Elżbieta P.

Elżbieta P. badania rynku

Temat: Rekomendacje

Do organizatorów:
Poproszę o rekomendacje dla osoby jeszcze niezdecydowanej na odwiedziny wystawy.
Co mogłoby mnie zachęcić do odwiedzenia tej wystawy?

Warto dodać też informacje odnośnie godzin otwarcia i cen. I kiedy najlepiej przyjść, żeby nie trafić na wycieczkę szkolną ;-).
Ewa Pituła

Ewa Pituła organizacja imprez,
wydarzeń
kulturalnych

Temat: Rekomendacje

Czym jest wystawa Słowiański Mit?
Słowiański Mit” to nowatorski projekt wystawy multimedialno-interaktywnej prezentującej kulturę wczesnośredniowieczną. To fascynująca podróż po świecie słowiańskich plemion, wyjątkowe spotkanie z historią, legendą i mitem. Celem projektu jest prezentacja autentycznych treści historycznych w awangardowy, multimedialny sposób.

Do kogo jest kierowana Wystawa?
Wystawa kierowana jest do wszystkich ludzi ciekawych źródeł swojego pochodzenia i kultury, pragnących przeżyć niezwykłą, edukacyjną przygodę, w szczególności do rodzin z dziećmi, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz studentów.
Wystawa Słowiański Mit oferuje fascynującą wiedzę połączoną z rozrywką, jest więc świetną propozycją na spędzenie wolnego czasu dla każdego.

Co prezentuje Wystawa, czego uczy, o czym opowiada?
Wystawa prezentuje kulturę Słowiańszczyzny wczesnośredniowiecznej między VIII a X wiekiem, czyli legendarne początki państwa polskiego i jego miejsca w świecie Słowian, oraz relacje pomiędzy poszczególnymi sferami ich życia.
Wystawa pozwala zrozumieć obrzędy i zwyczaje, jakie przetrwały w niemal niezmienionej formie w kulturze ludowej, oraz dostrzec historyczne aspekty rozwoju polskiej państwowości i kultury.
Jak żyli nasi przodkowie, jak walczyli, jak pracowali, w co wierzyli, – kim byli? W intencji twórców Wystawa Słowiański Mit podejmuje próbę odpowiedzi na te pytania poprzez realistyczne odtworzenie wybranych elementów prezentowanej kultury

Kopuła
Wystawa mieści się w specjalnie zabudowanych wnętrzach kulistego namiotu.
Jego awangardowa forma ma symbolizować łączność pomiędzy ginącym w mrokach dziejów światem naszych przodków, a współczesną cywilizacją i kulturą.
Futurystyczna przestrzeń ekspozycji potęguje wrażenia zwiedzających, którzy przemierzają swoisty labirynt pod 10 metrowym, niezwykłym, kolistym dachem, wyłaniającym się po dojściu do centralnego punktu wystawy

Struktura Wystawy
Wystawa składa się z 4 części. Każda z nich obrazuje jedną ze sfer życia Słowian.
Centralnym punktem wystawy jest naturalnych rozmiarów replika posągu Światowida stanowiąca symboliczny drogowskaz kierujący zwiedzających po Wystawie.

ćwierć 1 - Cześć - sfera wierzeń i obrzędów
ćwierć 2 - Bój - sfera męstwa i wojny
ćwierć 3 - Trud - sfera pracy i ogniska domowego
ćwierć 4 - Koniec - sfera śmierci i zaświatów

Multimedia
Wystawa w nowatorski sposób przy wykorzystaniu współczesnych technik multimedialnych, jak animacje 3D, wizualizacje, filmy, grę świateł i dźwięków zabiera widza w czasy odległe, niejednokrotnie trudne do wyobrażenia dla współczesnego człowieka. Zwiedzający na specjalnych ekranach będzie mógł zobaczyć np. wejście do Nawii – słowiańskich zaświatów strzeżonych przez trójgłowego boga Welesa czy niezwykłą animację 3D wyświetloną na 2.5 m. ekranie prezentującą wyobrażenie wszechświata wg/Słowian. Na uwagę zasługuje na pewno możliwość odbycia wirtualnej wycieczki po słowiańskiej świątyni, a także olbrzymia wideorama przedstawiająca życie codzienne słowiańskiej rodziny.

Interaktywność
W odróżnieniu od konwencjonalnych wystaw, odbiorcy mogą dotknąć większości eksponatów, takich jak przedmioty codziennego użytku, narzędzia, broń. W ten sposób zapoznają się z ich fakturą, konstrukcją czy działaniem.

