lepsze?) z wyjściem analogowym (czy to to samo co mini-jack?) na wzmacniacz? Teraz tylko pytanie dlaczego z wyjściem analogowym a nie S/PDIF albo optycznym?

Czy te rozwiązania byłyby również dobre? :
1. puszczenie zarówno obrazu jak i dźwięku przez HDMI z laptopa na amplituner? A następnie dokupienie zewnętrznej karty do laptopa i dźwięk na wzmacniacz?
2. Obraz przez HDMI a dźwięk zarówno na wzmacniacz jak i amplituner przez jakąś dobrą zewnętrzną kartę dźwiękową? Czy to gorsze rozwiązanie? Wtedy nie musiałabym się martwić żeby znaleźć laptopa z wbudowaną dostatecznie dobrą kartą dźwiękową.

Przepraszam za tyle pytań ale jestem dopiero początkująca w temacie :)

konto usunięte

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Na ten moment podłączam laptopa do wzmacniacza poprzez kabel mini-jack który rozdziela się na dwa cinche. Rozumiem, że to jest najgorsze z możliwych rozwiązań jeśli chodzi o wydobycie jak najlepszej możliwej jakości ze sprzętu??

Dokładnie tak, kabel mini-jack z przejsciem na cinch obsluguje wyjscie analogowe, po prostu dwa gniazda cinch by sie w obudowie laptopa nie zmiescily,
a głośniki komputerowe z reguly maja wtyczke wlasnie mini-jack.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam wypowiedź Pana Rafała. Czyli sugeruje Pan przez wyjście HDMI w laptopie puścić tylko obraz na amplituner, a dźwięk na amplituner przez wyjście S/PDIF lub optyczne w laptopie(czyli zwrócić na to uwagę podczas kupowania laptopa bo mój teraźniejszy laptop ma tylko wyjścia mini-jack oraz zintegrowaną kartę dźwiękową Conexant High Definition Audio Device)? ORAZ dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową na USB (słyszałam, że są również na gniazdo Express Card ale czy są lepsze?) z wyjściem analogowym (czy to to samo co mini-jack?) na wzmacniacz? Teraz tylko pytanie dlaczego z wyjściem analogowym a nie S/PDIF albo optycznym?

Zastanawiam sie jak tu napisac, aby nie namieszac bo to troche skomplikowana materia;)

System stereo:

Wzmacniacz stereo w 99% przypadkow ma tylko wejscia analogowe, aby wiec nie korzystac z miernej jakosci wyjscia analogowego we wbudowanej karcie dzwiekowej trzeba posilkowac sie zewnetrzna karta na USB. Polecam USB, jest po prostu bardziej uniwersalne, karte taka mozemy przelozyc zawsze do komputera stacjonarnego lub zabrac z soba do kolegi/pracy. Express Card bedzie przywiazany tylko do laptopa (i to jeszcze nowszych modeli, stare mialy slot PCMCIA).

System kino domowe:

Wzmacniacze kina domowego potrafia przyjac sygnal audio w postaci cyfowej i mozna z nim na amplituner wejsc (w zalezniosci od typu)
- po HDMI
- po wejsciu cyfrowym elektrycznym SPDIF (wyglada jak gniazdo pojedynczy cinch)
- po wejsciu cyfrowym optycznym

Mozna zrealizowac i wizje i fonie po HDMI pod warunkiem, ze laptop potrafi te fonie po HDMI podac, a amplituner przyjac. Nowe modele nie maja z tym problemu, starsze, nawet sprzed pol roku moga obslugiwac na HDMI tylko wizje. Trzeba wiec dokladnie przeczytac specyfikacje laptopa i amplitunera, ktore maja z soba wspoplracowac.

Jeżeli laptop lub amplituner nie obsluguje audio po HDMI zostaja nam wyjscia/wejscia cyfrowe.

