Robert Palusiński

Robert Palusiński deepdemocracy.pl

Temat: co tydzień na krakowskiej - sny i rozwój

Zapraszam na 4 – miesięczny cykl cotygodniowych zajęć wieczornych pt.:

MĄDROŚĆ SNÓW (oraz grupę terapeutyczno rozwojową NAGUAL - poniżej)

najnowsze metody pracy ze snami oraz wprowadzania w życie płynącej z nich wiedzy
Opis: W żydowskiej tradycji Talmudu powiada się, że: „Sen, którego nie objaśniamy, jest jak list, którego nie czytamy”. Jeśli jednak nie rozumiemy języka, w którym napisano list, to nie dowiemy się o czym on mówi! Czy zastanawiałeś/aś się skąd biorą się sny? Kto je tworzy? Dlaczego takie, a nie inne sny oraz cudowne bądź straszne postaci przychodzą do ciebie akurat tej a nie innej nocy? Co lub kto stoi za twoim „nocnym kinem”? KTO I PO CO TWORZY SNY? A może zastanawiasz się dlaczego czasem pamiętasz sny a czasem -- przez bardzo długi okres nic ci się z rana nie przypomina? Na zajęciach dowiemy się także jak odnajdywać zapomniane sny.
Prowadzący zajęcia: Robert Palusiński
Termin: początek 27 stycznia 2010 - w środy w godzinach 18:30 – 21:00
Informacje i zapisy: tel. 505 476 964, email: robert @ akademiapop.org
Cena: 30 zł za jedne zajęcia (płatne za miesiąc /4 zajęcia/ z góry, wpłaty osobiście przed zajęciami lub na konto, po uzgodnieniu z prowadzącym).
Miejsce: Kraków, ul. Krakowska 19 (I piętro)

ROBERT PALUSIŃSKI psychoterapeuta Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces, Studiował w Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces oraz w Szwajcarii w Zurichu (RSPOP Zurich), gdzie w 2003 roku zdał egzaminy uprawniające do pracy terapeutycznej oraz pracy z grupami pod superwizją. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Śląskim oraz w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki. Więcej o prowadzącymi i o snach zobacz: robertpalusinski.blogspot.com/

Psychologia Zorientowana na Proces stworzona przez Arnolda Mindella i rozwijana od ponad czterdziestu lat, nawiązuje w oryginalny sposób do różnorodnych koncepcji wywodzących się z nauk społecznych, przyrodniczych oraz tradycji rdzennych kultur. Jest to metoda psychoterapeutyczna, która wykorzystuje różne niezamierzone zdarzenia w naszym życiu jako drogę dojścia do informacji na temat kierunku naszego rozwoju.

„Język symboliczny to jedyny język obcy, który każdy z nas musi poznać. Zrozumienie go pozwala nam się zetknąć z najistotniejszym źródłem mądrości: mitem, a także z głębszymi warstwami naszej własnej osobowości. W sposób istotny pomaga to nam w zrozumieniu podstaw swoiście ludzkiego doświadczenia, wspólnego całej ludzkości tak pod względem treści, jak i stylu.” Erich Fromm

"Alchemicy powiedzieliby, że sen jest przesłaniem od wyjątkowego do wyjątkowego. Czyli od boskiego centrum psychiki do określonej osoby i odnosi się do określonej sytuacji, w jakiej ta osoba się znajduje."
Marie Louise von Franz w „Ścieżki Snów”


Symbolika snów jest bardzo indywidualna, a ich mądrość tak wielka, że kiedy w analizie jungowskiej pracuje się wyłącznie nad snami, osiąga się zdumiewające i spektakularne efekty w rozwiązywaniu problemów na poziomie codziennej (zwyczajnej) rzeczywistości. Dotyczy to także nerwic oraz innych trudności zgłaszanych psychoterapeutom. Marie-Louise von Franz, psychoterapeutka i współpracownica C. G. Junga, powiada otwarcie że w przypadku większości problemów wystarczy odkryć znaczenie snów, posłuchać wewnętrznego głosu i podążać za nim. Jednak to tylko pozornie wydaje się łatwe. W rzeczywistości prawidłowa interpretacja musi spełniać kilka, niezbędnych warunków, których nie znajdziesz w żadnych sennikach ani poradach zamieszczanych w czasopismach.

Zajęcia MĄDROŚĆ SNÓW będą mieć formę warsztatu i pracy w grupie. Na zajęciach pogłębimy wiedzę o Jungowskiej analizie snów oraz dowiemy się o najnowszych sposobach pracy ze snami stosowanych w Psychologii Zorientowanej na Proces. Będziemy pracować w parach oraz „na środku” pokazując na przykładzie jak można na różne sposoby poznawać wiedzę płynącą ze snów i jak ewentualnie zastosować ją w praktyce, w życiu „na jawie”. Dzięki licznym ćwiczeniom możliwa będzie nauka samodzielnej pracy nad snami z wykorzystaniem materiałów dostarczonych przez prowadzącego. Po skończeniu cyklu zajęć każdy będzie mógł samodzielnie pracować nad snami. Cykl obejmuje 18 zajęć po 2,5 godziny.

