Temat: analizy rozwoju przestrzennego
A co to oznacza, że "istnieje taka potrzeba dla danego miejsca"?
Wydaje mi się, że większość miast (w miarę swoich możliwości) dąży do tego, aby plany miejscowe objęły jak największą ich część, w końcu ma to zapewnić ich zrównoważony rozwój oraz zachowanie (czy też kształtowanie) ładu przestrzennego. Na jakiej więc podstawie decyduje się że na danym obszarze jest "większa" a na innym "mniejsza" potrzeba sporządzenia planu miejscowego?
Zdaję sobie sprawę z tego, że taka "potrzeba" często pojawia się wraz z pojawieniem się inwestora zainteresowanego danym terenem. Efektem czego powstają malutkie "planiki" (często obejmujące jedną większą działkę) lub też zmiany planów, które dopiero co weszły w życie. Znam wiele takich przykładów, ale wydaja mi się, że nie o to chodzi w idei planowania przestrzennego.
Uważam, że palny miejscowe powinny być w pierwszej kolejności sporządzane dla obszarów, na których "dużo się dzieje" mam na myśli to, że wydawana jest tam duża ilość decyzji o warunkach zabudowy czy taż pozwoleń na budowę. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?