Jakub Łoginow

Jakub Łoginow Nie ma kangurów w
Austrii

Temat: Rosyjska blokada internetu

W lecie tygodnik "Dzerkało Tyżnia. Ukraina" opublikował poufną strategię Kremla, ukierunkowaną na zablokowanie podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE. Pakiet zaplanowanych (i użytych) przez Putina środków brzmiał niewiarygodnie. Mimo wszystko Rosja nie kojarzyła nam się z aż tak totalitarnym i bezwzględnym państwem, wszystkim wydawało się, że jest to kraj "tylko" autorytarny, a nie równie brutalny jak ZSRR.

A jednak to wszystko okazało się prawdą. Przeciwko Ukrainie użyto brutalnej blokady gospodarczej opartej na cynicznym kłamstwie - m. in. w ukraińskich produktach "znaleziono" szkodliwe substancje. Ciekawe, że niczego szkodliwego nie wykryły państwowe laboratoria łukaszenkowskiej Białorusi, Kazachstanu czy Uzbekistanu. Zaczęto masowo wydawać zakaz wjazdu do Rosji zwykłym Ukraińcom. I wreszcie, sprawa najbardziej niewiarygodna - blokada internetu na masową skalę. I to blokada, która dziwnym sposobem działa również w odniesieniu do użytkowników w Unii Europejskiej, co dodatkowo powinno wywołać nasz niepokój.

Rosyjska blokada uderzyła rykoszetem i mój portal. Więcej pod tym linkiem:
http://www.porteuropa.eu/portal/aktualnosci/5297-port-...

a jeśli nie da się odczytać, to ten link powinien działać:
http://czarnykangur.blox.pl/2013/12/8222Port-Europa822...

Andrzej Sawa

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Jakub Łoginow

Jakub Łoginow Nie ma kangurów w
Austrii

Temat: Rosyjska blokada internetu

Nie dziwię się. Ja wiem do czego Rosja jest zdolna. Tylko dziwne, że rosyjska blokada działa w Polsce i UE.
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: Rosyjska blokada internetu

Andrzej S.:
Jakubie,dziwisz się - oj,jesteś młody.
1. Nie Andrzeju, Jakub wcale się nie dziwi. To tekst dziennikarski, i ma on charakter czysto retoryczny. Pytania retoryczne to takie które nie wymagają odpowiadania podobnie jak Amerykanie pozdrawiając nas "How do you do?" wcale nie oczekują odpowiedzenia jak jest wdanym dniu nasze samopoczucie, ale byśmy im przytaknęli i odpowiedzieli takim samym pozdrowieni, podobnie jest z austriackim "Gruss Gott" ( i też nie na miejscu aby tu dyskusja że zagadany jest akurat ateistą...) identycznie z pozdrowieniem "Sława Ukrainu"/* odpowiedzmy zgodnie zwyczajem "Sława Ukrainu" albo po polsku "Cześć i chwała"!

Obrazek


2. Jest głośne telewizyjne wystąpienie prezydenta USA Ronalda Regan'a w dniu 14.12.1989 po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. Kończy ono się znamiennym zwrotem : "Cały wolny świat popiera walczących o wolność Polaków. Dziś my wszyscy jesteś Polakami i solidaryzyjemy się z walką Polaków o wolność i demokracje!"

Dziś ta walka o wolność i demokrację trwa na Ukrainie , i również my dziś w rewanżu za solidarność światową , która przywróciła nam bez przelewu krwi w 1989 powinniśmy odpowiedzieć podobnie:

"Cały wolny świat popiera walczących o wolność Polaków. Dziś my wszyscy jesteśmy Ukraińcami i solidaryzujemy się z walką Ukraińców o wolność i demokrację!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v...

----------
*/Powitań i okrzyków polskich/staropolskich oprócz wspomnianych "Chwała Bohaterom!", oraz "Chwała Bogu/Bogom" , "Ku Chwale Ojczyzny!", "Polegli na polu chwały!", "Chwała!", "Cześć i Chwała!", "Chwała i Sława!", "Chwała Wam!" jest oczywiście znacznie więcej. Są to nadal żywe "Cześć" (w znaczeniu oddania czci), "Czołem!", "Pozdrawiam!, Hura! (zwroty te w odpowiednim kontekście bynajmniej nie brzmią zwyczajnie). Mamy także bardzo stare zwroty kierowane pierwotnie do Jassy/Świętowita(?) czyli "Boże-zdarz!", "Zdarzbóg!", Pomagaj-Bóg!" i "Daj Bóg!". Mamy także poświadczony w źrodłach staropolskich toast "Leli Poleli!" lub w późniejszej zlatinizowanej formie "Lelum Polelum!". Jest to odwołanie do bogów - bliźniaków, wzmiankowanych przez Macieja z Miechowa w "Chronica Polonorum" znanych także w ludowych podaniach o Waligórze i Wyrwidębie czy poprzez analogie z zachodniolechickiego znaleziska na wyspie Fischerinsel (Tollensee) lub takich samych bóstw u Bałtów.

