Katarzyna Wylon

Katarzyna Wylon Menedżer Personalny
Regionu / HR
Business Partner

Temat: Szkolenia dofinansowane z UE dla firm z Podbeskidzia -...

13 września br. w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie rozpoczną się szkolenia dla firm dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) realizowane w ramach projektu szkoleniowego "Nowe metody na Nowe czasy". Ze względu na lokalizację, szkolenia są adresowane głównie do pracowników, właścicieli i zarządzających firmami z Podbeskidzia. Tematyka szkoleń dotyczyć będzie wykorzystania Internetu w działaniach promocyjnych oraz efektywnej obsługi klienta i budowania relacji w biznesie. Szkolenia w Cieszynie są pierwszym tego typu przedsięwzięciem w ramach projektu. Dotychczas wszystkie szkolenia odbywały się w Katowicach.

W dniach od 13 - 14 września (czwartek - piątek) oraz 20 - 21 września (czwartek - piątek) odbędzie się szkolenie "Internet w promocji firmy i sprzedaży produktów". Szkolenie dotyczyć będzie wykorzystania Internetu jako narzędzia w prowadzonych kampaniach promocyjnych i działaniach sprzedażowych firmy. Omówione zostaną przykłady właściwego przygotowania stron internetowych, redagowania tekstów na potrzeby komunikacji internetowej oraz zwiększania znajomości firmowej strony www wśród użytkowników internetu. Poruszone zostaną również zagadnienia e-handlu i zasad "sprzedaży na odległość".

Drugie szkolenie "Efektywna obsługa klienta i budowanie relacji" przewidziano na 19 i 20 oraz 26 i 27 września. Podczas tego spotkania uczestnicy zapoznają się z zasadami profesjonalnej obsługi klienta - sposobami poszukiwania i pozyskiwania klientów, ale przede wszystkim budowania i utrzymywania z klientami długofalowych relacji. Ważnym punktem szkolenia będzie zagadnienie obsługi posprzedażnej klientów - przyjmowanie i obsługa reklamacji, sposoby radzenie sobie z "trudnymi klientami". Ćwiczenia dotyczyć będą m.in. budowania własnej bazy klientów i przeprowadzania rozmów handlowych.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości przy ul. Zamkowej 3 w Cieszynie.

Projekt jest szczególnie zorientowany na małe i średnie przedsiębiorstwa, które wciąż cierpią na niedostatek odpowiedniej jakości szkoleń. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, projekt "Nowe metody na Nowe czasy" wypełnia lukę na rynku i umożliwia mniejszym przedsiębiorstwom korzystać ze szkoleń dotychczas dla nich niedostępnych.

Koszt pojedyńczego szkolenia w ramach projektu "Nowe metody na Nowe czasy" uzależniony jest od wielkości firmy (co można sprawdzić za pomocą tzw. Kwalifikatora MSP, dostępnego na stronie internetowej "Nowych metod") oraz od liczby dni szkoleniowych: szkolenia dwudniowe od 135 PLN, szkolenia trzydniowe od 200 PLN, szkolenia czterodniowe od 265 PLN. Informacje na temat szkoleń można znaleźć na stronie http://nowemetody.garr.pl oraz uzyskać w Biurze Projektu pod nr telefonu: (32) 728 58 00.

---

"Nowe metody na Nowe czasy" to projekt szkoleniowy oferujący szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Projekt umożliwia pracownikom, właścicielom i zarządzającym firmami podniesienie kwalifikacji w 15 tematach szkoleniowych obejmujących zagadnienia z zakresu: zwiększania efektywności pracy menadżera, rozwoju kapitału ludzkiego firmy, poprawy efektywności pracy zespołów pracowniczych, marketingu i promocji, zarządzania sprzedażą oraz zarządzania organizacją w okresie zmian. Atutem oferowanych szkoleń jest nowoczesna forma zajęć oraz wykwalifikowana kadra specjalistów, w znacznej części rekomendowanych przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Projekt wypełnia lukę pomiędzy szkoleniami otwartymi - skierowanymi do klienta masowego, a szkoleniami zamkniętymi - prowadzonymi dla wybranych grup osób. Ze szkoleń w ramach projektu mogą skorzystać firmy zarówno z terenu województwa śląskiego, jak i spoza niego. Liderem projektu jest Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - za realizację szkoleń odpowiada firma L.Grant Doradcy Zawodowi z Katowic. Szkolenia prowadzone będą do maja 2008 roku. Projekt jest współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), realizowany pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
http://nowemetody.garr.pl