Małgorzata Firląg

Małgorzata Firląg budownictwo
hydrotechniczne,
hydrologia,
gospodarka wodna

Temat: Zagospodarowanie lewobrzeżnej Wisły warszawskiej na...

Projekt na "Zagospodarowanie bulwarów... " wygrał spośród innych, uzyskując nast. opinię:

* Praca otrzymała I nagrodę za trafne decyzje przestrzenne kształtujące zarówno relacje z otoczeniem jak i charakter bulwaru nadrzecznego.
* Za właściwe uznano uwzględnienie w strukturze przestrzennej bulwaru charakterystycznych miejsc- placów akcentujących powiązania z prostopadłymi do rzeki elementami struktury miejskiej. Daje to szansę na stworzenie czytelnego i spójnego układu przestrzeni publicznych dla tej części miasta.
* Za prawidłową uznaje się także przyjętą zasadę ciągłości projektowanego bulwaru przy jednoczesnym zróżnicowaniu rozwiązań dla jego poszczególnych odcinków. Przyjęta zasada kompozycji przestrzeni bulwaru jest czytelna i łączy w sobie elementy miejskości poprzez wprowadzenie utwardzonego styku miasta z rzeką z elementami tworzywa przyrodniczego poprzez zastosowanie różnych rozwiązań architektonicznych dla poszczególnych fragmentów bulwaru. Proponowane rozwiązania dają szansę na uzyskanie przestrzeni o zróżnicowanych funkcjach.
* Za właściwy uznano także sposób kształtowania obiektów architektonicznych poprzez zastosowanie prostych, modularnych form, niekonkurujących z istniejącą zabytkową zabudową tego rejonu miasta i minimalnie ingerującą w krajobraz nadrzeczny.
* Praca wykorzystuje istniejące elementy ukształtowania bulwaru i nie ingeruje nadmiernie w przestrzeń rzeki. Cechuje ją realność i możliwość realizacji przy uwzględnieniu warunków środowiskowych i hydrologicznych.
* W dalszych fazach opracowania należy rozważyć możliwość wprowadzenia układu alejowego (alei obsadzonej obustronnie drzewami) na większej części bulwaru. Należy także przeanalizować konsekwencje zastosowanych rozwiązań o charakterze brzegu naturalnego w warunkach zmiennego poziomu wody w Wiśle. Uściślenia wymagają także propozycje dotyczące parkowania.

Czy zgadzacie się z taką oceną? Tu zwracam się do wszystkich a w szczególności architektów, urbanistów i wszystkich z artystyczną duszą ;)Małgorzata Pietrak edytował(a) ten post dnia 24.09.09 o godzinie 22:37
Małgorzata Firląg

Małgorzata Firląg budownictwo
hydrotechniczne,
hydrologia,
gospodarka wodna

Temat: Zagospodarowanie lewobrzeżnej Wisły warszawskiej na...

Wiosną tego roku UM Warszawa ogłosił wyniki konkursu na zagospodarowanie lewobrzeżne Wisły warszawskiej na odcinku od Powiśla do Podzamcza. Projekt wydaje się ciekawy (szczegóły na stronie: http://www.nasza-wisla.com.pl/?mode=plany&mei=55).

Poniżej załączam niektóre plany sytuacyjne i wizualizacje projektu:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Inwestycja w moim przekonaniu bardzo długo oczekiwana przez Warszawiaków niewątpliwie poprawi warunki rekreacyjno-wypoczynkowe w mieście i walory krajobrazowe oraz zagospodarowanie Wisły- królowej rzek. Pytanie tylko i czy doczekamy się jej realizacji? Jeśli wiecie, proszę o informacje.

Jednocześnie wszystkich zainteresowanych tematyką wodną i jej pokrewną zapraszam do grupy Hydrologia w inżynierii (http://www.goldenline.pl/grupa/hydrologia-w-inzynierii/) oraz udziału w dyskusjach na forum ;)

Pozdrawiam!

Podobne tematy


Następna dyskusja:

Zagospodarowanie Centrum




Wyślij zaproszenie do