"Sława!" jest oczywiście przedmiotem licznych kontrowersji, także w Internecie. Oto kilka zarzutów jakie można znaleźć w sieci odnośnie tego okrzyku. Nie oznacza to, że podpisuję się pod każdym z nich ale obrazuje to wagę problemu oraz pojawiających się emocji:

- Na pierwszym miejscu podnoszone jest (wspomniane powyżej) zupełnie inne znaczenie w języku polskim.
- Często napotkać można także zarzut o legalny zamiennik dla niemieckiego "hajlowania", obcy Słowianom jako taki.
- Obecny w sieci fragment z "Legionu" Stanisława Wyspiańskiego "Słońce Gromowe, Palący Boże!..." nie jest zgodny z oryginałem. Rzeczywiście, w pierwowzorze nie pada ani razu zwrot "Sława!".
- Podnosi się również zarzut o zastosowanie konfabulacji i czystej spekulacji historycznej.
- Osobom, których rodziny poniosły męczeńską śmierć podczas rzezi wołyńskiej okrzyk "Sława!" często kojarzy się ze "Sława Banderii Na pohybel Lacham!", okrzykiem wznoszonym przez banderowskich zbrodniarzy (niestety bywa używany nawet dzisiaj).
- Zwrot "Sława!" w dyskusjach międzynarodowych wprowadza innych Słowian w błąd, sugerując, że w Polsce jest on zwrotem stosowanym powszechnie.

Cóż więcej dodać. Na pewno warto promować własne unikalne formy znaczeniowe, także w zakresie rekonstrukcji. Jak widzimy granica między tym co rodzime, a tym co obce staje się czasem bardzo płynna. Popularyzujmy więc polską i lechicką Chwałę.Ten post został edytowany przez Autora dnia 01.01.14 o godzinie 13:38

Andrzej Sawa

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: Rosyjska blokada internetu

O historii Ukrainy i Polski czas jest wreszcie zacząć zupełnie inaczej mówić niż z perspektywy okresu 1917-1949 i odrywać zdarzeń tamtego okresu od dramatów jakie toczył się i na ziemiach polskich i ukraińskich od średniowiecza gdyż to nasze dwa kraje były przedmurzem chrześciaństwa dającym bezpieczeństwo całej europie zachodniej od najazdów mongolsko - tatarski- tureckich od Wschodu, a następnie od imperializmu krzyżacko-pruskiego z północy i carskiego ze wschodu a potem sowieckiego!

To właśnie dlatego w XV wieku nasze 4 narody polski -litewski i ukraiński i białoruski (wówczas określane jednym określeniem naród ruski) zawarły sojusz i unię która dawała nam wspólnie siłę , bezpieczeństwo i rozwój, a także dzięki szlachecko-bojarskiej zasadzie LIBERUM-VETO wielonarodwą demokrację ( a czym ze innym jest dzisiejsza Unia Europejska?) jakiej nie było wówczas w całej monarchicznej Europie !

Niestety przeciw tej wielonarodowej naszej wspólnej demokracji "UNII NARODÓW" sprzysięgli się trzej Monarchowie ( Rosja Prusy i Austria) i metodycznie od XVII wieku sukcesywnie rozbijali metodą "dziel i rządź" dawną jedność naszych bratnich narodów!


http://historia.wp.pl/title,Rus-na-kolanach-Mongolski-...

Ruś na kolanach. Mongolski podbój złamał charakter całych pokoleń

Ruś na kolanach. Mongolski podbój złamał charakter całych pokoleń

Klęska książąt ruskich w bitwie nad Kałką, w której zginęło 25 tys. ludzi, otworzyła drogę do mongolskiego podboju w Europie. Zapowiedzią czekających Ruś okrucieństw był los ludzi, którzy poddali się po bitwie. Mongołowie urządzili na przykrytych deskami nieszczęśnikach ucztę zwycięstwa. Pojmani umierali długo i boleśnie. Kilkanaście tysięcy jeńców po prostu wyrżnięto. Sromotna klęska zadana przez Tatarów nałożyła jarzmo na ruskich książąt. Pozostawiło ono na Rusi niezatarte piętno. W dużym stopniu wzięli na siebie te ciosy, które groziły również krajom położonym dalej na zachód, a przede wszystkim następnej w kolejce Polsce.

