Tomasz
C.
Architekt systemów
bazodanowych
Temat: UWAGA!! zorganizowana blokada kol na stacji benzynowej...
Marcin Kasprzak:I jakbyś dochodził tych 300 złotych bez poinformowania kogoś, że:
Tomasz C.:
Joanna D.:Czy była informacja, że parking płatny dla osób które nie są klientami stacji? Jeżeli nie to powinno wystarczyć wezwanie policji i firma ochroniarska by ściągnęła blokadę.
otoz, wczoraj zaparkowalam auto na terenie stacji BP przy swobodnej, i po 3 minutach prywatna firma ,,chroniaca ten teren prywatny" zalozyla mi blokade!! odblokowanie kola bagatela 300zł!!
na terenie prywatnym nie musisz wywieszać żadnych tabliczek. Mozesz to zrobić jedynie informacyjnie z dobrej i nieprzymuszonej woli ;-)
- jest to prywatny teren
- pobyt na tym terenie jest płatny gdy nie spełniony jest warunek X?
Nie mówimy o zamkniętej posesji tylko ogólnodostępnej stacji benzynowej.
A co do legalności blokady sam wkleiłeś link:
W chwili obecnej uprawnieniem do stosowania blokad na koła pojazdów z pewnością dysponują policja i straż miejska/gminna (art. 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku prawo o ruchy drogowym - Dz. U. z 2005r., Nr 108, poz. 908 - j.t.), oraz funkcjonariusze wskazani w w/w rozporządzeniach Rady Ministrów. Żaden zaś przepis nie daje takiego uprawnienia wspólnocie mieszkaniowej czy też innym wynajętym przez nich osobom fizycznym czy prawnym, w szczególności uprawnienia takiego nie daje przepis art. 13 ustawy o własności lokali. Samodzielne przyznanie sobie takiego uprawnienia przez wspólnotę mieszkaniową musi zostać zatem uznane za sprzeczne z prawem, to jest z Konstytucją RP.