Monika Karlikowska (Olszewska)

Monika Karlikowska
(Olszewska)
Kierownik Projektów,
Ekspert POKL

Temat: Studia podyplomowe z zakresu mechatroniki dofinansowane...

Witam wszystkich,

Osoby, które spełniają wszystkie z poniższych kryteriów:
 są pracującymi osobami dorosłymi (powyżej 18 roku życia),
 są pracownikami (według krajowego prawa pracy; osoby pracujące dla przedsiębiorstwa, podlegające mu i uważane za pracowników na mocy prawa krajowego; właściciele-kierownicy; partnerzy (wspólnicy) prowadzący regularną działalność w przedsiębiorstwie i czerpiący
z niego korzyści finansowe) lub są osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą,
 pracują na stanowisku mechanika, elektromechanika samochodowego (mechatronika samochodowego), diagnosty lub zajmują się zawodowo walidacją,
 posiadają min. 1 rok pracy na powyższym stanowisku,
 posiadają wyższe wykształcenie,

i są zainteresowane studiami podyplomowymi z zakresu elektrotechniki i walidacji zapraszam do zapoznania sie z poniższymi informacjami:

W dniu 15 lipca 2009 roku projekt „Studia podyplomowe z zakresu elektrotechniki
i walidacji” w ramach Poddziałania 2.1.1 PO KL został rekomendowany do realizacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizatorami projektu są Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego - Wydział Transportu
i Elektrotechniki oraz FIRMA 2000 Sp. z o.o. (grupa Danish Technological Institute).

Planujemy, iż studia podyplomowe rozpoczną się w semestrze zimowym 2009 roku dlatego też z dniem 1 sierpnia 2009 roku rozpoczęliśmy wstępną rekrutację uczestników. Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w projekcie. Rekrutacja potrwa do 10 października jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy do przesyłania wstępnych zgłoszeń już teraz. O ostatecznym zakwalifikowaniu będzie decydowała Komisja Rekrutacyjna.

Studia podyplomowe z zakresu elektrotechniki i walidacji będą realizowane na Politechnice Radomskiej w Radomiu w systemie dwusemestralnym w dwóch edycjach: 2009/2010r. oraz 2010/2011r.

 W ramach studiów z zakresu elektromechaniki odbędą się 224 godz. lekcyjne, tj.: 14 dwudniowych zjazdów (sobota/niedziela), w pierwszej i drugiej edycji po 2 grupy 30-osobowe. Studia zakończą się obroną pracy dyplomowej po zakończeniu zajęć. Koszt studiów po stronie uczestnika to 649,60 PLN za okres trwania całych studiów. Poniżej prezentujemy wstępny program studiów:
 teoria obwodów elektrycznych,
 wybrane zagadnienia automatyki,
 mechatronika samochodowa,
 diagnostyka pojazdów samochodowych,
 otoczenie usługi serwisowej,
 teoria informacji,
 pozyskiwanie środków unijnych,
 BHP,
 mapa prawna motoryzacji,
 wybrane zagadnienia elektroniki,
 podstawy diagnostyki technicznej.

 W ramach studiów z zakresu walidacji odbędą się 192 godz. lekcyjne, tj.: 12 dwudniowych zjazdów (sobota/niedziela), w pierwszej i drugiej edycji po 1 grupie 30-osobowej. Studia zakończą się obroną pracy dyplomowej po zakończeniu zajęć. Koszt studiów po stronie uczestnika to 572,16 PLN za okres trwania całych studiów. Poniżej prezentujemy wstępny program studiów:
 walidacja - zagadnienia ogólne - parametry walidacji,
 dobór parametrów walidacji,
 wybrane zagadnienia statystyki matematycznej,
 zasady testowania,
 kwalifikacja i walidacja urządzeń, procesów produkcyjnych i instalacji wspomagających - Standardowy model X,
 kwalifikacja urządzeń,
 walidacja metod badawczych,
 raport z walidacji,
 akredytacja laboratorium zgodnie z wymaganiami PN-EN ISO/IEC 17025:2005+Ap1:2007+AC:2007,
 przykładowa akredytacja laboratorium elektromechaniki.

W przypadku pytań, prosze o kontakt: monika_olszewska@firma2000.plMonika Olszewska edytował(a) ten post dnia 11.08.09 o godzinie 16:37
Remigiusz W.

Remigiusz W. Projekty Europejskie

Temat: Studia podyplomowe z zakresu mechatroniki dofinansowane...

Kierunek MECHATRONIKA został oficjalnie otwarty w Akademii Morskiej w Szczecinie. Pieniądze na otwarcie kierunku uczelnia pozyskała z Unii Europejskiej. Nowoczesne laboratoria i symulatory, bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki. Do tego pewna praca po studiach.

I jeszcze jedno. Akademia ubiega się w tym roku o stypendia zamawiane w wysokości 1000 zł miesięcznie dla 40% najlepszych studentów na tym kierunku. Jeśli otrzyma dofinansowanie to wraz ze stypendium armatorskim, naukowym, socjalnym i zamawianym studenci Akademii będą mogli otrzymać nawet 2500 zł miesięcznie.

Więcej, w tym wirtualny spacer po Szczecinie oraz po Akademii, na
stronie:mechatronika.am.szczecin.pl
Obrazek

Następna dyskusja:

szkolenia z zakresu szeroko...




Wyślij zaproszenie do