Małgorzata Nowożeniuk

Małgorzata Nowożeniuk Specjalista ds.
eventów i akcji
specjalnych

Temat: KONCERTY SZANTOWE - WARSZAWA

TAVERNA 10 B WITA W SIERPNIU :-)

ZAGRAJĄ DLA WAS:

1.NIE. NIECZYNNE
2.PON. NIECZYNNE
3.WT. TOMASZ BORY BORKOWSKI
4.ŚR. DO DOMU!
5.CZW. JANUSZ NASTAROWICZ
6.PT. B.O.R.Y.
7.SOB. WŁODEK III DĘBSKI
8.NIE. NIECZYNNE
9.PON. NIECZYNNE
10.WT. TOMASZ BORY BORKOWSKI
11.ŚR. DO DOMU!
12.CZW. THE DOORSZ
13.PT. DO DOMU!
14.SOB. WYCIĄGNIĘCI Z MESY
15.NIE. NIECZYNNE
16.PON. NIECZYNNE
17.WT. TOMASZ "BORY" BORKOWSKI
18.ŚR. DO DOMU!
19.CZW. THE DOORSZ
20.PT. WYCIĄGNIĘCI Z MESY
21.SOB. FLASH CREEP
22.NIE. NIECZYNNE
23.PON. NIECZYNNE
24.WT. TOMASZ "BORY" BORKOWSKI
25.ŚR. DO DOMU!
26.CZW. THE DOORSZ
27.PT. FLASH CREEP
28.SOB. DO DOMU!
29.NIE. WIECZÓR Z KACZMARSKIM
30.PON. NIECZYNNE
31.WT. TOMASZ "BORY" BORKOWSKI

THE DOORSZ
Początki wspólnego muzykowania części aktualnego składu The DOORsz sięgają jesieni 2002 roku. W 2005 roku ten duet wzmocnił swą mistrzowską grą solową na gitarze akustycznej Darek Lewandowski i w tym składzie, wciąż jeszcze jako "Miki Band'a", zespół zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Szanty Gniazda Piratów w Warszawie.Niestety po półtora roku współpracy Darek podjął decyzję o powrocie do kariery solowej w muzyce klasycznej i opuścił skład. Ten moment zbiegł się wczasie z przyjęciem przez zespół nazwy "The Doorsz",wymyślonej przez Pawła Leszoskiego (DNA), który poprzez ten fakt, automatycznie stał się jego Ojcem Chrzestnym. Przez jakiś czas występowali znowu jako duet aż do początku 2007 roku, kiedy to dołączył Kuba ze swym kontrabasem.Obecny skład wydaje się być optymalny i na szczęście nic nie wróży jego rychłej zmiany. Niewątpliwym atutem zespołu jest doskonały, niski głos Mikołaja co w połączeniu z wyeksponowaną, bluesującą harmonijką i dosyć rzadko spotykanym w tym nurcie muzycznym wykorzystaniem kontrabasu daje ciekawy, wyjątkowy efekt brzmieniowy.Każdy z nich, osobno, współpracuje także z innymi zespołami muzycznymi, wcale nie koniecznie szantowymi. Jako "The Doorsz" łączy ich zamiłowanie do żeglarstwa i związanym z tym sposobem spędzania czasu we wszystkich jego aspektach... ;-)) Grają razem, bo to lubią i sprawia im to frajdę. Ta pozorna "niefrasobliwość" w podejściu do występów scenicznych udziela się chyba także i publiczności, bo wspólnie z nią i tylko dzięki niej starają się zawsze stwarzać niepowtarzalną atmosferę swoich koncertów...

FLASH CREEP
Zespół powstał w 2003 r. Oficjalną działalność rozpoczął od koncertu w tawernie "Stary Port" w Krakowie w styczniu 2004 roku. Od tej pory wiele razy pokazywali się w tawernach i pubach w całej Polsce i byli zaproszeni jako goście na festiwale m.in. w Białymstoku, Sandomierzu, Mikołajkach, Łodzi, Krakowie, Chorzowie i Poznaniu. Repertuar zespołu stanowią pieśni i ballady morskie, stylizacje szantowe, celtycka i amerykańska muzyka ludowa oraz utwory autorskie. Są od kilkunastu lat związani z tzw. ruchem szantowym, będąc aktywnymi członkami zespołu Cztery Refy. W 2005 r. w uznaniu wysokiego poziomu wykonawstwa zdobyli Nagrodę Wojewody Małopolskiego za najlepszy debiut "Shanties", a w 2006 - Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za współczesną piosenkę żeglarską ("Cukier do ładowni"). SKŁAD: Maciej Łuczak - śpiew, gitara Izabela Puklewicz - śpiew, skrzypce Do września 2008 r. w zespole grał także Tomasz Morozowski (śpiew, mandolina). Po jego odejściu zespół na większych festiwalach występuje razem z przyjaciółmi (Paweł Hutny - banjo, Piotr Ruszkowski - mandolina, Cezary Sztendel - gitara elektryczna) jako "Flash Creep & Friends". DYSKOGRAFIA: "Sen" (2008)