Ruś zajmowała w XIII w. ogromny obszar złożony ze znacznych części dzisiejszej Ukrainy, Białorusi i europejskiej Rosji. Ta potęga terytorialna i demograficzna była jednak rozdrobniona, podobnie jak Polska po rozbiciu na dzielnice po śmierci Bolesława Krzywoustego. Z tym że równie krótkowzroczny testament pozostawił tam po sobie 84 lata wcześniej (1054 r.) Jarosław Mądry, a jego potomkowie, którzy brali się za łby podobnie jak później Piastowie, zdołali już w ciągu półtora wieku podzielić Ruś na kilkadziesiąt księstw.

Nasza opowieść dotyczy momentu bardzo dla Rusi niedobrego. Oto od zachodu nękana jest przez Litwinów, Polaków i Węgrów (rychło także przez Zakon Kawalerów Mieczowych), ale prawdziwie śmiertelne niebezpieczeństwo zbliża się ze wschodu. Wprawdzie Rusini już wcześniej stykali się tam i walczyli z koczowniczymi Połowcami, Alanami czy Bułgarami kamskimi, ale nawet nie przypuszczali, jak wielką siłę stanowią Mongołowie Czyngis-chana. On to od kilkunastu lat (1206 r.) był wodzem (kaganem) zjednoczonych, wojowniczych plemion Wielkiego Stepu, od kilku lat (1215 r.) władcą północnych Chin, a właśnie dobijał w środkowej Azji potężne, wydawałoby się, państwo Chorezmu, pojąc następnie swe konie w wodach Indusu i docierając do przełęczy Kaukazu.

Jedna z mongolskich armii pod dowództwem Subedeja i Dżebego pokonała Gruzinów, przeszła wschodnim wybrzeżem Morza Czarnego na północ, rozbiła opór Alanów oraz Połowców i w pościgu za tymi ostatnimi dotarła nad stepy czarnomorskie w okolicach Morza Azowskiego. Na północy rozpościerały się przed nimi zasobne ziemie, wioski i miasta Rusi.

Wyprawa na step

Nie można powiedzieć, że ruscy książęta zlekceważyli zagrożenie bądź nie potrafili współdziałać w jego obliczu. Niedobitki Połowców dotarły pod Kijów, wieść o ich tragedii wyzwoliła w Rurykowiczach chęć oporu i oto w kwietniu 1223 r. 18 książąt ruszyło na południe, prowadząc liczne wojska - ponad 40 tys. zbrojnych. Wcześniej zamordowali posłów mongolskich (tego Mongołowie nie zapomnieli!) oferujących przyjaźń za wspólny sojusz przeciw Połowcom. Wraz z nimi mogli przeciwstawić 30-tysięcznym oddziałom mongolskim około 70-tysięczną armię. To było, jak na średniowiecze, mnóstwo ludzi pod bronią. Podążali wraz z Dnieprem: konnica wzdłuż rzeki, a piechota tratwami. Po pokonaniu kilkuset kilometrów na wysokości wyspy Chortycy skręcili na wschód i doszli nad rzeczkę Kałkę, 70 km od wybrzeża morskiego.

Rej wśród Rurykowiczów wodził książę halicki Mścisław Udały, który był teściem i sprzymierzeńcem Kotjana - władcy połowieckiej Ordy naddnieprzańskiej. To Mścisław przeforsował plan dalekiej wyprawy przeciw Mongołom, którzy zresztą dotąd nie zajęli nawet piędzi ruskiej ziemi, zamiast oczekiwać ich ewentualnego najazdu w warownych grodach, a potem znużonych oblężeniami rozbić w polu. On też - mężny i znany z sukcesów orężnych - parł do przodu, wyprzedzając innych.

Na lewym brzegu Dniepru pojawił się silny zwiad Mongołów, którzy znów wysłali trzech posłów. Oświadczyli oni: "Nie zaczepialiśmy was, a wy posłuchaliście Połowców, posłów naszych zabiliście i idziecie przeciw nam. Tak więc chodźcie i niech wszystko Bóg rozsądzi".