Sam wyglad zlacza na karcie (mini jack) nie mowi o tym jakie to jest wyjscie. W laptopach z racji oszczednosci miejsca sa stosowane zintegrowane wyjscia mini-jack, ktore sa jednoczesnie wyjsciem analogowym i cyfrowym optycznym. Trzeba wiec doczytac w instrukcji laptopa, czy w naszym mamy tylko na nim sygnal analogowy, czy rowniez cyfrowy optyczny.
Czy te rozwiązania byłyby również dobre? :
1. puszczenie zarówno obrazu jak i dźwięku przez HDMI z laptopa na amplituner? A następnie dokupienie zewnętrznej karty do laptopa i dźwięk na wzmacniacz?

Tak oczywiscie.
2. Obraz przez HDMI a dźwięk zarówno na wzmacniacz jak i amplituner przez jakąś dobrą zewnętrzną kartę dźwiękową? Czy to gorsze rozwiązanie? Wtedy nie musiałabym się martwić żeby znaleźć laptopa z wbudowaną dostatecznie dobrą kartą dźwiękową.

Karty w laptopach maja problem tylko z jakoscia sygnalu analogowego, cyfrowy jest podawany poprawnie. Dlatego wiekszosc kart z racji oszczednosci miejsca na obudowie ma wyprowadzone tylko wyjscie do zestawu stereo. Szesc wyjsc wszystkich kanalow po prostu zajmowaloby zbyt wiele miejsca. Czasami spotyka sie pomysly ze specjalnym kablem do wyprowadzenia tych wszystkich kanalow, ale wychodzi z tego wizualny pajak.

Proponuje wiec do kina wyjsc z wyjscia cyfrowego wbudowanej karty laptopa (powinien takie miec), zaś do stereo dolozyc zewnetrzna karte dzwiekowa i z jej wyjsci stereo wejsc na wzmacniacz stereo. Jezeli zestaw stereo i kino mamy w innych pokojach to
- kladac laptopa obok zestawu kinowego podlaczamy tylko kabel HDMI i cyfrowy (chyba, ze mamy obsluge audio po HDMI),
- kladac laptopa obok zestawu stereo wkladamy tylko po USB karte dzwiekowa, ktora lezy kolo niego z dopiertymi juz kabelkami

konto usunięte

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Serdecznie dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam
Andrzej Łabenda

Andrzej Łabenda specjalista ds
analiz

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

a to moje trzy grosze:

Łamigłówka konfiguracji
"Jak wybrać optymalny zestaw A/V? Radimy jak połączyć kino domowe z odsłuchem stereo".
http://av.com.pl/index.php?s=3

pozdrawiam,
Andrzej
Ariel Janus

Ariel Janus Kierownik działu
handlowego, w
wolnych chwilach
konstrukt...

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Artur Reich:
Witam !

jako zagorzały miłośnik dźwięku STEREO z przerażeniem patrzę na ludzi kupujących za ogromne pieniądze KD i słuchający na nim przez 95% czasu muzyki !!! Szczyt nieporozumienia i rozrzutności. Kolega z pracy wydał około 18 tyś. zł na KD i słucha muzyki ;-( Ale do rzeczy. Dlaczego założyłem ten wątek? Po pierwsze złożyłem własnoręcznie dla kolegi zestaw STEREO z dodatkiem KD (5.1) na którym przede wszystkim słucha się muzyki z audiofilską jakością a gdy się ma ochotę włącza się dekodery i bez subwoofera ma się nieprawdopodobny łomot - efekty dookólne, a i koncertu 5.1 można z przyjemnością - bez kaleczenia uszu wysłuchać. Po drugie liczę że opowiecie o swojej przygodzie z KD a być może niektórych powstrzymam przed wyrzuceniem w błoto grubej kasy na której naprawdę NIE DA się słuchać muzyki. Przynajmniej Ci którzy raz usłyszeli dobre STEREO nie mają już powrotu do Kina Domowego. Proszę więc o Wasze doświadczenia. Jeżeli tytułowy temat Was zainteresuje służę szczegółami tego systemu.


