Manager

Temat: Sparingi - lato 2009

16-06-2009 PLAN PRZYGOTOWAŃ DO SEZONU 2009/2010
Najpierw do Wronek, a następnie do niemieckiego Bad Reichenhall wyjadą piłkarze Lecha Poznań na zgrupowania. We Wronkach lechici przebywać będą w dniach 29.06-04.07. Potem na dwa dni wrócą do Poznania i już we wtorek (07.07.) wylecą do Monachium, skąd już autokarem udadzą się do Bad Reichenhall.

Tam lechici zatrzymają się w hotelu Residenz-Bavaria. - Tuż obok hotelu do naszej dyspozycji będzie boisko, na którym będziemy trenować. W Niemczech zostaniemy do 17 lipca. W tym czasie rozegramy cztery mecze sparingowe. Pod małym znakiem zapytania stoi jednak jeszcze ostatni z tych meczów, bowiem tego samego dnia będziemy wracać do Poznania i rywale musieliby zgodzić się na rozegranie spotkania przedpołudniem - mówi kierownik zespołu Lecha, Łukasz Mowlik. W Niemczech poznaniacy zmierzą się z czeską Wiktorią Pilzno, szkockim Aberdeen, greckim Iraklisem Saloniki oraz niemieckim TSV 1860 Monachium.

Plan przygotowań:
23.06. - 28.06 - Treningi w Poznaniu
27.06. - Sparing: Lech - Tavira Symferopol (Wronki)
29.06. - 04.07 - Zgrupowanie we Wronkach
- 01.07. - Sparing: Lech - GKS Bełchatów (Grodzisk Wlkp.)
- 04.07. - Sparing: Lech - Zagłębie Lubin (Wronki)

bo teraz pisze jest napisane co innego:

Ale za to pisze jest napisane, ze nie bedzie spara z Tawrija bo im sie nie chce przyjechac czy cos ;) No ale lepiej zagrac z TSV niz Z Tawrija, nie ;)

Consulant,
Manager

Oficjalna pisze jest napisane ogłasza aktualny program sparingów, zobaczymy ile jeszcze razy się zmieni :)

01.07. Lech - GKS B. (Grodzisk Wlkp. - godz.17:00)
04.07. Lech - Zagłębie L. (Wronki - godz.12:00)
10.07. Lech - Wiktoria Pilzno (Bad Reichenhall - godz.17:00)
12.07. Lech - Aberdeen (Bad Reichenhall - godz.17:00)
14.07. Lech - Iraklis Saloniki (Bad Reichenhall - godz.17:00)
16.07. Lech - TSV (Bad Reichenhall - godz.17:00)

Raben

Lech Poznań 0-0 GKS Bełchatów

Za nami pierwszy sparing w mocno rezerwowym skladzie, nic waznego (np. kontuzje;) raczej sie w nim nie zdarzylo...

A dwa fatalne pudla Handzica mozna sobie obejrzec na lechpoznan.tv

Pudla pudlami, wazne ze i on i Golik zagrali. Niby to sparing, ale graja w powiedzmy pierwszej druzynie a nie z mlodymi.

Consulant,
Manager

Dobrze, że nowy treneiro chce wypróbować młody narybek, z zeszłorocznej łapanki, bo na transfery tego lata nie ma co liczyć.

Sparingi są właśnie po to, żeby wypróbować różne warianty i kombinacje, może coś z tego będzie.Grzegorz Albinowski edytował(a) ten post dnia 01.07.09 o godzinie 23:46
Michał H.

Michał H. Aby do czegoś dojść,
trzeba wyruszyć w
drogę

Czytałem o pochwałach w stronę Golika. Gdyby sie okazało, że jednak potrafi grać...

Consulant,
Manager

04-07-2009 LECH POZNAŃ - ZAGŁĘBIE LUBIN 3:1

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:1
Bramki: 22. Stilić, 48. i 72. Bosacki (Lech) - 58. Micanski (Zagłębie)
Widzów: 1.000
Lech: Kasprzik - Kikut (46. Białożyt), Bosacki, Arboleda (46. Injac), Djurdjević (46. Szałek)- Peszko (46. Machaj), Bandrowski (46. Golik), Stilić (46. Król), Wilk - Rengifo (46. Handzić), Lewandowski(46. Mikołajczak)

Obrazek

Consulant,
Manager

Piłkarze Lecha Poznań wyjeżdżają dziś na zgrupowanie do niemieckiego Bad Reichenhall.

