Andrzej Szumski

Andrzej Szumski Naczelnik, Starostwo
Powiatowe

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Zmobilizowanie do współpracy wszystkich zainteresowanych ochroną klimatu, zrównoważonym rozwojem, szeroko pojętą ekologią i odnawialnymi źródłami energii - w celu przyspieszenia rozwoju energetyki odnawialnej. Dla tych, którzy mają świadomość, że to co obserwujemy w przyrodzie (anomalia pogodowe) jest naszym dziełem.
Zapraszam do odwiedzenia strony: http://www.ekolobby.pl/lista.html


Andrzej Szumski edytował(a) ten post dnia 21.01.07 o godzinie 13:07
Romuald Bartkowicz

Romuald Bartkowicz Internet: serwisy
tematyczne. Firma:
elektronika,
elektro...

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Jako autor projektu EkoLobby.pl dziękuję serdecznie Panu Andrzejowi za propagowanie idei , którą ująłem w haśle "proekologiczny lobbing - akcja na rzecz energetyki odnawialnej". Mam nadzieję, że odwiedzający serwis http://EkoLobby.pl wpiszą się na umieszczoną tam Listę Poparcia. Przy okazji: potrzebny jest jakiś poważny Patron , no i... Sponsorzy :)
Pozdrawiam wszystkich.
Karolina S.

Karolina S. naturalnie

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Zapraszam do zapoznania się z "autentyczną technologią" EM
pozdrawiam,
Przedstawiciel EM World Polska na Śląsku
Iwona M.

Iwona M. Zarządzanie
sprzedażą,
Zarządzanie
relacjami z
Klientami,...

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Ciekawa strona, chętnie się zapoznam.Ten post został edytowany przez Autora dnia 06.07.13 o godzinie 23:23
Karolina S.

Karolina S. naturalnie

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

już nie od dziś wiemy, że robi się GORĄCO!!! Podaje aktualnie publikowany artykuł:

Zemsta Ziemi

Zmian klimatycznych nie da się powstrzymać i ludzi czeka wielka migracja – ostrzega James Lovelock, geofizyk, twórca teorii Gai. Wierzy jednak, że ludzkość przetrwa dzięki samoregulacyjnym zdolnościom systemu, którym jest Ziemia.

James Lovelock to żywa legenda: specjalista w dziedzinie klimatologii i geofizyki, wynalazca detektora elektronowego, który pozwolił na wydanie światowego zakazu używania DDT. Przekazał całą swoją własność na cele naukowe i zapowiada, że to samo zrobi z prawami do swojej najnowszej publikacji "Zemsta Ziemi”. W Polsce ukazała się jego książka "Gaja: nowe spojrzenie na życie na Ziemi".

James Lovelock: Już jest za późno, żeby zmienić bieg zmian klimatycznych. W połowie naszego stulecia Arktyka zupełnie się roztopi...

La Vanguardia: Proszę mnie nie straszyć.

... i znaczna część ludzkości będzie musiała opuścić obszary zalane przez morze oraz tereny, na których upustynnienie uniemożliwi ludziom życie.

Zaczynam się bać.

Przecież zgadzam się tylko z tym, co przepowiada Międzyrządowy Panel do Spraw Zmian Klimatu, który niedawno opublikował swój raport.

Ale możemy coś zmienić, zrealizować postanowienia z Kioto...

Już za późno. Ludzkość przypomina teraz wielki tankowiec. Jego sternik zasnął podczas rejsu i kiedy w końcu się obudził, zdążył jedynie zauważyć rafy, o które za chwilę się roztrzaska. Statku nie można już zatrzymać, pozostaje tylko zawołać: "Ratuj się, kto może!".

Proszę streścić swoją teorię naukową.

(…) Nasza planeta jest żywym systemem wyposażonym w samoregulację. Występują na niej dwa klimaty: zimny i ciepły. Od czasu, kiedy człowiek pojawił się na Ziemi, udało mu się przetrwać siedem zmian klimatycznych: zlodowacenia i okresy ocieplenia. Obecnie sama planeta przyspieszyła ósmą zmianę – nowe ocieplenie.

Czy to będzie koniec świata?

Nie panikujmy. Ludzkość przetrwa, tak jak przetrwała poprzednie zmiany, ale nasza kultura nie uchowa się w takiej postaci, jaką znamy.

Twierdzi Pan, że Ziemia, Gaja, to żywa istota, a my stanowimy jej część...