Eksponaty
Na Wystawie będzie można obejrzeć wierne rekonstrukcje przedmiotów sprzed ponad tysiąca lat, kunsztownie wykonane przez najlepszych polskich rzemieślników.
Miedzy innymi zwiedzający obejrzą piękne, polichromowane rzeźby słowiańskich bóstw, repliki broni z epoki, w tym kunsztownie wykonany miecz słowiańskiego władyki, biżuterię, stroje i przedmioty codziennego użytku. Wyjątkowymi elementami ekspozycji będą na pewno: przekrój słowiańskiej chaty czy rekonstrukcja wykopu archeologicznego z grobem wojownika.
Wystawa prezentuje przedmioty takimi, jakie były ponad tysiąc lat temu, co daje zwiedzającym bezpośredni wgląd w realia tamtej epoki, efekt swoistego przeniesienia w czasie.

Scenografia
Realistyczną scenografię na potrzeby Wystawy stworzył zespół pracowników Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu pod kierownictwem dr Piotra Tetlaka, kierownika Katedry Scenografii ASP, twórcy m.in. scenografii do korowodu z okazji imienin ulicy Święty Marcin w Poznaniu

Mobilność
Koncepcja wystawy zakłada mobilność umożliwiającą jej "wędrówkę" zarówno po głównych miastach Polski, jak i dużych miastach europejskich

Referencje
Nad dydaktyczną wiarygodnością wystawy czuwali merytoryczni konsultanci, w gronie których znajdują się: wybitny mediewista prof. dr hab. Leszek Paweł Słupecki - kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej i Nordystyki na Uniwersytecie Rzeszowskim i Jacek Wrzesiński – archeolog z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy; ponadto wśród instytucji wspierających wystawę wymienić należy Muzeum Archeologiczne w Poznaniu czy Instytut Historii UAM. Pomocy w doborze właściwych środków multimedialnego przekazu udzielił pan Krzysztof Nadara, współtwórca wystawy Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Sportu

Informacje praktyczne
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 9.00 – 18.00
sobota – niedziela: 11.00 – 20.00

Twórcy Wystawy
Inwestorem i organizatorem Wystawy jest spółka Parq, założona przez doświadczonych poznańskich przedsiębiorców i pedagogów w celu realizacji szeregu multimedialnych wystaw tematycznych.
Pomysłodawcami Wystawy są Ewa i Karol Pituła, animatorzy wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, koncepcje historyczną opracował Sławomir Uta, odtwórca kultury wczesnego średniowiecza, wspólnie działający z ramienia firmy Parq.

Firma Parq, angażując się w realizację tak nietypowych i nowatorskich przedsięwzięć, wychodzi naprzeciw potrzebom młodego pokolenia w zakresie nowoczesnej edukacji i niebanalnej rozrywki.
Ewa Pituła

Ewa Pituła organizacja imprez,
wydarzeń
kulturalnych

Temat: Rekomendacje

CENNIK
INDYWIDUALNE PON-PT SOB-NIEDZ
ULGOWY 15 PLN 16 PLN
NORMALNY 17 PLN 18 PLN

RODZINNE PON-PT SOB-NIEDZ
3-OSOBOWY 44 PLN 46 PLN
4-OSOBOWY 56 PLN 58 PLN

GRUPOWE
SZKOŁY 14 PLN
PRZEDSZKOLA 10 PLN

DZIECI 0-4 LATA GRATIS

Z BILETEM Z WYSTAWY SŁOWIAŃSKI MIT WSTĘP DO MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO Z
RABATEM 20%

Z BILETEM Z MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO WSTĘP NA NASZĄ WYSTAWĘ Z RABATEM 20%

W PONIEDZIAŁKI 50% TANIEJ DLA STUDENTÓW, EMERYTÓW I RENCISTÓW
___________________________________________________________________________
GRUPA- minimum 20 osób
GRUPA- przewodnik po wystawie GRATIS
GRUPA- opiekunowie GRATIS (1na 10 osób)
GRUPA- przedszkola opiekunowie GRATIS (3 na 15 osób)
BILET ULGOWY dotyczy dziec i i młodzieży szkolnej na podstawie
legitymacji szkolnej i studenckiej o raz emerytów i rencistów
Ewa Pituła

Ewa Pituła organizacja imprez,
wydarzeń
kulturalnych

Temat: Rekomendacje

Wycieczki szkolne przyjmujemy od poniedziałku do piątku od rana do ok. 14-15

pozdrawiam :)

Następna dyskusja:

rekomendacje...




Wyślij zaproszenie do