Książę halicki z 1000-osobowym oddziałem puścił się w pogoń, dopadł i rozbił oddział mongolski, zabrał im stada bydła i koni. Aby nie opóźniać ucieczki, Mongołowie ukryli w jednym z kurhanów rannego dowódcę Gemjabeka. Halicki Mścisław wydał go Połowcom, którzy zamordowali pojmanego w okrutny sposób. Zauważmy, że książęta ruscy trafnie rozpoznali zagrożenie ze strony Mongołów, w ich poselstwach ujrzeli rzeczywiste działania wywiadowcze, ale - formalnie rzecz biorąc - to oni odrzucili propozycje pokoju, mordowali posłów i jeńców, a w końcu sami zaatakowali przybyszów.

Strzałą, szablą i maczugą

Wojownicy ruscy przypominali w zasadzie zachodnioeuropejskich rycerzy. Wdziewali kolczugi, a niekiedy skórzane kaftany nabijane łuskami, głowy chronili żelaznymi hełmami, a przed ciosami zasłaniali się tarczami. Zbroje kolcze i łuskowe były jednak krótsze, nawiązywały do wzorów orientalnych, hełmy były kolisto-stożkowymi szłomami, a czasem charakterystycznymi szyszakami zwieńczonymi szpilą, z dzwonem posiadającym wycięcie na oczy i z nosalem. Stożkowe kapaliny nawiązywały do wzorów bizantyjskich.

Wojowie walczyli włóczniami (ale nie kopiami!) i mieczami sprowadzanymi niekiedy z zachodniej Europy, lecz używali również węgierskiej szabli o niewielkiej krzywiźnie, z krótkim jelcem ułatwiającym fechtunek. Chętnie władali maczugami z metalowymi głowicami oraz kiścieniami opatrzonymi żelaznymi kulami z guzami, przytwierdzonymi rzemieniami do drewnianego trzonka. Straszną broń stanowiły topory.

Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich
Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich fot. PAP/Artur Reszko
Mongołowie - zwani Tatarami od jednego z plemion oraz od mitycznego piekła Tartaru - z zamiłowaniem i wprawą strzelali z łuków refleksyjnych (kompozytowych). Mające starożytną tradycję, zbudowane z kilku warstw drewna, kości, rogu i ścięgien zapewniały znacznie większą siłę przebicia od prostych łuków europejskich. W skład zestawu broni zaczepnej wchodziły jeszcze szabla, maczuga i nahajka. Cała armia, niebywale zdyscyplinowana i świetnie zorganizowana, poruszała się konno i walczyła za pomocą tych zwierząt. Liczni jeźdźcy formacji cięższych wdziewali także kolczugi, pancerze i hełmy. Warto dodać, że od Chińczyków ci nomadzi nauczyli się stosować gazy bojowe i pociski wypełnione prochem, co pomagało zwłaszcza przy oblężeniach.

Klęska na własne życzenie

Rusini i Połowcy górowali nad Mongołami dwukrotną przewagą liczebną. Okazało się jednak, że sprawne, jednolite dowodzenie zaprawionymi w bojach wojownikami stanowi nieoceniony atut w spotkaniu z przeciwnikami, z których każdy działa na własną rękę, bez rozpoznania i bez jasno wytyczonego zadania. Widać to było od samego początku batalii.

[...]

Najbardziej tragiczny los czekał jednak tych, którzy nie wzięli udziału w starciu. Po bitwie umocniony obóz księcia kijowskiego otoczyli Mongołowie, odcinając oblężonym dostęp do wody. Wraz z Mścisławem Romanowiczem bronili się tam książęta Aleksander turowski i Andriej Długa Ręka wiaziemski. Kiedy z pościgu wrócili obaj wodzowie mongolscy, zaproponowali książętom kapitulację. Dżebe i Subetej wysłali z tą misją chrześcijanina Płoskinię, wodza pogranicznych koczowników, który ze swej strony przysięgał na krucyfiks, że książęta nie tylko ocalą życie, ale będą mogli także wykupić się z niewoli. Od wodzów mongolskich przekazał zaś, że nawet kropla ich krwi nie zostanie przelana.

Książęta uwierzyli i się poddali, a Mongołowie na swój sposób dotrzymali obietnicy, urządzając na przykrytych deskami nieszczęśnikach ucztę zwycięstwa. Pojmani umierali długo i boleśnie. Kilkanaście tysięcy jeńców po prostu wyrżnięto.