Manager

W pierwszym meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Bad Reichenhall piłkarze Lecha Poznań pokonali Victorie Pilzno 3:1.

Lech Poznań - Viktoria Pilzno 3:1 (3:1)

Bramki: 6. Lewandowski,, 10. Peszko, 43. Stilic - 25. Jiracek
Lech: Kasprzik - Kikut, Bosacki (46. Tanevski) , Arboleda, Djurdjević (46. Henriquez) - Peszko, Bandrowski (46. Injac), Stilić (46. Golik; 59. Białożyt; 67. Wilk), Wilk (64. Szałek) - Rengifo (46. Mikołajczak), Lewandowski (59. Handzić).

-------------------

Piłkarze Lecha Poznań wygrali kolejny mecz sparingowy podczas zgrupowania w niemieckim Bad Reichenhall. Tym razem lechici pokonali Dynamo Czeskie Budejovice 2:0 (1:0). Drugiego gola dla "Kolejorza" strzelił nowy snajper poznańskiej drużyny Krzysztof Chrapek.

Lech Poznań - Dynamo Czeskie Budejovice 2:0 (1:0)

Bramki: Hernan Rengifo (28), Krzysztof Chrapek (82).

Lech Poznań (1. połowa): Burić - Szałek, Tanevski, Bosacki, Djurdjević - Peszko, Machaj, Bandrowski, Handzić - Rengifo, Mikołajczak.

Lech Poznań (2. połowa): Kotorowski - Kikut, Tanevski, Arboleda, Wilk - Szałek, Injac, Stilić, Handzić - Lewandowski, Chrapek.Grzegorz Albinowski edytował(a) ten post dnia 12.07.09 o godzinie 23:25

Chrapek 2 ładne uderzenia lewą nogą, z czego w drugiej akcji extra przyspieszenie i gol. Czerwona kartka Dimy i komentarze w offie na filmie na oficjalne pokazują, że bramek miało być więcej :)
Rafał M.

Rafał M. Specjalista ( obszar
eksploatacji )
wsparcie

Lech Poznań Pokonał Iraklis Saloniki 3:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Niemczech. To czwarty z rzędu wygrany sparing "Kolejorza".

Mecz nie zaczął się po myśli podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego. Już w 4. minucie prowadzenie drużynie Iraklisu dał Constantin Iacob. Na wyrównanie trzeba było czekać do 28. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Sławomir Peszko.
Kilka minut po przerwie Grecy ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem Katsikas wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głowa umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Buricia.

Lech rzucił się od odrabiania strat co zaowocowało w 63. minucie. Po koronkowej akcji piłka trafiła po nogi Rengifo, a ten ze stoickim spokojem pokonał bramkarza przeciwnika. Zwycięskiego gola dla "Kolejorza" zdobył jedenaście minut później, niezawodny w ostatnich sparingach, Semir Stilić. Lech pokonał Iraklis, a gra "Kolejorza" momentami wyglądała bardzo obiecująco. Piłkarze Jacka Zielińskiego przeprowadzili wiele składnych akcji, które mogły zakończyć się kolejnymi bramkami.

Wygrana nad Iraklisem to czwarte z rzędu zwycięstwo Lecha w meczu sparingowym. Wcześniej "Kolejorz" pokonał Zagłębie Lubin (3:1), Viktorię Pilzno (3:1) i Dynamo Czeskie Budejovice (2:0).

Lech Poznań - Iraklis Saloniki 3:2 (1:1)
Sławomir Peszko 28, Hernán Rengifo Trigoso 63, Semir Stilić 74 - Victoras Constantin Iacob 4, Georgios Katsikas 51

Lech (I połowa): Kasprzik - Kikut, Bosacki, Arboleda, Djurdjevic - Peszko, Injac, Zapotoka (25. Bandrowski), Handzić - Mikołajczak, Lewandowski

Lech (II połowa): Burić - Szałek, Tanevski, Injac, Djurdjevic - Peszko (57. Machaj), Bandrowski, Stilić, Wilk - Chrapek, Rengifo

Testowany przez Lecha Poznań słowacki pomocnik Jan Zapotoka w pierwszej połowie sparingu z Iraklisem Saloniki doznał kontuzji i musiał opuścić boisko.