„Kiedy żyjesz bliżej źródła snów, to czujesz i pojmujesz, że twoje codzienne życie wyrasta z tego, co nosi nazwę problemów i symptomów. Kiedy poznajesz Śnienie, które jest podłożem codziennego życia, to problemy przestają wydawać się skostniałymi stanami, lecz okazują się strumieniami kreatywnej mocy. Wówczas naprawdę czujesz się zakorzeniony/a w niesamowitym, niepojętym i coraz bogatszym Wszechświecie.”
Arnold Mindell - twórca Psychologii Zorientowanej na Proces. Cytat z książki „The Dreammaker's Apprentice” , wydanie polskie „O Istocie Snów” w przekładzie Roberta Palusińskiego



Grupa Terapeutyczno – Rozwojowa

„NAGUAL”


zajęcia w konwencji Psychologii Zorientowanej na Proces
Opis: Korzystając z obecności kręgu wspierających nas osób zajmiemy się zagadnieniami indywidualnymi oraz relacyjnymi, a także dynamiką całej grupy. Grupa nie będzie nastawiona wyłącznie na terapię, ponieważ będziemy również wykonywać ćwiczenia rozwojowe, a także żywo reagować na sam proces grupy czyli na to, co przyciąga nasze uczucia i uwagę w danej chwili włącznie z wydarzeniami ze świata. W programie: materiały szkoleniowe, praca indywidualna, praca w parach, praca w obrębie grupy, praca z ciałem i ruchem.
Prowadzący: Robert Palusiński
Termin: początek 26 stycznia 2010 - we wtorki, w godzinach 18:30 – 21:00
Inf. i zapisy: u prowadzącego tel.505 476 964 mail: robert @ akademiapop.org
Cena: 30 zł za jedne zajęcia (płatne za miesiąc /4 zajęcia/ z góry wpłaty osobiście przed zajęciami lub na konto, po uzgodnieniu z prowadzącym).
Miejsce: Kraków, ul. Krakowska 19 (I piętro)

ROBERT PALUSIŃSKI psychoterapeuta Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces, Studiował w Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces oraz w Szwajcarii w Zurichu (RSPOP Zurich), gdzie w 2003 roku zdał egzaminy uprawniające do pracy terapeutycznej oraz pracy z grupami pod superwizją. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Śląskim oraz w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki. Więcej o prowadzącymi zobacz: http://robertpalusinski.blogspot.com/

Psychologia Zorientowana na Proces stworzona przez analityka jungowskiego Arnolda Mindella i rozwijana od ponad czterdziestu lat, nawiązuje w oryginalny sposób do różnorodnych koncepcji wywodzących się z nauk społecznych, przyrodniczych oraz tradycji rdzennych kultur. Jest to metoda psychoterapeutyczna, która wykorzystuje różne niezamierzone zdarzenia w naszym życiu jako drogę dojścia do informacji na temat kierunku naszego rozwoju.
 
 
 
Wspólne przeżycia w grupie, chociaż z początku trudne, z czasem stają się niezapomnianymi i bardzo wartościowymi doświadczeniami, do których wciąż chce się powracać.
Psychoterapia grupowa jest zazwyczaj kierowana do osób przeżywających w życiu określone trudności. Jednak grupy terapeutyczno - rozwojowe nie zajmują się samymi trudnościami, ale przede wszystkim rozwojem osobistym. Nie zmienia to faktu, że jest to skuteczna i użyteczna formą psychoterapii, równie pomocna jak terapia indywidualna. Bywa zalecana, gdy pojawiają się trudności interpersonalne, których nie można przepracować w terapii indywidualnej lub samodzielnie.
Psychologia Zorientowana na Proces nie wybiera określonego tematu grupy, ponieważ to, kto z czym przychodzi jest właśnie najważniejsze i tworzy bogactwo różnorodności tematów i osób. W tym podejściu szczególną uwagę zwraca się na to, co mamy zwyczaj marginalizować i niedostrzegać, a także na posiadane (lub nie posiadane) przez nas rangi i przywileje społeczne.

Terapia grupowa jest miejscem gdzie obok analizy przyczyn problemów i mechanizmów zachowania uczestnik poznaje osoby, które także w określonych obszarach przeżywają trudności dzięki czemu wzrasta jego poczucie samoakceptacji, wiary we własne siły i zmianę. Grupa wspierając emocjonalnie uczestnika wspomaga proces zdrowienia.

Dzięki poznaniu i zrozumieniu różnych aspektów własnych relacji z innymi osobami w grupie, dynamiki zachowań, różnic i podobieństw można eksperymentalnie doświadczać tego, co faktycznie spotyka nas w codziennym życiu. Grupa pozwala także na śmiałe eksperymenty z modyfikacją własnego zachowania i wprowadzanie ich w życie.
Uczestnicząc w grupie terapeutyczno – rozwojowej możesz:
Dowiedzieć się więcej o sobie oraz o twoim funkcjonowaniu w relacji z innym i poprawić swoje funkcjonowanie w tym obszarze
Korzystać ze wsparcia i poznawać „informacje zwrotne” na swój temat;
Wypróbowywać nowe zachowania w stosunku do innych, ważnych w twoim życiu osób;
Nauczyć się otwartej i spójnej komunikacji;
Więcej dowiedzieć się o uczuciach, doświadczeniach płynących z ciała, o swoich typowych zachowaniach oraz lepiej zrozumieć ich przekaz;
Zrozumieć przyczyny swoich działań, uczuć i zachowań wobec innych osób;
Uzyskać większą pewność siebie, w znacznym stopniu zmniejszyć nieśmiałość, fobię społeczną, uzyskać adekwatny obraz własnej osoby
„Intymna, uzdrawiająca atmosfera terapii grupowej jest czymś niemal namacalnym i kiedy wejdzie się w tę aurę, zazwyczaj zdarza się coś dobrego.” Irvin D. Yalom „Dar terapii”
Mariusz Marszałkowski

Mariusz Marszałkowski szukam ciekawych
propozycji pracy

Temat: co tydzień na krakowskiej - sny i rozwój

Jak to robią na goldenie że są tak wysoko w wyszukiwarkach?
Przykładowo tam są zaraz na górze:
http://activels.com/Activel/Szukaj/sny/0//
A mojej strony nie mogę się doszukać...
Pozdrawiam



Wyślij zaproszenie do