Temat: INFORMACJE O IMPREZACH, WARSZTATACH, WYKŁADACH,...
Studium - Akademia Coachingu Biznesowego
http://www.arp.gda.pl/846,studium-akademia-coachingu-b...
Koordynator Akademii
Piotr Ławacz
Cel:
Przygotowanie specjalistów w zakresie prowadzenia szkoleń i coachingu, którzy zdobędą podstawową wiedzę konieczną do planowania, organizowania i ewaluacji szkoleń oraz przeprowadzenia sesji coachingowych. Pokazanie w sposób praktyczny technik pracy z grupą szkoleniową, motywowania uczestników szkolenia oraz radzenia sobie z trudnymi sytuacjami podczas szkolenia.
Zakres tematyczny (program):
1. Podstawy Coachingu PŁ / Coaching w Działaniach Organizacji LK/ Wprowadzenie do Biznesu AD
2. Kompetencje, Umiejętności, Narzędzia Komunikacyjne w Procesie Coachingu PŁ
3.Sesja Coachingu – Serce Procesu Zmiany KR
4. Kompetencje ICF: Budowanie zaufania / Obecność Coachingowa
5. Kompetencje ICF: Aktywne Słuchanie / Umiejętność Zadawania Pytań
6.Kompetencje ICF: Bezpośrednia Komunikacja / Budowanie Świadomości
7. Kompetencje ICF: Projektowanie Działań / Planowanie i Wytyczanie Celów / Zarządzanie Postępami i Zaangażowaniem
8. Organizacja i Zarządzanie Procesem Coachingu Biznesowego / Praca ze Sponsorem
9. Rozwój Coacha – Mentoring, Interwizja, Superwizja MZ-N
10. Sesja egzaminacyjna
Profil uczestnika:
Zajęcia są przeznaczone dla osób chcących pracować i rozwijać się jako coach , ze szczególnym uwzględnieniem coachingu biznesowego. Adresatami są zarówno coachowie niezależni jak i wewnętrzni w firmach.
Akademia jest też dla wszystkich którzy są zainteresowani wprowadzaniem kultury coachingowej w swoich organizacjach: firmach, instytucjach i urzędach – dla menedżerów różnych szczebli, specjalistów działów zarządzania zasobami ludzkimi, trenerów i konsultantów wewnętrznych.
Metody dydaktyczne:
Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatu z dużym udziałem uczestników. Prowadzący będą prezentować właściwą danemu zagadnieniu wiedzę w formie wykładu interaktywnego, następnie będą demonstrować i modelować praktyczne zastosowanie poszczególnych narządzi coachingowych w formie autentycznych sesji coachingu z uczestnikami. Podczas zajęć dużo czasu zostanie poświęcone na aktywizujące metody pracy grupy i ćwiczenia w mini sesjach coachingowych prowadzonych przez uczestników pod superwizją wykładowców.
Pomiędzy sesjami każdy uczestnik będzie miał możliwość odbywania konsultacji mentoringowych i superwizyjnych z wykładowcami.
Zajęcia – pod względem merytorycznym – będą prowadzone zgodnie z Kluczowymi Kompetencjami Coacha i Kodeksem Etycznym International Coach Federation, tak aby zwiększyć szanse uczestników na uzyskanie akredytacji coacha ICF – największej, międzynarodowej organizacji coachingowej.
Materiały dydaktyczne:
Podczas każdych zajęć uczestnicy otrzymają komplet materiałów szkoleniowych przygotowanych przez eksperta prowadzącego zajęcia. Dodatkowe materiały dydaktyczne zamieszczane będą regularnie na stronie internetowej Kursu.
Eksperci:
Piotr Ławacz – coach, psycholog, trener biznesu, Lider ICF Trójmiasto (w trakcie akredytacji ICF);
Anna Cywińska – coach, Prezes ICF Polska, ACC ICF;
Magdalena Giec – coach, Członek Zarządu ICF Polska, ACC ICF;
Beata Gralińska – coach, psycholog, trener biznesu (w trakcie akredytacji ICF);
Jacek Kozłowski – coach, dr psychologii UG, terapeuta (w trakcie akredytacji ICF);
Monika Zubrzycka-Nowak – coach, terapeuta, członek Zarządu Izby Coachingu i Komisji Akredytacyjnej;
Katarzyna Rybczyńska – coach, trener biznesu, wykładowca na studiach coachingu;
Arkadiusz Dawid – coach, konsultant, długoletni menedżer;
Lucyna Kwiatkowska – coach, specjalista HR ds. coachingu i rozwoju, praktyk biznesu;
Certyfikat:
Uczestnicy otrzymują dyplom ukończenia Akademii z wyszczególnieniem Kluczowych Kompetencji Coacha ICF, uprawniający ich do wystąpienia do ICF o uznanie godzin szkoleniowych niezbędnych w procesie akredytacji na poziomie Associated Certified Coach (ACC).
