Maja Trybala

Maja Trybala Student, Liceum
Ogólnokształcące

Temat: Studia w Danii

Przejrzałam kursy oferowane przez Arhus University i niestety z zakresu biologii i chemii nie znalazłam żadnego, który byłby nauczany w języku angielskim. Niestety obawiam się, że studyindenmark.dk nie wprowadza w błąd w tym zakresie.

Jak Kamil doradzałeś, przejrzałam katalogi kursów na innych uniwersytetach i znalazłam także informację, że np. The University of Copenhagen does not offer full Bachelor's Degree programmes taught in English.

Ale zaraz dalej jest informacja: The University of Copenhagen offers a vide range of individual courses taught in English at either bachelor (BA) or master (MA) level each semester.

Przeglądając oferty innych uniwersytetów znajduję kursy trwające jeden czy dwa semestry. Możecie wytłumaczyć mi, jak to działa? Trzeba zaliczyć ileś kursów i "uzbierać" licencjata? Jak te kursy są traktowane?

konto usunięte

Temat: Studia w Danii

tak naprawdę, możesz spędzić 2,5 roku w Polsce, pojechać na wymianę do Danii na ostatni semestr, tam napisać i obronić pracę licencjacką i masz licencjata tamtejszego uniwersytetu.Adam Jankowiak edytował(a) ten post dnia 26.08.12 o godzinie 11:50
Maja Trybala

Maja Trybala Student, Liceum
Ogólnokształcące

Temat: Studia w Danii

tak naprawdę, możesz spędzić 5 miesięcy w Polsce, pojechać na wymianę do Danii na ostatni semestr, tam napisać i obronić pracę licencjacką i masz licencjata tamtejszego uniwersytetu.

Nie do końca rozumiem. Mógłbyś to jakoś szerzej wytłumaczyć? Z tego co napisałeś wynika, że W Danii licencjat (w Polsce 3 lata studiów) można zrobić w rok, a raczej w pół roku.

konto usunięte

Temat: Studia w Danii

chodzi o to, że musisz zaliczyć 3 lata studiów, ale nie ważne gdzie zaczynasz, ważne gdzie kończysz i z tej uczelni, gdzie kończysz dostajesz papier. Czyli możesz być 2,5 roku na UJ w Krakowie np. a później na ostatnie 0,5 roku wyjechać do Kopenagi i tam napisać pracę i zgarnąć papiery z tej uczelni właśnie.
Kamil Dąbrowski

Kamil Dąbrowski Junior Management
Consultant

Temat: Studia w Danii

Jest jeszcze Uniwersytet Aalborg'ski, maja cos takiego jak "sustainable biology" ale nie brzmi zbyt solidnie:
http://www.studyguide.aau.dk/programmes/#undergraduate...

Na stronie Uniwersytetu Kopenhaskiego znalazlem program "Life Sciences" czyli biotechnologia, ktory sama sobie ukladasz (wybierasz przedmioty na kazdy semestr) na poziomach Bachelor i Master:
http://www.life.ku.dk/English/education/exchange/cours...

Aarhus Uniwersity przeszedl ostatnio ogromne zmiany strukturalne (rozniez polaczenie z Aarhus School of Business) i ciagle jeszcze trwa proces zmian we wspolnym systemie IT, mozliwe ze programy z zakresu life sciences po angielsku zostaly anulowane, aczkolwiek zachecam zebys napisala do nich maila (oczekuj odpowiedzi w zasiegu paru dni).

Nie sadze zeby "papier "z Kopenhagi robil na kimkolwiek wrazenie w Polsce, prosty screening aplikacji jest w stanie wykryc cala sciezke edukacyjna i wychwycic ten manewr. Zachecam raczej do skupienia sie na znalezieniu calego programu zagranica, Kopenhaga wydaje sie najlepsza opcja wg. wstepnej analizy.
Maja Trybala

Maja Trybala Student, Liceum
Ogólnokształcące

Temat: Studia w Danii

Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Napisałam tydzień temu do Uniwersytetu Kopenhaskiego z kilkoma pytaniami dotyczącymi Exchange Studies, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytań, na które może Wy potrafilibyście odpowiedzieć:

1. Czym się różnią Degree programmes od Exchange Studies? Mam na myśli to, co mogę później robić. W Exchange Studies mogę wybrać szeroki zakres przedmiotów i zastanawiam się, na jakich kierunkach mogłabym kontynuować studia.

