Basza A.

Basza A. Magia rytualna.
Magia miłosna.
spętanie miłosne,
uroki mi...

Temat: Jak masować brzuch w trakcie ciąży?

Kiedy dziecko rośnie w brzuchu, kręgosłup matki jest obciążony, i przechyla się do przodu (zwłaszcza w odcinku lędźwiowym). Powoduje to ucisk i ból, w następstwie czego chodzenie sprawia kobiecie trudność. Dodatkowo, wzrost dziecka powoduje ucisk i wywołuje zaburzenie krążenia, przez co krew nie dochodzi do kończyn dolnych.
Przed przystąpieniem do zabiegu kobieta w ciąży powinna się skonsultować z lekarzem i upewnić się, czy nic nie zagraża dziecku i nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeżeli lekarz nie ma żadnych obiekcji, wtedy można przystąpić do zabiegu. W trakcie masażu kobieta przyjmuje pozycję leżącą (na boku) lub siedzącą. Większość kobiet preferuje jednak leżenie na boku. Zabieg jest wykonywany technikami głaskania i rozciera. Nie należy wykonywać wstrząsania oraz oklepywania z tego względu, iż nie wiadomo, jak organizm się zachowa. Najbezpieczniej będzie wykonać masaż najwcześniej w trzecim miesiącu ciąży. Zabieg wykonywany jest delikatnie, ruchami głaszczącymi i okrężnymi w kierunku do sercowym.
Masaż rozpoczynany jest od głaskania pleców. Obie dłonie ułożone są po obu stronach lędźwiowego odcinka kręgosłupa, prowadząc ruch do góry wzdłuż pleców, aż do szyi i na boki, w kierunku barków. Później wracamy bokiem w stronę lędźwi. Cały czas ręce trzymane są na ciele. Zabieg ten powtarzamy sześć razy. W tym samym kierunku wykonywane jest rozcieranie. Opuszkami palców (wskazujący, środkowy i obrączkowy) obu dłoni wykonujemy delikatnie ruch rozcierania, powtarzając po sześć razy.
Masaż kończyny dolnej wykonujemy od stopy w kierunku pośladków, prowadząc delikatne głaskanie i rozcieranie - pobudzamy w ten sposób krążenie, poprawia się również przepływ limfy.
Masaż ma właściwości kojące, zmniejsza napięcie, uspokaja, poprawia samopoczucie oraz dodaje więcej energii. Ponadto, działa na organizm wspomagająco i wzmacniająco. Działa odprężająco, zmniejsza obrzęki, niweluje ból i zmniejsza napięcie ucisku w barku, szyi, karku, kończynach dolnych oraz plecach (zwłaszcza w odcinku lędźwiowo–krzyżowym). Regularny masaż wzmacnia i uelastycznia skórę brzucha, a także zmniejsza przeciążenie kręgosłupa i mięśni.