konto usunięte

Temat: Szkolenia z zakresu pracy z dziećmi marginalizowanymi...

W celu zwiększenia umiejętności pracy z dziećmi marginalizowanymi oraz ich rodzinami w środowisku lokalnym w najbliższym czasie organizowane będą szkolenia budowania środowiskowych systemów pomocy dzieciom, młodzieży oraz ich rodzin. Szkolenia te przygotują uczestników do prowadzenia projektów systemowych oraz pracy ulicznej.

PROGRAM SZKOLENIA – BUDOWANIE ŚRODOWISKOWYCH SYSTEMÓW POMOCY DZIECIOM, MŁODZIEŻY ORAZ ICH RODZIN

Prowadzącymi szkolenia będą: mgr Adrian Kowalski, Monika Bajka, mgr Barbara Kaczmarczyk – Wichary, zaproszeni goście.

Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych, samorządowych oraz osób indywidualnych. Grupa szkoleniowa obejmuje 10 – 14 osób.

Celem jest zwiększenie umiejętności pracy z dziećmi marginalizowanymi oraz ich rodzin w środowisku lokalnym. Swym działaniem obejmie także przygotowanie uczestników szkolenia do wdrażania projektów systemowych oraz pracy ulicznej.

Szkolenia składają się z 4 sesji – zjazdów. Każdy zjazd obejmuje 5 dni roboczych po 8 godzin. Na jeden cykl składa się 40 godzin tygodniowo, ogółem obejmą one 160 godzin. W zakres szkoleń wchodzi:
• trening interpersonalny - wyjazdowy
• warsztaty – tematyka pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodzinami marginalizowanymi
• grupy wsparcia
• wykłady – psychologia rozwojowa + psychopatologia
• seminaria – elementy pracy ulicznej, budowanie systemów pomocy dzieciom
• wizyty studyjne
• konsultacje
Szkolenie będzie realizowane na terenie Katowic.

Koszt szkolenia wynosi 500 zł (Koszt szkolenia nie obejmuje: wyżywienia, noclegów, przejazdów uczestników na szkolenia oraz do wizytowanych projektów).
Fundacja posiada wpis do Wojewódzkiego Urzędu Pracy jako instytucja szkoleniowa pod numerem ewidencyjnym: 2.24/00138/2007

Harmonogram szkolenia: w tym:
I sesja – trening interpersonalny – 5 dni x 8godz./dzień = 40 godzin
II sesja – praca z indywidualnym klientem – 5 dni x 8godz./dzień = 40 godzin
III sesja – praca z grupą (trenerzy zewnętrzni) – 5dni x 8godz./dzień = 40 godzin
IV sesja – pozyskiwanie środków – 5 dni x 8godz./dzień = 40 godzin
SUMA: 160 godzin /w tym 20 godzin konsultacji.
Sesje będą odbywać się w ok. 8 tygodniowych odstępach. Przewidywany okres trwania szkolenia wynosi od września do kwietnia.

I sesja – trening interpersonalny
TERMINY: 14-19. 09. 2009; 21-25. 09. 2009; 12-16. 10. 2009

II sesja – praca z indywidualnym klientem
Warsztat dotyczy nawiązywania pierwszego kontaktu indywidualnego, podstawy pracy z grupą oraz rodzinami podopiecznych warsztat z zakresu obserwacji, charakterystyki oraz diagnozy miejsc swojej pracy. Obejmuje pracę w terenie, warsztat z zakresu budowania oferty alternatywnych form spędzania wolnego czasu dla dzieci oraz warsztat z zakresu planowania i prowadzenia zajęć adresowanych do odbiorców.
TERMINY: zostaną podane w późniejszym terminie

III sesja – praca z grupą
Warsztat z zakresu pogłębiania kontaktu z klientem indywidualnym warsztat z zakresu pogłębiania kontaktu z grupą, warsztat z zakresu współpracy uczestników szkolenia w ramach całego zespołu
poszukiwanie środków na rzecz projektów środowiskowych warsztat z zakresu budowania mini projektów pracy z klientem budowanie marketingu na rzecz swoich organizacji.
TERMINY: zostaną podane w późniejszym terminie

IV sesja – pozyskiwanie środków na działalność
Obejmuje współpracę ze społecznością lokalną na rzecz dzieci marginalizowanych (nawiązywanie kontaktów, budowanie sieci współpracy, przygotowywanie imprez itd.), zajęcia praktyczne z zakresu pracy z dzieckiem, z grupą oraz ze społecznością lokalną – wizyty studyjne w zaprzyjaźnionych organizacjach pracujących na rzecz dzieci ulicy omówienie mini projektów przeprowadzonych przez uczestników szkolenia. Sesja ta obejmuje także weryfikację zajęć przeprowadzonych przez uczestników szkolenia oraz podsumowanie.
TERMINY: zostaną podane w późniejszym terminie

Wszystkie ww. tematy są jedynie wstępną propozycją szkolenia prowadzonego przez Fundację. Szczegółowy i realny plan szkolenia będzie zależał od bezpośredniego zapoznania się z problemami poszczególnych osób, zespołów.

Po Więcej informacji skontaktuj się z nami: ulica@fundacjaulica.pl, 32/ 776 01 41
Adrian Kowalski: adrian@anioly24.pl, tel. 501 747 646
Marta Byrska: martabyrska@wp.pl, tel. 784 002 421