2. Czy Exchange Studies kończą się otrzymaniem jakiegoś stopnia? Na studyineurope.eu przeczytałam, że "Bachelor degrees are worth 180-240 ECTS". Czy to znaczy, że wybierając przedmioty po 15 ECTS na jeden blok po 3 latach studiowania otrzymam Bachelor degree?

3. Staram się znaleźć entry requirements i niestety bez efektu. Na http://studiazagranica.pl znalazłam informację, że ze świadectw należy złożyć "świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej (tegoroczni maturzyści: w przypadku nie posiadania jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, wymagane jest ostatnie otrzymane świadectwo ze szkoły średniej; w przypadku nie posiadania jeszcze świadectwa dojrzałości, nie jest ono wymagane)". Gdybym aplikowała, to byłabym opisanym przed chwilą przypadkiem, gdyż w tym roku będę pisać maturę. Oznacza to, że przy ewentualnej aplikacji oprócz listu motywacyjnego i opinii od nauczyciela będą patrzyć tylko na moje świadectwo z drugiej klasy. Niestety nie jest ono wybitne, gdyż w mojej szkole kładziony jest nacisk głównie na maturę, a ocenami nikt się za bardzo nie przejmuje. Czy mogę się jakoś dowiedzieć co najmniej jakie oceny z jakich przedmiotów powinnam mieć, by w ogóle aplikować? Na stronie Roskilde University znalazłam International Bachelor Study Programme in Natural Sciences, gdzie mam przedstawione oceny, których ekwiwalenty muszę mieć by aplikować. Czemu odpowiadają duńskie stopnie A i B?
Kamil Dąbrowski

Kamil Dąbrowski Junior Management
Consultant

Temat: Studia w Danii

Exchange Student to student ktory przyjezdza z Uniwersytetu partnerskiego (gdzie normalnie studiuje) na wymiane, na 1 semestr.

"Dunskie A i B" - A i B to stopnie w skali ECTS, dunski odpowiednik to 12 i 10, polski 5 i 4+.

Temat: Studia w Danii

Witam wszystkich,
interesują mnie studia w Dani, dokładniej w Kopenhadze na CBS, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jakie warunki mam spełniać, aby się dostać? Co oznacza level A i B? W wymaganiach mam napisane: English A, Mathematics B, History B- czy to są wyniki matury, czy ocen z przedmiotów?

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Andrzej H.

Andrzej H. Badania i rozwój w
dziedzinie
energetyki i
energetyki wia...

Temat: Studia w Danii

Jezeli jestes zainteresowana tymi studiami to polecam zadzwonic do admission office, oni Ci dokladnie wszystko wytlumacza. Kontakt:
Admissions Office:
Tel. 3815 2738
E-mail: bacheloradmission@cbs.dk eller graduateadmission@cbs.dk
Information: cbs.dk/undergraduateadmission eller cbs.dk/graduateadmission

Polecam tez poczytac sobie o wymaganiach tutaj: http://www.cbs.dk/en/Degree-Programmes/CBS-Undergradua...

Level A&B odnosi sie do dunskiego systemu w szkolach srednich, Ty bedziesz musiala zlozyc ze swoim podaniem swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej i oceny z matury. Jesli chodzi o angielski, to bez wzgledu na jakim poziomie zdajesz mature, bedziesz musiala zdac egzamin TOEFL.
Tutaj mozesz poczytac wiecej o wymaganiach, ktore nalezy spelniac zeby studiowac w Danii.
http://en.iu.dk/recognition/entry-to-higher-education

Pozdrawiam
Andrzej
Jolanta M.

Jolanta M. zarządzanie
projektami,
szkolenia, programy
edukacyjne, k...