W bitwie poległo zapewne do 25 tys. ludzi, z których większość stanowili kmiecie z oddziałów piechoty. Spośród 18 książąt, którzy wzięli udział w wyprawie, życie straciło 10.

Zły urok Azji

Po bitwie nad Kałką nie doszło jeszcze do zniewolenia Rusi. Mongołowie Dżebego i Subeteja łupili i niszczyli jakiś czas Czernihowszczyznę i Siewierszczyznę, a potem się wycofali. Siła witeziów została złamana, a książęta, jak to oni, znów zaczęli wewnętrzne swary. Kiedy 15 lat później na zachód ruszyła potężna wyprawa Batu-chana, nie zdołali się porozumieć i zmobilizować. Tatarzy zniszczyli najpierw Bułgarów kamskich, którzy dali się im we znaki w roku 1223, a następnie rozlali się zagonami po ziemiach ruskich, paląc i wyrzynając zwłaszcza te miasta, które stawiły im opór.

Przyszły kolejne pogromy w przegranych bitwach, rzeziach traconych miast, tysiące ludzi gnano w niewolę do tatarskich koczowisk. Przy tej całej tragedii ludu znaczna część książąt zaczęła zachowywać się haniebnie. Korzyli się przed najeźdźcami, jeden drugiego, a nawet sam siebie był gotów powiesić na rozkaz ordy, jeden drugiego zwalczał z pomocą Tatarów. Ich ingerencja w sprawy ruskie zawsze opierała się na wymaganiu bezwzględnego posłuszeństwa i zabieraniu wszelakich dóbr, jasyru zaś przede wszystkim. W ciągu 10 pokoleń czynili to stale, konsekwentnie i bezkarnie.

I zatruli świadomość zniewolonego narodu na całe epoki. Po dziś dzień widzimy skutki. Zwłaszcza na obszarach poza granicami Rzeczypospolitej Jagiellonów, które udało się "zbierać" od XV w. kniaziom, a później carom moskiewskim. W zatrutej świadomości nie ma miejsca na poczucie godności i podmiotowości człowieka w społeczeństwie ani na kształtowanie obywatelskiej wspólnoty. Występuje za to paniczny strach przed władzą, całkowita uległość wobec niej, przyzwolenie na wszelakie popełniane przez nią nadużycia. Rodzi się też instynkt stadny prowadzący do stosowania brutalnej, niczym nieuzasadnionej przemocy w stosunku do innych społeczności oraz zanika poszanowanie drugiego człowieka w osobistym kontakcie. Silne, agresywne państwo rzuca na mieszkańców zły urok.

Wolę nie wyobrażać sobie, co by było, gdyby taki los, jaki dotknął Ruś, stał się udziałem Polski okresu rozbicia dzielnicowego, z Piastowiczami zwalczającymi się podobnie jak Rurykowicze. Batu-chan wycofał w 1241 r. swoje zagony z Polski i Węgier. Wcześniej parokrotnie i raczej z łatwością Tatarzy pokonali polskie rycerstwo. Każe to z większym szacunkiem patrzeć na o kilkanaście lat wcześniejszy zbrojny wysiłek Rusinów i na mękę pod mongolskim jarzmem, w którym tyle lat później cierpieli. W dużym stopniu wzięli na siebie te ciosy, które groziły również krajom położonym dalej na zachód, a przede wszystkim następnej w kolejce Polsce. Chcąc nie chcąc, stali się może nie przedmurzem, ale prawosławną fosą chroniącą łacińskie chrześcijaństwo.


Maciej Rosolak, Historia Do Rzeczy
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: Rosyjska blokada internetu

Andrzej S.:
Jakub Ł.:
Nie dziwię się. Ja wiem do czego Rosja jest zdolna. Tylko dziwne, że rosyjska blokada działa w Polsce i UE.


Obecna Rosja to połączenie niedźwiedzia /bo duży/ z pekińczykiem /bo wrzeszczy,ujada i gryzie/.


Mam więc taką propozycje:
Zapraszam do dyskusji na zupełnie nowej grupie i na zupełnie innych zasadach bardzo bliskich temu na jakiej zasadzie był skonstruowany związek "rycerzy Okrągłego Stołu Króla Artura" czy Sejm "dwojga narodów" Rzeczpospolitej Jagielońskiej z uprawnieniami każdego z szlachciców i bojarów prawem "liberum-vetum" do podniesienia swoich własnych racji i obrony swoich prawa i poważnego potraktowania przez wszystkich głosu każdego na który musiała być odbyta dyskusja , aż do uzyskania wspólnego konsensusu na ten temat!

