Temat: Egzamin DGSA - jak oceniacie?
Jagoda Jakubowicz:
Witam
Dziękuje za pomoc.
Czytałam ten wątek już wcześniej, ale wpisy są z stycznia i lutego, dlatego nie wiem czy od tego czasu coś się nie zmieniło. Postaram się jeszcze poszukać innych informacji.
Jakby ktoś wiedział coś w tej sprawie jeszcze, będę wdzięczna za każdą pomoc.
Pozdrawiam Berry
Rok 2009 jest rokiem specyficznym (tak jaki i będzie 2011, 2013 i następne co dwa lata) bo zmieniły się niektóre regulacje ADR. Okres przejściowy trwa do czerwca - wtedy obowiązuje "stary ADR" (np.: 2005-2007) ale nie ma kategorycznego zakazu stosowania się do "nowego" (w tym przypadku: 2007-2009), który jednak bezwzględnie stosować należy od 01 lipca danego roku, w którym nastąpiły zmiany.
Zwyczajowo dobre ośrodki szkoleniowe sprzedają lub też wliczony jest w koszty szkolenia obowiązujący ADR a także inne periodyki dotyczące zagadnień ADR - najczęściej są to wydania z wydawnictwa z Błonia czyli
http://www.buch-car.pl.
Najnowszy ADR, który powinien Panią interesować to ADR 2009-2011.
Proszę mieć na względzie, że samo uczestnictwo w kursie nie wystarczy (to z mojego doświadczenia); należy bardzo dokładnie oswoić się z ADR bo czas na egzaminie na doradcę czy odnawiającym uprawnienia jest nieubłagany. Ale da się zdać, czego dowodem jest oficjalna, "państwowa", lista polskich ADR-owców :-)
Z posiadanych przeze mnie informacji wiem, że w innych krajach list takich raczej się nie tworzy...
Oczywiście nie wszyscy polscy ADR-owcy na co dzień zajmują się ADR w pracy ale proszę mi wierzyć, jest to wiedza naprawdę przydatna.
To samo dotyczy wiedzy o bezpieczeństwie transportu materiałów niebezpiecznych innymi środkami lokomocji [szacunek dla RID-owców, DGR-owców i innych] :-)
Ale jakby nie tego dotyczyło Pani pytanie... :-)
Proponuję skorzystać z rad, które zamieszczono w wątku, który Pani poleciłam oraz innych z forum.
Jakby Pani miała jeszcze jakieś pytania to proszę pisać.
Pozdrawiam.
Agnieszka M. edytował(a) ten post dnia 15.08.09 o godzinie 19:53