21-letni pomocnik z Dubnicy znajduje się w kręgu zainteresowań Lecha już od kilku tygodni. Początkowo mówiło się o nim jako o następcy Semira Stilicia. Bośniak co prawda pozostał na Bułgarskiej, jednak w pomocy "Kolejorza" powstała luka po sprzedaży Rafała Murawskiego.

Zapotoka leczył ostatnio uraz mięśnia dwugłowego i z tego powodu do drużyny Lecha dołączył dopiero w poniedziałek wieczorem. Trener Jacek Zieliński chciał go przetestować w dwóch meczacz kontrolnych - wtorkowym z Iraklisem Saloniki i czwartkowym z TSV 1860.

Niestety, szkoleniowiec miał zaledwie 21 minut, aby przyjrzeć się piłkarzowi. Zapotoce odnowiła się kontuzja i musiał opuścić plac gry. W tej sytuacji nie wiadomo, czy Lech zdecyduje się na transfer.
Szkoda że Zapotoka ma kontuzję więc raczej już nici z transferu .Pomocnik by się przydał ale cóż trzeba grać tymi zawodnikami co są :)

Raben

Rafał M.:
Szkoda że Zapotoka ma kontuzję więc raczej już nici z transferu.
Hm, a ja slyszalem wczoraj z ust Zielinskiego, ze Zapotoka zdazyl go przekonac. Wiec dopiero sie okaze, czy faktycznie nici - nie wiemy nawet na ile powazna kontuzja. Mam nadzieje, ze jednak Zapotoka dolaczy, chyba ze maja kogos innego.

Podobno jutro Pogo ma się spotkać z przedstawicielami klubu Zapotoki w celu dogadania transferu. Kontrakt kończy mu się w grudniu ale i tak trzeba za niego zapłacić.

Dodatkowo Zieliński coś wspominał, że poza Zapotoką Lech jest zainteresowany jakimś lewym obrońcą również ze Słowacji. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

To nie ten wątek.
Rafał M.

wsparcie

Błysnął w 20 minut. Lech kupuje Zapotokę(

Zaledwie 20 minut potrzebował Słowak Jan Zapotoka, aby przekonać
do siebie trenera Jacka Zielińskiego. Lech jest zdecydowany na transfer i w czwartek siada do rozmów w sprawie pozyskania zawodnika.

21-letni pomocnik wystąpił we wtorkowym sparingu w pierwszym składzie. Niestety, po 25. minutach opuścił boisko, bo odnowił mu się uraz mięśnia dwugłowego. To właśnie z tego powodu Zapotoka pojawił się w poznańskiej drużynie dopiero we wtorek. Awizowany był bowiem już dwa tygodnie wcześniej.

Z Iraklisem zagrał w środku pola z Dmitrijem Injacem. I pokazał, że wart jest inwestycji. Dobrze rozgrywał, cofał się po piłkę na własną połowę, minimalnie chybił z rzutu wolnego. Zielińskiemu to wystarczyło.

- To bardzo dobry zawodnik. Chciałbym go mieć w drużynie – mówił po meczu trener.

- W czwartek siadamy do rozmów ze Słowakami – dodał dyrektor sportowy Marek Pogorzelczyk.

Zapotoka jest piłkarzem MFK Dubnica, jego kontrakt kończy się za pół roku. W tej chwili jest do kupienia za 200 tys. euro. Lech chciał go sprowadzić, bo liczył się z tym, że straci latem Semira Stilicia. Bośniak zostaje jednak w klubie. Niczemu to jednak nie szkodzi, bo ze Słowaka lechici i tak powinni mieć sporo pożytku.

Pozyskanie Zapotoki może nie być ostatnim zakupem Kolejorza w tym oknie transferowym. Poznaniacy ciągle negocjują z Górnikiem Łęczna w sprawie napastnika Prejuce’a Nakoulmę. Rozmowy idą ciężko, bo są rozbieżności co do ceny piłkarza. Podobno górnicyRafał M. edytował(a) ten post dnia 15.07.09 o godzinie 21:02

To nie ten wątek. Link wystarczy.

45' Koniec pierwszej części gry. Lech dominuje, a piłkarze TSV są tylko tłem dla fantastycznie grających poznaniaków. Mimo to do przerwy tylko 1:0 dla Kolejorza.