Witam wszystkich,
Chciałbym się dowiedzieć, czy z mojego zestawu audio... da radę zrobić zestaw "kina domowego" tzn co muszę dokupić ;)
mam nadzieję, że obejdzie się bez ciągłego przekładania kabelków z amplitunera do wzmacniacza :)

o to mój mały zestaw stereo :
- wzmacniacz Denon PMA-710AE
- cd Denon DCD-710AE
- kolumny Dali Ikon 7

tak naprawdę pytanie sprowadza się do tego... czy mogę podłączyć mój wzmacniacz z jakimś amplitunerem?(i w jaki sposób). Prosiłbym również o propozycje brakujących kolumn za w miarę przyzwoitą cenę ;d

Nie będę ukrywał, że jestem totalnym laikiem.

Pozdrawiam
Ariel Janus

Ariel Janus Kierownik działu
handlowego, w
wolnych chwilach
konstrukt...

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Artur Reich:
Witam !

jako zagorzały miłośnik dźwięku STEREO z przerażeniem patrzę na ludzi kupujących za ogromne pieniądze KD i słuchający na nim przez 95% czasu muzyki !!! Szczyt nieporozumienia i rozrzutności. Kolega z pracy wydał około 18 tyś. zł na KD i słucha muzyki ;-( Ale do rzeczy. Dlaczego założyłem ten wątek? Po pierwsze złożyłem własnoręcznie dla kolegi zestaw STEREO z dodatkiem KD (5.1) na którym przede wszystkim słucha się muzyki z audiofilską jakością a gdy się ma ochotę włącza się dekodery i bez subwoofera ma się nieprawdopodobny łomot - efekty dookólne, a i koncertu 5.1 można z przyjemnością - bez kaleczenia uszu wysłuchać. Po drugie liczę że opowiecie o swojej przygodzie z KD a być może niektórych powstrzymam przed wyrzuceniem w błoto grubej kasy na której naprawdę NIE DA się słuchać muzyki. Przynajmniej Ci którzy raz usłyszeli dobre STEREO nie mają już powrotu do Kina Domowego. Proszę więc o Wasze doświadczenia. Jeżeli tytułowy temat Was zainteresuje służę szczegółami tego systemu.

Witam wszystkich,
Chciałbym się dowiedzieć, czy z mojego zestawu audio... da radę zrobić zestaw "kina domowego" tzn co muszę dokupić ;)
mam nadzieję, że obejdzie się bez ciągłego przekładania kabelków z amplitunera do wzmacniacza :)

o to mój mały zestaw stereo :
- wzmacniacz Denon PMA-710AE
- cd Denon DCD-710AE
- kolumny Dali Ikon 7

tak naprawdę pytanie sprowadza się do tego... czy mogę podłączyć mój wzmacniacz z jakimś amplitunerem?(i w jaki sposób). Prosiłbym również o propozycje brakujących kolumn za w miarę przyzwoitą cenę ;d

Nie będę ukrywał, że jestem totalnym laikiem.

Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Hej
Da się na dwa sposoby:

Jeden nie wymagający przełączania kabelków ale średnio wygodny, gdyż będą dwie regulacje głośności po drodze.
Amplituner jaki chcesz kupić musi mieć wyjście pre-out. Sygnal wyjściowy z zestawów przednich z niego podłączasz do jednego z wejść Denona np AUX. Masz wtedy jednak dwie regulacje głośności w torze, jedną na amplitunerze, drugą we wzmacniaczu. Będziesz miał trochę zabawy aby ustawić oba potencjometry w ten sposób aby:
- w kinie głośniki przednie zapięte do wzmacniacza miały odpowiedni poziom głośności do głośnika centralnego i tyłów zapiętych do amplitunera
- w stereo aby w momencie przełączenia z AUX na którym będzie kino na wejście CD na którym masz Compact Disc nie było dużej różnicy w poziomie dźwięku

Drugi sposób do przełącznik zestawów głośnikowych
Podłączasz wtedy do niego kable głośnikowe zarówno z amplitunera jak i wzmacniacza, a z niego wychodzi jedna para na zestawy. Wtedy na tym przełączniku manualnie przełączasz które wyjście jest podłaczone do zestawów.

