Temat: Kubica 11-ty po drugim trenigu przed GP Hiszpanii

Robert Kubica zajął jedenaste miejsce po drugim treningu przed zaplanowanym na niedzielę Grand Prix Hiszpanii. Najszybszy w popołudniowym treningu był Fernando Alonso (McLaren-Mercedes).
Alonso uzyskał wynik 1.21,397. Na kolejnych dwóch pozycjach uplasowali się kierowcy Renault - Giancarlo Fisichella i Heikki Kovalainen.
Robert Kubica (BMW Sauber) z wynikiem 1.22,710 zajął dopiero jedenaste miejsce. Polak pokonał aż 43 okrążenia, to było prawie 2/3 dystansu wyścigu.
Pierwszy trening i czwarte miejsce Kubicy
Robert Kubica był czwarty po pierwszym treningu przed zaplanowanym na niedzielę Grand Prix Hiszpanii. Najszybszy był Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes). Polak, który przejechał 21 okrążeń uzyskał czas 1.22,446.
Zdecydowanie wolniejszy od Kubicy był jego partner z teamu (BMW-Sauber), Heidfeld, który uzyskał rezultat 1,23,170 i zajął odległe, 12. miejsce.

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas 1.21,880, pokonując trasę z przeciętną prędkością 204,665 km/godz. Drugie miejsce wywalczył mistrz świata, Hiszpan Fernando Alonso. Był gorszy od Hamiltona o 0,388 s. Trzecie miejsce uzyskał Fin Kimi Raikkonen (Ferrari). Wszyscy trzej w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata zgromadzili po 22 punkty i znajdują się na jej czele.

Jutro odbędzie się oficjalny trening oraz kwalifikacje. Start do niedzielnego wyścigu na torze Circuit de Catalunya w Barcelonie zaplanowano na godz. 14.00.