Temat: Wystawa fotograficzna "Post-Apo" 26.03.2011 – 15.04.2011
Zamieszczam nieco informacji o autorach
Dariusz Mysłowski
Urodzony w 1982 roku. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Podczas studiów fotografia stała się ważnym elementem jego pracy dokumentalnej i twórczej. Edukację fotograficzną kontynuował na autorskim kursie prowadzonym przez Włodzimierza Krzemińskiego z ZPAF.
Zajmuje się fotografią konceptualną, dokumentalną, sportową i reportażową. Pracuje też jako architekt i grafik. W prywatnej twórczości zainteresowany surrealizmem oraz zagadnieniem istoty i natury rzeczywistości. Zainspirowany takimi twórcami jak Philip K. Dick, D. Lynch, A. Żuławski, A. Jodorovsky, J.J. Abrams.
Od 2007r. współpracuje z Fundacją AVE, z którą zrealizował, m.in. cykl fotografii "Dziedzictwo Kulturowe Białołęki” oraz warsztaty fotograficzne podczas spływów Wisłą w ramach Festiwalu Przemiany. Obecnie uczestniczy w projektach związanych z historią i zabytkami Białołęki, Targówka i Pragi, współtworzy również Wirtualne Muzeum Białołęki.
Związany z ruchem rycerskim. Członek Bractwa Grex Venalium i Chorągwi Podolskiej na Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem. Interesuje się i aktywnie działa na rzecz propagowania i ochrony szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego.
W dorobku artystycznym ma osiem wystaw indywidualnych i dwie zbiorowe. Jego fotografie były wykorzystywane w licznych publikacjach prasowych, czasopismach, pracach naukowych i w dwóch książkach.
Michał Benke
Urodzony w 1985 roku. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Bywalec wykładów w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Obecnie uczestnik warsztatów fotograficznych 'Migawki', organizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę".
Jego zdjęcia publikowane były m. in. w Dzienniku.
Wydał także kalendarz dla Wydziału Geografii UW. Swoje prace umieszcza głównie na autorskim blogu.
Jak sam twierdzi komercyjny sukces i konkursy fotograficzne są dla niego rzeczą zdecydowanie drugorzędną.
Zajmuje się fotografią kreacyjną, dokumentalną, podróżniczą. Zdjęcia są dla niego zawsze obrazem tego, co dzieje się w głowie twórcy. Nie wierzy w reportaż jako obiektywne przedstawienie rzeczywistości.
Zainspirowany takimi twórcami jak A. Soth, R. McGinley, Ł. Trzciński czy Tsai Ming Liang. Jest wielkim fanem kolektywu fotograficznego Sputnik. Tematów do zdjęć szuka także w muzyce, nocnym świetle lamp i obserwacjach życia codziennego.
Zapalony podróżnik, któremu wyjazdy dostarczają nie tylko fascynujących tematów do fotografowania, ale także, a może przede wszystkim, dystansu do codzienności i rzeczywistości "na miejscu".
Współpracuje z kilkoma młodymi zespołami warszawskiej sceny muzycznej, z grupami capoeiry oraz ostatnio, ze stowarzyszeniem „Dzieci dla integracji”.
Marcin Jakubowski
- rocznik 1979
-były żołnierz 16-tego batalionu powietrzno-desantowego wchodzącego w skład sił szybkiego reagowania NATO. Uczestnik akcji pokojowych.
- edukacja fotograficzna: autorski kurs u Włodzimierza Krzemińskiego ZPAF, studia na Europejskiej Akademii Fotografii.
- zajmuje się profesjonalną fotografią studyjną i reportażową
- wystawy zbiorowe, publikacja - kalendarz, publikacje marketingowe.
- związany z ruchem rycerskim, członek bractwa Grex Venalium i Chorągwi Podolskiej
Artur Brzychcy edytował(a) ten post dnia 02.03.11 o godzinie 10:52