Osobiście nie lubię pomysłu nr 2, tanie przełączniki są z reguły b. pośledniej jakości i zawsze mam obawy czy przełączenie nie upali w końcu końcówki mocy.
Lepszej jakości przełaczniki np QED-a kosztują ok 300 zł.

Co do zestawów kup tego samego producenta i serii co zestawy przednie.
Jeżeli braknie Ci pieniędzy na wszystko na raz kup najpierw tyły, potem centralny a na końcu subwoofer. Mozesz ustawić aby centralny jak i subwoofer symulował amplituner na głośnikach przednich. A masz na tyle duże zestawy przednie że ustawiając na amplitunerze przekierowanie ścieżki basowej na przód basu Ci nie zabraknie, co najwyżej słoń nie będzie tak donośnie tupał ;)Rafał Banaś edytował(a) ten post dnia 29.03.11 o godzinie 22:09
Ariel Janus

Ariel Janus Kierownik działu
handlowego, w
wolnych chwilach
konstrukt...

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Rafał Banaś:
Hej
Da się na dwa sposoby:

Jeden nie wymagający przełączania kabelków ale średnio wygodny, gdyż będą dwie regulacje głośności po drodze.
Amplituner jaki chcesz kupić musi mieć wyjście pre-out. Sygnal wyjściowy z zestawów przednich z niego podłączasz do jednego z wejść Denona np AUX. Masz wtedy jednak dwie regulacje głośności w torze, jedną na amplitunerze, drugą we wzmacniaczu. Będziesz miał trochę zabawy aby ustawić oba potencjometry w ten sposób aby:
- w kinie głośniki przednie zapięte do wzmacniacza miały odpowiedni poziom głośności do głośnika centralnego i tyłów zapiętych do amplitunera
- w stereo aby w momencie przełączenia z AUX na którym będzie kino na wejście CD na którym masz Compact Disc nie było dużej różnicy w poziomie dźwięku

Drugi sposób do przełącznik zestawów głośnikowych
Podłączasz wtedy do niego kable głośnikowe zarówno z amplitunera jak i wzmacniacza, a z niego wychodzi jedna para na zestawy. Wtedy na tym przełączniku manualnie przełączasz które wyjście jest podłaczone do zestawów.

Osobiście nie lubię pomysłu nr 2, tanie przełączniki są z reguły b. pośledniej jakości i zawsze mam obawy czy przełączenie nie upali w końcu końcówki mocy.
Lepszej jakości przełaczniki np QED-a kosztują ok 300 zł.

Co do zestawów kup tego samego producenta i serii co zestawy przednie.
Jeżeli braknie Ci pieniędzy na wszystko na raz kup najpierw tyły, potem centralny a na końcu subwoofer. Mozesz ustawić aby centralny jak i subwoofer symulował amplituner na głośnikach przednich. A masz na tyle duże zestawy przednie że ustawiając na amplitunerze przekierowanie ścieżki basowej na przód basu Ci nie zabraknie, co najwyżej słoń nie będzie tak donośnie tupał ;)Rafał Banaś edytował(a) ten post dnia 29.03.11 o godzinie 22:09


Witam,
Dzięki za szybką odpowiedź.

Zastanawiam się nad wybraniem jednego z dwóch amplitunerów :

http://denon.pl/pl/Product/Pages/Product-Detail.aspx?C...

oraz

http://denon.pl/pl/Product/Pages/Product-Detail.aspx?C...

obydwa mają wyjścia pre-out, mam takie pytanie czy na moim wzmacniaczu muszę mieć wejście pre-in ;> (tak jak mówiłem wcześniej jestem totalnym laikiem i nie znam się na kabelkach ;))

mój wzmacniacz ma następujące wyjścia

Obrazek


Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Pre-out ma dopiero AVR-2311, te wczesniejsze ma tylko pre-out do subwoofera na moje oko a Ty potrzebujesz pre-out z kanałów przednich.
Na swoim Denonie podlaczasz to wejscie np opisane jako line.
Tak jak pisalem masz wtedy dwie regulacje glosnosci, jedna na amplitunerze, druga na wzmacniaczu i troche zabawy z ich skalibrowaniem aby uzyskac satysfakcjonujacy rezulatat.