Bądźmy precyzyjni – to samoregulujący się system, w którego skład wchodzi wszystko: od najmniejszej bakterii po największego wieloryba.

A my jesteśmy jak wirus, który Gaję zaatakował, więc broni się ona przed nami, zanim nie położymy kresu jej istnieniu.

Nie powiedziałbym, że jesteśmy jak wirus. Przypominamy raczej plagę królików, które grożą ekosystemowi, bo mnożą się i jedzą. Teraz system próbuje przywrócić równowagę, redukując liczbę królików.

Gaja wystawia nas na próbę.

Żywy, samoregulujący się system – Gaja, Ziemia – którego jesteśmy częścią, będzie dążył do odzyskania równowagi. Ludziom nie pozostanie nic innego, jak przystosować się do nowych warunków.

Co się stanie? I kiedy?

Ocieplenie się nasili i w połowie stulecia zmusi nas do wielkich migracji.

Dokąd się przeniesiemy?

Do stref zimnych. Kraje takie jak Hiszpania zostaną na skutek upustynnienia pozbawione wody, upraw i paliwa.

Mam nadzieję, że nie będziemy się bić.

Podobnie jak podczas poprzednich zmian klimatycznych, może dojść do wojen o terytoria. W każdym razie jedynym sposobem, by zapewnić przetrwanie naszej kultury oraz nie dopuścić do regresu i powrotu ciemnych wieków, jest podtrzymanie produkcji energii elektrycznej.

Jak?

Zachować cywilizację pozwoli nam wyłącznie stopniowe odstąpienie od ekspansji. Jeżeli będziemy mieli energię nuklearną czy hydroelektryczną, zachowamy naszą zurbanizowaną kulturę.

A jeśli nie?

Dojdzie do regresu i powrotu do stadiów przedcywilizacyjnych, tak jak to się dziś dzieje na niektórych obszarach Afryki.

Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że ma pan wpływ na powstanie alarmistycznych nastrojów.

Wręcz przeciwnie. Moje twierdzenia są bardziej optymistyczne niż raport Panelu. Wierzę, że morskie mikroorganizmy naszej planety wpływają regulująco na temperaturę – zgodnie z teorią Gai.

Chyba coś jednak da się zrobić...

Inercja ludzkiego działania jest niewyobrażalna i nie można jej powstrzymać w kilka lat. Indie i Chiny przeżywają konsumpcyjny boom i sytuacja pogarsza się w coraz szybszym tempie.

Nie wygląda na to, by Indie i Chiny się tym przejmowały.

Nawet gdyby tak było, już jest za późno. W połowie naszego wieku mieszkańcy Hongkongu znajdą się pod wodą z powodu topnienia lodowców.

Do jakiej innej ery można porównać zbliżające się zmiany?

Do ostatniego światowego ocieplenia sprzed 14 tysięcy lat, którego wystąpienia paleoklimatolodzy dowiedli na podstawie danych fizycznych. Jeśli chce pan więcej dowodów na to ocieplenie, potwierdzają je także źródła antropologiczne, literackie...

?

We wszystkich kosmogoniach świata jest mowa o powszechnym potopie.

Podejrzewam, że entuzjastyczne nastawienie do energii nuklearnej nie przynosi panu popularności wśród Zielonych.

Podczas zimnej wojny energię atomową wiązano ze strachem przed atomową hekatombą. W pewnym stopniu skojarzenie to okazało się zbawienne, bo zachęciło do zdrowego pacyfizmu; dziś jednak stanowi balast dla zdrowego rozsądku i nie pozwala nam korzystać z niezbędnego źródła energii.

A w dodatku ropa się kończy.

Na ten temat opinie są podzielone. Tak czy inaczej, problem będzie stanowić nie znalezienie ropy, tylko niemożność jej spalania, skoro chcemy przeżyć...

konto usunięte

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

normalnie Mad Max.... !
Karolina S.

Karolina S. naturalnie

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

kolejne znalezione...
"Palma nipa ma się stać tanim źródłem energii"
(PAP, tm/10.04.2007, godz. 12:13)

może Ktoś z szanownych Grupowiczów ma na ten temat zdanie lub inne doświadczenie?
http://biznes.onet.pl/0,1516664,wiadomosci.html
Romuald Bartkowicz

Romuald Bartkowicz Internet: serwisy
tematyczne. Firma:
elektronika,
elektro...