WŁODEK III DĘBSKI
Na scenie od 15 lat, przez cały czas czynnie związany z piosenką żeglarską, ale nie gardzący również poezją i bluesem. 10 lat ze "Spinakerami", obecnie ze swoim zespołem "Trzeci Pokład" oraz jako solista. W zestawie podręczym prawie 300 utworów z piosenki żeglarskiej, specjalność - szafa grająca czyli piosenki na życzenie.

JANUSZ NASTAROWICZ
Gitarzysta, wokalista, grający na harmonijce ustnej to pierwsza postać łódzkiego świata country i rocka. Jako solista grał w klubach countrowo-folkowych zachodniej europy. Założyciel i lider COLORADO BAND, jednego z najważniejszych polskich zespołów country.
Oprócz działalności zespołowej Janusz Nastarowicz występuje jako solista-wokalista preferujący muzykę folk-blues. Na swoim koncie ma wydane pięć kaset, cztery płyty CD oraz wiele programów telewizyjnych i radiowych. W 1997 roku video-clip z utworem "O co biega Co jest grane" był przez pół roku w czołówce Muzycznej Jedynki. Współpracuje i nagrywa dla takich muzyków jak: George Hamilton V (USA), Elizabeth Cook (USA), Krystyna Prońko, Sławek Wierzcholski, Krzysztof Krawczyk, Krystyna Giżowska, Andrzej Rybiński, Marian Lichtman, EKT-Gdynia i inni. Od pewnego czasu, wspólnie z muzykami EKT-Gdynia współtworzy formację Na Razie.


B.O.R.Y.
Zespół B.O.R.Y. czyli Bardzo Oryginalne Ryczące Yndywidua, jest zespołem, który powstał bardzo spontanicznie. Początkowo Tomasz "BORY" Borkowski występował solo a we wrześniu 2004 roku wraz z nim na scenie pojawił się Adam "ENTRANT" Papliński, który wzbogacił brzmienie sceniczne Tomka o dźwięk harmonijki ustnej oraz innych idiofonów języczkowych. Szybko jednak bo już w lutym 2005 r. do duetu dołączył Piotr "BLADY" Adamiecki, który wspomógł duet jako gitarzysta basowy. W lipcu 2005 Tomek (Bory) zaprosił do współpracy "młodą krew" Marka Jusińskiego, który zasiadł za tzw. garami a już jesienią 2005 roku zespół zyskał czaru i wdzięku za sprawą Justyny Lewandowskiej, która przyjęła w listopadzie 2005 roku rolę skrzypaczki.
W tym składzie zespół pokazał się po raz pierwszy oficjalnie na XXV Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską RAFA 2005 w Radomiu zdobywając I nagrodę. Kolejne zmiany z składzie zespołu miały miejsce w styczniu 2006 roku wtedy to miejsce basisty zajął Tomek "MIĄDEK" Miądowicz, a następnie w listopadzie 2006 r. jego miejsce zajął Paweł Barszczewicz.. Od lipca 2007 roku basistą jest Konrad Załęski. Pod koniec wakacji 2008 do zespołu dołączył Bartek Zbroszczyk, natomiast za sterami perkusji od grudnia 2008 roku zasiadł Marek "ZBÓJ" Kułakowski.Członkowie zespołu pochodzą z różnych miast Polski, ale spotkali się wszyscy w Warszawie i dlatego na co dzień możecie ich usłyszeć głównie w warszawskich tawernach żeglarskich. Koncertują jednak nie tylko w stolicy ale i w całym kraju. Zespół wykonuje muzykę i piosenki o tematyce żeglarskiej nie ukrywając jednak swojego zamiłowania do country, poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, a nawet rocka, funky i jazzu. Gramy w tawernach, pubach i restauracjach oraz na licznych imprezach zamkniętych (integracyjnych), piknikach i nie tylko.