Jakbys mial Denona o oczko wyzej PMA-1510AE to wtedy masz w nim bezposrednie wejscie na koncowke opisana jako p.direct. Ale mialbys regulacje glosnosci tylko na amplitunerze. Jednak wtedy wchodzisz w dwa razy wyzsze ceny, co moim zdaniem nie jest tego warte.
Przy poziomie 4k zł za wzmacniacz zintegrowany mozesz upolować już na Allegro zestaw pre/power Denona PRA-S10 / POA-S10 (miałem i polecam) albo podobny zestaw Rotela, Exposure ktore zagraja o niebo lepiej od nowej integry Denona.
Ariel Janus

Ariel Janus Kierownik działu
handlowego, w
wolnych chwilach
konstrukt...

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Rafał Banaś:
Pre-out ma dopiero AVR-2311, te wczesniejsze ma tylko pre-out do subwoofera na moje oko a Ty potrzebujesz pre-out z kanałów przednich.
Na swoim Denonie podlaczasz to wejscie np opisane jako line.
Tak jak pisalem masz wtedy dwie regulacje glosnosci, jedna na amplitunerze, druga na wzmacniaczu i troche zabawy z ich skalibrowaniem aby uzyskac satysfakcjonujacy rezulatat.

Jakbys mial Denona o oczko wyzej PMA-1510AE to wtedy masz w nim bezposrednie wejscie na koncowke opisana jako p.direct. Ale mialbys regulacje glosnosci tylko na amplitunerze. Jednak wtedy wchodzisz w dwa razy wyzsze ceny, co moim zdaniem nie jest tego warte.
Przy poziomie 4k zł za wzmacniacz zintegrowany mozesz upolować już na Allegro zestaw pre/power Denona PRA-S10 / POA-S10 (miałem i polecam) albo podobny zestaw Rotela, Exposure ktore zagraja o niebo lepiej od nowej integry Denona.

mam jeszcze jedno pytanie :)
patrząc na moje głośniki (tył)


Obrazek


mam możliwość podłączenia 4 kabli.... pytanie brzmi czy mogę mieć je jednoczenie podłączone do wzmacniacza (sprzętu stereo) oraz do amplitunera jako kolumny przednie kina domowego ? i czy takie rozwiązanie jest korzystne ?

wtedy chcąc słuchać muzyki włączam wzmacniacz i cd .... a chcąc oglądać film włączam amplituner itd...

kolejne pytanie które mi się nasuwa ... jest takie czy amplituner wykorzysta możliwości moich kolumn ?
Roman Kasprzewski

Roman Kasprzewski Konstruktor
elektronik - Posnet
Polska S.A.

Temat: kino domowe jako malutka przystawka do WIELKIEGO ZESTAWU...

Ariel Janus:
mam możliwość podłączenia 4 kabli.... pytanie brzmi czy mogę
mieć je jednoczenie podłączone do wzmacniacza (sprzętu stereo) oraz do amplitunera jako kolumny przednie kina domowego ? i czy takie rozwiązanie jest korzystne ? ...

NIE ! Jak usuniesz zwory, to wzmacniacz będzie zasilał głośniki wysokotonowe, a amplituner niskotonowe, ewentualnie odwrotnie. Czyli bez sensu. Jak zwory zostawisz, to spalisz albo wzmacniacz albo amplituner. Czyli też źle.

Następna dyskusja:

Kino domowe , system 7.1 - 5,1




Wyślij zaproszenie do