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Witam,

Jak napisałem pod adresem http://ekolobby.pl/ekoblog.html ,
"Portal EkoLobby.pl zainicjował powstanie cyklu ekoBlogów, których autorzy opisują rzeczywistość z różnych punktów widzenia - mając jednak na uwadze proekologiczną puentę, związaną z ich zainteresowaniami oraz działalnością w obszarze energetyki odnawialnej i ekologii". Powstały trzy blogi, w tym jeden wart szczególnej uwagi: http://www.odnawialny.blogspot.com, z tekstami Grzegorza Wiśniewskiego, znanej w branży postaci, prezesa Instytutu Energetyki Odnawialnej i przewodniczącego zespołu doradców Komisji Europejskiej ds. energetyki zrównoważonej środowiskowo ManagEnergy Reflection Group.

Jak zwykle przy każdej okazji, zapraszam do wpisu na Listę Poparcia projektu EkoLobby.pl - "Proekologiczny lobbing, akcja na rzecz odnawialnych źródeł energii" http://ekolobby.pl/lista.html .

Pozdrawiam
RomualdRomuald Bartkowicz edytował(a) ten post dnia 25.11.07 o godzinie 14:26
Michał P.

Michał P. petrochemia

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Zrównoważony rozwój - piękna idea :)

Rozpatrywanie zmian klimatycznych na przestrzeni maksymalnie kilkuset lat.........farsa

konto usunięte

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Czy na wspomnianych stronach sa artykuly opisujace niebezpieczenstwa zwiazane z tzw. OZE?
---
pozdr.czes;-)
Piotr Stareńczak

Piotr Stareńczak dziennikarz,
publicysta -
PortalMorski.pl,
redaktor - "Po...

konto usunięte

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Michał P.:
Zrównoważony rozwój - piękna idea :)

Rozpatrywanie zmian klimatycznych na przestrzeni maksymalnie kilkuset lat.........farsa


Zgadzam się, obserwując zmiany temperatury w ostatnich 100, 200 latach obserwujemy nagły wzrost temperatury. Obserwując zmiany temperatury w ostatnich kilkutysiącach lat, zauważymy że jest to proces naturalny, nezależny od człowieka. Co ciekawsze nakładając na siebie wykresy zmian temperatury z historią ludzkości zauważymy że okresy rozwoju między innymi takie jak egipt w czasach faraonów, oświecenie, okres obecny to czasy w których następował rozwój cywilizacji. Zauważymy także że obecny okres to krótkie ocieplenie w trwającej epoce zlodowacenia. Działalność człowieka nie ma z tym nic wspólnego.
Ryszard Kaminski

Ryszard Kaminski wlasna dzialalnosc,
stolarstwo

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Andrzej Szumski:
Zmobilizowanie do współpracy wszystkich zainteresowanych ochroną klimatu, zrównoważonym rozwojem, szeroko pojętą ekologią i odnawialnymi źródłami energii - w celu przyspieszenia rozwoju energetyki odnawialnej. Dla tych, którzy mają świadomość, że to co obserwujemy w przyrodzie (anomalia pogodowe) jest naszym dziełem.
Zapraszam do odwiedzenia strony: http://www.ekolobby.pl/lista.html <br/><br/><br/>Andrzej Szumski edytował(a) ten post dnia 21.01.07 o godzinie 13:07
Zapraszam do przeczytania mojego wpisu na temat ekologi
Mam prototyp silnika grawitacyjnego który ten problem moze rozwiązać
pozdr Ryszard Kaminski

konto usunięte

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

NECOLS New ECO Life Style
Nowoczesne technologie alternatywnych źródeł energii oraz generatory wody pitej absorbujące wodę z powietrza...zapraszam na
http://necols.com
Bogdan Oś

Bogdan Oś animator
socjokreacji,
psychoterapeuta,
szkolenia, kultur...

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Zimna fuzja http://www.youtube.com/watch?v=mQ671XKrfEw

konto usunięte

Temat: alternatywne (odnawialne) źródła energii, ekologia

Witam.
Dysponuje technologiami do budowy biogazowni ,powiązanej z agregatami kogenaracyjnymi. Czysta energia cieplna i elektryczna. Dzięki zielonym certyfikatom jest to opłacalne. Wszystko zalerzy od regionalnych substratów.
Szukam inwestorów lub wspólników.
Przepraszam za ortografie długo po polsku nie pisałem.



Wyślij zaproszenie do