TOMASZ "BORY" BORKOWSKI
Nazywam się Tomek Borkowski, ale mówią na mnie Bory. Od kilku lat grywam w tawernach, pubach i klubach. W moim repertuarze znajdziesz piosenkę żeglarską i szanty, poezję śpiewaną, piosenkę turystyczną i piosenki około countrowe. Mam nadzieje że szybko spotkamy się na jednym z moich koncertów.

WYCIĄGNIĘCI Z MESY
...Na początku był chaos. A tak po prostu "Wyciągnięci" powstali pierwotnie na potrzeby jednego festiwalu. Ale od początku. Dawno temu grałem sobie w takiej kapelce "Watersi", lecz po rozpadzie składu, w październiku 2000 dostałem zaproszenie na festiwal RAFA do Radomia. Wtedy powstała idea założenia zespołu. Po kolei w składzie pojawiały się kolejne osoby. W grudniu za namową Sławka i Basi z Klipra, przyjęliśmy Flachę. I się zaczęło. Graliśmy, graliśmy, graliśmy. W kwietniu wystąpiliśmy na "Kubryku" w Łodzi, przywożąc dyplom za III miejsce. Obecny skład zespołu to: Zibi, Bławek, Jasiek i Tonik:) Zespół wykonuje muzykę i piosenki o tematyce żeglarskiej nie ukrywając jednak swojego zamiłowania do piosenki biesiadnej, starych znanych polskich utworów, poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, a nawet rocka, funky i jazzu. Grają w tawernach, pubach i restauracjach oraz na licznych imprezach zamkniętych (integracyjnych), piknikach i nie tylko.

DO DOMU!
Do Domu!, to bardzo młody, acz dynamicznie rozwijający się zespół grający standardy piosenki żeglarskiej w zarówno starych dobrych jak i we własnych aranżacjach. Repertuar zespołu wzbogacony jest o piosenki turystyczne sięgające z jednej strony poezji śpiewanej, z drugiej punk-rocka.
Zespół tworzą:
Wokalista - Wojtek Jankowiak
Gitarzysta i drugi wokal Tomek Włodar Włodarczyk
Gitarzysta Piotr Kermit Kerner
Basista - Darek Zbroszczyk
Perkusista - Kamil Cegiełka

WIECZÓR Z KACZMARSKIM
"Wieczór z Kaczmarskim" to koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego. Odbywa sie zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca a utwory J.Kaczmarskiego wykonuje Artur "Kaczor" Kaczorek
Kaczmarski Jacek (1957-2004), polski poeta i pieśniarz, kompozytor, autor książek. Debiutował pod koniec lat 70. w środowisku studenckim, trzykrotny laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (także laureat festiwali we Wrocławiu, Olsztynie, Gdańsku i innych). Był czołowym przedstawicielem oryginalnego środowiska polskich bardów (śpiewających poetów). Autorskie piosenki Kaczmarskiego, utrzymane były w duchu kontestacji politycznej, odwoływały się do tradycyjnych wartości, epizodów historii, symboli...

Taverna 10 w skali Beauforta to jedno z najbardziej wyrazistych i rozpoznawanych miejsc w Warszawie, prezentujące od ponad 5 lat wszystko to co najlepsze w muzyce szant, folk, rock & country. Na scenie zespoły z najwyższej półki, na parkiecie Wy, a za barem najbardziej uśmiechnięte barmanki w całej Stolicy. Organizujemy imprezy tematyczne, imprezy dla firm, wieczory panieńskie/kawalerskie, bale przebierańców dla naszych gości gdzie serwujemy specjalne menu oraz wymyślamy specjalny wystrój, zaproszenia i atrakcje !
Jeżeli szukają Państwo niepowtarzalnego miejsca w Warszawie gdzie można pośpiewać, potańczyć, pobawić się do późnych godzin nocnych oraz spróbować smacznej kuchni polskiej to zapraszamy do Taverny 10 w skali Beauforta:)

Na wszystkie koncerty

WSTĘP WOLNY

Start koncertów

wt-sob g.21:00

Zapraszamy :)

Taverna 10B
ul. Racławicka 139 (1 pietro)
Warszawa
tel. 509758503 po 17.00
taverna10b.pl
biuro@taverna10b.pl
Małgorzata H.

Małgorzata H. jest o.k. ;)

Temat: KONCERTY SZANTOWE - WARSZAWA

:))))
dzięki



Wyślij zaproszenie do