Temat: Studia w Danii

Bezpłatne studia w Danii w języku angielskim.
W środę 12.12.2012 program eduAbroad będzie gościł w Trójmieście przedstawicielkę Selandia College Zealand Institute of Business and Technology. Zapraszam do kontaktu licea trójmiejskie zainteresowane zorganizowaniem spotkania na temat możliwości studiowania za granicą, w szczególności studiów w Danii.
Więcej o bezpłatnej pomocy w aplikowaniu na studia za granicą : http://studiazagranica.pl
Wiola Starczewska

Wiola Starczewska w poszukiwaniu pracy

Temat: Studia w Danii

Ja byłam na Erasmusie na uniwersytecie w Roskilde. Gdybym dziś była w liceum, wybrałabym studia w Danii bez wątpienia. Swoje przemyślenie i przygody zawarłam na blogu: http://starczewska.com/category/podroze/dania/
Wiktoria Wielicka

Wiktoria Wielicka Student, Liceum
Ogólnokształcące

Temat: Studia w Danii

Witam!
Jestem zainteresowana podjęciem studiów medycznych w Danii.
Jakie wymogi muszę spełnić aby się dostać na te studia, czy nie zbędna jest znajomość języka duńskiego, czy obowiązują egzaminy wstępne?
Pozdrawiam i proszę o pomoc :)
Jolanta M.

Jolanta M. zarządzanie
projektami,
szkolenia, programy
edukacyjne, k...

Temat: Studia w Danii

Witaj Wiktorio,
Czy interesuje Cię stricte medycyna, czy też np. studia z zakresu kierunków biomedycznych, fizykoterapii itp. Na pierwszym stopniu studiów w systemie duńskim AP (dwa lata) nie mamy w programie medycyny, wynika to z różnego rodzaju uwarunkowań m.in. obowiązującego prawa, natomiast kierunki pokrewne medycynie można oczywiście studiować po angielsku. Po dówch latach, już na miejscu w Danii wybiera się dalszą ścieżkę studiów.
Ciekawostka - niezłą medycynę (po angielsku) można studiować na Łotwie.
Proszę o kontakt na maila: jolanta.mrozek@eduabroad.pl.
Pozdrawiam
Grzegorz M

Grzegorz M motoryzacja

Temat: Studia w Danii

Witam
Pytanie dotyczy już poruszanego jakiś czas temu tematu ( może się coś zmieniło ) , a mianowicie akademikom w Aarhus. Moja córka dostała się na BAA i przeglądamy stronę http://www.ungdomsboligaarhus.dk/ zastanawiając się jaki z dostępnych nie wielu akademików wybrać. Czytałem że Kamil miał duże zastrzeżenia do Skjoldhøjkollegiet , ale na chwilę obecną nie ma teraz zbyt wielu alternatyw . A może wybrać wynajęcie mieszkania , lecz ona niestety nikogo tam na początku nie będzie znała . Gdybyście mogli doradzić nam najlepsze wyjście będziemy bardzo wdzięczni.
Pozdrawiam
Kamil Dąbrowski

Kamil Dąbrowski Junior Management
Consultant

Temat: Studia w Danii

Witaj Grzegorz, problem akademikow przewija sie dosc czesto. Zauwazylem ostatnio ze pojawilo sie troche wiecej ogloszen (na kampusie) osob ktore szukaja lokatorow do kompletu w wiekszym mieszkaniu. Stare kamienice dookola szkoly maja rowniez zaadaptowane poddasza z malutkimi pokoikami (na oko, 10-12 metrow kw.) z lodowka, i bardzo malutka kuchenka (elektryczne palniki). Jakosciowo moze nie jest to standard Hiltona, ale jest dwa kroki od szkoly i moze z 1km od centrum. Studenci i tak wiekszosc czasu spedzaja w szkole, mamy bardzo duzo miejsca do studiowania (w godzinach szczytu jednak jest ciezko). Cena wynajmu jest bardzo niska - 1200 koron.

Jesli uwazasz ze takie mieszkanie byloby opcja dla Twojej corki, moge zapytac kolege ktory tak mieszka. Moze slyszal o jakichs ofertach. Polecam tez sledzic strone na facebooku (i dodac ogloszenie) https://www.facebook.com/groups/6829736317/?fref=ts

Samo poszukiwanie mieszkan jest rozniez mozliwe przez strone: http://www.boligportal.dk/Aarhus_lejlighed.html?gclid=...