Dlatego uprawnienia moderatorów nadąłem wszystkim 6 osobom które w pierwszej kolejności pozytywnie odpowiedziały na wysłane przeze mnie ok 20 zaproszeń, przyjmując że są to własnie osoby najbardziej zainteresowane tym tematem i osoby najbardziej aktywne społecznie - ich natychmiastową pozytywną odpowiedź na moje zaproszenia.
Proszę więc aby kolejne zapraszane osoby potraktowały tych moderator również jako swoich reprezentantów (no bo dawanie każdemu kolejnemu uczestnikowi też uprawnień moderatora :) mijało bysie już z celem )


http://www.goldenline.pl/forum/3399533/konstrutywna-dy...

Andrzej Sawa

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: Rosyjska blokada internetu

Andrzej S.:
Jeszcze tutaj zaproponuję trochę inną wersję historii.

Wieki XI - XIII na obszarze późniejszej Rzeczypospolitej /a nawet trochę szerzej/ to przepychanki spokrewnionych ze sobą rodów panujących,panujących nad niezbyt ze sobą zróżnicowanymi mieszkańcami.Piastowie,Przemyślidzi,Rurykowicze,Romanowicze i litewscy Gedyminowicze dziedziczyli między sobą,lub mieli prawa do dziedziczenia - np. syn króla Daniela /a Daniel był prawnukiem Krzywoustego/miał ochotę i prawo do przejęcia Litwy.A jak było wśród mieszkańców - czy naprawdę wtedy wiedzieli,że z nich wyjdą późniejsze narody.Czy prawosławni i katolicy wiedzieli,że się różnią,tak jak po wiekach się okazało?Chyba pierwsze,autentyczne zderzenie,nastąpiło w XIV wieku w Chełmie,po tym jak zaistniały w Chełmie obok siebie dwie diecezje - katolicka i prawosławna.

Nie tylko we wczesnym średniowieczu zupełnie inaczej wyglądało poczucie "świadomości narodowej" ale i za czasów Kopernika który np mówił po niemiecku podobnie jak jego Wuj Walenrodę ale był i czuł się "podanym polskiego Króla" i dowodził obrona Olsztyna przed krzyżakami. A międzynarodowym językiem administracji kościoła i europejskiej nauki była wówczas łacina. Podobnie inaczej świadomość narodowa wyglądała jeszcze w XIX w -przecież Adam Mickiewicz pisał po polsku swoje wiersze ,lecz w Panu Tadeuszu pisze "Litwo-ojczyzno moja!

A teraz dlaczego zapraszam oprócz dyskusji poświęconej sprawom UKRAINY ZACHODNIEJ zapraszam do DYSKUSJI na Grupie UKRAIŃSKO-POLSKA ALTERNATYWA (KULTURALNA)
Doświadczyliśmy tutaj że społeczna dyskusja non stop o zbrodni wołyńskiej nie ma sensu ( od tego są gremia historyków).

Natomiast to co według mnie jest potrzebne w dyskusji społecznej to tworzenie "alternatyw kulturowych" czy też wręcz kontrkultury do kultury oficjalnej ( to właśnie dlatego na majdanie pojawiały się jako alternatywa wobec flag Państwowych flago czarno- czerwone.
Oczywiście konsekwencje dla Public Relations protestu są kontrowersyjne ( czemu można się przypatrzeć po reakcjach na czerwono czarne flagi na tym forum) , a przecież protestującym m.in też oto chodziło by idea przystąpienia Ukrainy do UE uzyskała szerokie poparcie zagraniczne...

Andrzej Sawa

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: Rosyjska blokada internetu

A ja zapraszam do dyskusji o mojej propozycji zmiany kolorystyki flag Euromajdanu!

http://www.goldenline.pl/forum/3399653/logo-grupy-alte...
Oczywiście obecne konsekwencje dla Public Relations czarno-czerwonych flag protestu są kontrowersyjne ( czemu można się przypatrzeć po reakcjach na czerwono czarne flagi na tym forum) , a przecież protestującym m.in też oto chodziło by idea przystąpienia Ukrainy do UE uzyskała szerokie poparcie zagraniczne...



Wyślij zaproszenie do