konto usunięte
Temat: Konsekwencje upadłości konsumenckiej transgranicznej na...
Choć często okazuje się, że upadłość konsumencka jest najszybszym sposobem na wyjście z długów, szczególnie dla tych osób które utraciły płynność finansową, chcielibyśmy by nasi Klienci mieli pełną świadomość, że muszą być przygotowani na utratę większości majątku, w tym ich domu. Ponadto istnieje kilka innych konsekwencji ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Jednak większość z nich trwa jedynie przez 12 miesięcy pracy syndyka brytyjskiego czyli w tzw. okresie upadłości. W tym miejscu opisujemy najważniejsze z nich.
Konsekwencje upadłości konsumenckiej można podzielić na następujące obszary:
a) Ocena punktowa w BIK osoby która ogłosiła upadłość konsumencką będzie bardzo niekorzystna przez okres 6 lat. Informacja o bankructwie osobistym będzie widoczna w brytyjskich rejestrach oraz zostanie ogłoszona w brytyjskiej prasie.
b) Koszt ogłoszenia upadłości w brytyjskim sądzie wynosi obecnie £ 700 (około 3700zł).
c) Będziesz nadal zobowiązany do zapłaty takich długów jak kredyt studencki oraz alimenty.
d) Jeśli posiadasz firmę, niemal na pewno zostanie zamknięta.
e) Niektóre zawody nie mogą być wykonywane w trakcie upadłości (12miesięcy) np. zawody prawnicze i związane z finansami.
f) W okresie upadłości konsumenckiej obowiązuje zakaz zasiadania w strukturach spółek jako jej prezes, chyba że zgodę na to wyrazi sąd.
g) Popełnisz przestępstwo, jeśli składając wniosek o pożyczkę na kwotę co najmniej £ 500 (około 2600zł) nie zgłosisz, że jesteś w stanie upadłości.
h) Jeżeli syndyk brytyjski uzna, że zachowanie dłużnika jest nieuczciwe lub naganne, przed lub w trakcie upadłości (12 miesięcy) to może wydłużyć okres restrykcji względem dłużnika od 2 do 15 lat. Szczegóły dotyczące ograniczeń dłużnika są zapisywane w rejestrze upadłości. Jakie to są zachowania, które mogą być uznane za nieuczciwe lub naganne? Oto przykłady:
- zadłużanie się, mając pełną świadomość braku możliwości spłaty długu, np. wzięcie kolejnego kredytu i nie przeznaczenie go na spłatę poprzedniego, a np. na konsumpcję i wakacje;
- rozdawanie aktywów lub ich sprzedaż po cenie niższej od ich wartości (brany pod uwagę jest okres 5 lat);
- hazard;
- brak współpracy z syndykiem w okresie upadłości. czytaj dalej...