Depozyt to zwykle 2x albo 3x czynsz. Niech pan kliknie ikonke z brytyjska flaga zeby prztlumaczyc strone na angielski. (raczej unikac dzielnicy Brabrand, dzielnice daleko od miasta : Risskov, Tilst, Højberg, centrum latwo poznac po kodzie pocztowym 8000 lub 8200).

Pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniach, napewno cos sie znajdzie (od biedy moze byc i ten nieszczesny Skjoldhøj na miesiac lub dwa zanim cos lepszego sie trafi).
Grzegorz M

Grzegorz M motoryzacja

Temat: Studia w Danii

Witaj Kamil

Dziękuję za cenne wskazówki . Na razie poszukamy przez podaną przez Ciebie agencję , a jeśli się nie uda poproszę o Cię o kontakt do Twojego kolegi.

Pozdrawiam
Kamil Androsiuk

Kamil Androsiuk ASP.NET Developer

Temat: Studia w Danii

Nie wiem jeszcze jak wygląda to w praktyce. Zapowiada się na to, że każdy obywatel z UE studiujący w pełnym wymiarze czasowym na uczelni wyższej w Danii i pracujący minimum 12 godzin tygodniowo może ubiegać się o stypendium SU, które wynosi niecałe 6000 koron przed opodatkowaniem.

Warto przeczytać: http://universitypost.dk/article/su-grant-can-you-get-...Ten post został edytowany przez Autora dnia 24.05.13 o godzinie 14:48
Wojtek Transbus

Wojtek Transbus wlasciciel, Transbus

Temat: Studia w Danii

Oferuje transport, przewóz osób Polska-Niemcy-Dania. Obsługujemy województwa: zachodniopomorskie, pomorskie. Kuj-pom,wlkp do uzgodnienia. Przykładowe miasta:Szczecin,Świnoujscie Stargard Szczeciński,Nowogard,Koszalin,Slupsk,Lebork,Gdansk,Drawsko Pom,Szczecinek. i wiele innych ! Niemcy:Rostock,Schwerin,Lubeck,Kiel,Flensburg. Miasta w Danii:,Eebierg,Kolding,Vejle,Horsens,Grindsted,Aarhus,Skive,Aalborg,Herning,Odense i inne...
Wyjazdy do Danii : czwartek niedziela
Wyjazdy do Polski: poniedzialek,piatek
Kontakt +48 72 72 72 201 , GG 67 81 673
Kamil Dąbrowski

Kamil Dąbrowski Junior Management
Consultant

Temat: Studia w Danii

Kamil A.:
Nie wiem jeszcze jak wygląda to w praktyce. Zapowiada się na to, że każdy obywatel z UE studiujący w pełnym wymiarze czasowym na uczelni wyższej w Danii i pracujący minimum 12 godzin tygodniowo może ubiegać się o stypendium SU, które wynosi niecałe 6000 koron przed opodatkowaniem.

Warto przeczytać: http://universitypost.dk/article/su-grant-can-you-get-...

Potwierdzam, takie sa nowe zasady przyznawanie stypendium.

Temat: Studia w Danii

Hej,
Planuję złożyć papiery na studia na kierunku Architectural Technology and Construction Management. Kierunek ten jest dostępny zarówno na VIA jak i Arhus. Doczytałam się, że VIA oferuje więcej programów jeżeli chodzi o ten własnie kierunek. Co radzilibyście wybrać? Patrzę też na kweste finansowe. Czy w którejś z tych miejscowości (Horsens, Arhus) jest łatwiej znaleźć pracę czy to nie ma większego znaczenia? I ile mniej więcej trzeba mieć gotówki na start? Orientowałam się w sprawie kredytu studenckiego tutaj w Polsce ale marnie to wygląda więc musiałabym pożyczyć od rodziców ogromnie ich obciążając co nie ukrywam trochę mnie przeraża. Dodam, że nie znam duńskiego ale mam już tytuł inżynieria geodety.

Następna dyskusja:

Studia w Danii (AARHUS UNIV...




Wyślij zaproszenie do