Warunkiem zaliczenia jest:
• Obowiązkowa obecność na zajęciach;
• Realizacja prac i zadań związanych z własnym rozwojem i szkoleniem w zakresie coachingu;
• Praca dyplomowa – Plan Rozwoju Kompetencji Coachingowych;
• Egzamin w formie superwizowanej sesji coachingowej.
Koszt szkolenia:
6000 zł netto + 23% VAT = 7380zł brutto / osoba - cena obejmuje: profesjonalnie przeprowadzony cykl szkoleń, materiały dydaktyczne, płytę CD z dodatkowymi materiałami szkoleniowymi, imienny certyfikat oraz przerwy kawowe.
5% zniżki dla uczestników szkoleń organizowanych przez Akademię Edukacji Regionalnej i potwierdzonych certyfikatem, w przypadku zgłoszenia większej grupy uczestników istnieje możliwość negocjacji ceny.
Liczba uczestników:
Minimalnie 10, maksymalnie 20 uczestników.
Miejsce:
Siedziba Agencji Rozwoju Pomorza S.A., Gdańsk, ul. Arkońska 6/bud. A3.
Rekrutacja:
Warunkiem uczestnictwa jest terminowe złożenie formularza zgłoszeniowego. Czytelnie wypełniony i podpisany formularz należy przesłać na nr faksu (58) 30 11 341 lub skan wysłać na adres email sabina.szuta@arp.gda.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu decyduje kolejność nadsyłanych zgłoszeń. Osoby, które otrzymają telefoniczne potwierdzenie udziału, zobowiązane są, najpóźniej do dnia rozpoczęcia zajęć, do wniesienia opłaty.
Termin nadsyłania zgłoszeń:
1 marca 2013 roku
Termin i czas trwania studium:
Początek zajęć: marzec 2013, zakończenie: listopad 2013. Akademia jest zorganizowane w formie 9 spotkań dwudniowych i 18 godzinnej sesji zaliczającej (piątek godz. 16.30-19.30 i sobota godz. 9.00-18.00) – łącznie 117 godzin dydaktycznych.
[b]Zjazdy – terminy
I. 8-9 marca
II. 12-13 kwietnia
III. 19-20 kwietnia
IV. 17-18 maja
V. 7-8 czerwca
VI. 21-22 czerwca
VII. 13-14 września
VIII. 27-28 września
IX. 11-12 października
X. 25-26 października
Korzyści dla Uczestników i ich firm oraz organizacji:
Studium Akademia Coachingu Biznesowego przygotowuje w kompleksowy sposób do prowadzenia coachingu zarówno w obszarze coachingu zarządczego (executive), menedżerskiego (prowadzonego przez szefów i kierowników firm, działów i zespołów) oraz kompetencji i umiejętności (prowadzonego przez menadżerów, specjalistów ds. rozwoju i szkoleń, coachów i trenerów wewnętrznych).
Studium pozwala zdobyć umiejętności zgodne ze standardami międzynarodowych instytucji akredytujących coachów – większość wykładowców Studium jest akredytowanymi coachami International Coach Federation. Dzięki temu słuchacze Studium mają szansę zdobyć w przyszłości akredytację na poziomi ACC ICF.
Podczas Studium uczestnicy zdobywają również doświadczenie coachingowe – prowadzą sesje coachingu pod okiem wykładowców, korzystają ze wsparcia innych uczestników Studium, pracują w grupach wsparcia i wymiany doświadczeń coachingowych. Korzystają z możliwości mentoringu, superwizji i interwizji.
Studium daje konkretną wiedzę i narzędzia jak organizować projekty coachingowe w firmach i instytucjach oraz jak je powiązać z innymi procesami w celu maksymalizacji korzyści biznesowych.
Ważnym efektem Studium dla uczestnika jest zbudowanie Indywidualnego Planu Rozwoju Kompetencji Coachingowych zgodnie ze sztuka coachingowego zarządzania celami zawodowymi.
Kontakt:
Sabina Szuta tel.: 058-3233243, e-mail: sabina.szuta@arp.gda.pl