Szymon Sikorski

Szymon Sikorski Publicon PR / Prezes
Zarządu Polskiego
Stowarzyszenia
Pub...

Temat: Informacja dziennikarska a PR - piarowe spotkanie we...

Dnia 21 kwietnia 2008 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dolnośląskiego Oddziału PSPR, otwarte dla wszystkich specjalistów branży PR, dziennikarzy i medioznawcó

Miejscem spotkania będzie Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dynamiczny rozwój Public Relations w naszym kraju powoli wprowadza nową jakość do polskich mediów. Coraz więcej informacji prasowych wychodzi spod pióra specjalistów ds. PR. Zarówno oni, jak i dziennikarze dopiero uczą się profesjonalnej współpracy. Niektórzy widzą w tej zależności zagrożenie dla wolności i niezależności mediów, postrzegając informację prasową od piarowca jako próbę manipulacji. Czy słusznie? Czy istnieją jeszcze w mediach informacje pozbawione wpływu PR?

O statusie informacji prasowej, jej obiektywności, postrzeganiu i interpretacji przez odbiorców, czytelników i widzów opowie dr Igor Borkowski. Coraz większe zbliżenie dziennikarstwa i PR niesie ze sobą wiele zagrożeń – dla obu dziedzin. Na spotkaniu Dolnośląskiego Oddziału PSPR dojdzie do dyskusji na temat: co można dzięki temu zyskać, co stracić. „Warto także porozmawiać o wyznacznikach zawodowego sukcesu PR-owca, dotąd zapewne to była klasyczna zasada: największym sukcesem będzie, gdy dziennikarz dokona metodą kopiuj-wklej dystrybucji twojego tekstu - czy tak jest nadal?” – pyta dr Borkowski.



_________________________

dr Igor Borkowski (ur. 1971), językoznawca, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa i Public Relations na Wydziale Filologicznym UWr; zajmuje się językiem dyskursu publicznego, dziennikarstwem prasowym, językiem perswazji i propagandy politycznej, zarządzaniem sytuacją kryzysową, media relations, rzecznictwem prasowym (był rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Wrocławskiego). Jest autorem książki "Świt wolnego słowa. Język propagandy politycznej 1981-1995", w maju ukaże się jego nowa książka dotycząca współczesnej antropologii śmierci "Siostra Śmierć".