Masz rację, nie wrócił, tylko wciąż jest i oby fruwał nam jak najdaaaaaaaaaalej i jak najdłuuuuuuużej... Każdy ma prawo czasem trochę odpocząć.... nawet jesli robo to we własnym cieniu....

........tak z ciekawości........kto, z nas, jest od tylu lat.... w światowej czołówce- oczywiście.... w swojej dziedzinie?

Marta A.

Marta A. architekt

trzymam kciuki za adama!!!!:)

Małysz gorszy tylko od "Harry'ego Pottera"! