Elżbieta
Nowalska
właściciel, Ośrodek
Informacyjny i
Wydawnictwo MW
Temat: Wykłady Akademii Dziennikarstwa
Wyższa Szkoła Informatyki, Administracji i Zarządzania w Warszawieul. Meksykańska 6
03-948 Warszawa
http://dobrauczelnia.pl
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w wykładach organizowanych
w ramach Uniwersytetu Otwartego.
W ramach Akademii Dziennikarstwa
Wykładowca: Leszek Bugajski – krytyk literacki, publicysta, redaktor. Studiował w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Krakowie, na Wydziale Filozoficznym UJ. Współpracował i publikował w czasopismach literackich, m.in. „Twórczość”, „Kultura”, „Literatura”, „Miesięcznik Literacki”, „Wiadomości kulturalne”. Był kierownikiem działu literackiego „Życia literackiego”, redaktorem „Pisma Literacko-Artystycznego” , redaktorem naczelnym „Twórczości”. Członek rady redakcyjnej serii wydawniczej "Nowa Proza Polska". Był redaktorem w pismach: „Nie z tej Ziemi” i „Czwarty wymiar”., redaktorem działu literackiego miesięcznika „Playboy”. Od 2006 r. jest zastępcą szefa działu kultury w polskiej edycji „Newsweeka”. Kierownik pracowni prasowej Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Członek Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor książek, scenariuszy filmów telewizyjnych, artykułów, felietonów, recenzji.
Tematy wykładów:
1. Rola informacji we współczesnym świecie – medialny cyrk
2. Rynek medialny, rodzaje mediów, specyfika, sposoby działania i walka o odbiorcę
3. Redakcja, jej struktura, sposób funkcjonowania, skąd się biorą dziennikarskie materiały, ich profilowanie w zależności od odbiorców
4. Gatunki dziennikarskie
5. Czy powinny być i są granice wolności dziennikarskiej
6. Rola dziennikarza we współczesnym świecie: świadek, kreator informacji, odpowiedzialność etyczna, postać medialna
7. Mistrzowie, którym stało się za ciasno w dziennikarstwie: Hemingway, Garci Marquez, Vargas Llosa, Kapuściński, Perez Reverte
8. Dzisiejsze przemiany dziennikarstwa: zamieranie reportażu prasowego, zacieranie się z jednej strony granic między dziennikarstwem i literaturą, a z drugiej – demokratyzacja poprzez Internet.
Dodatkowe informacje - ww.dobrauczelnia.pl
Informacje o zapisach uzyskasz pod nr tel. 22 616 15 27
Cena za semestr w ramach każdej z Akademii wynosi 150 zł. Semestr obejmuje 20 godzin wykładów.
Uczestnicy Akademii otrzymują indeksy, w których uzyskają wpisy uczestniczenia na poszczególnych wykładach. (Prosimy o dostarczenie zdjęcia do indeksu.)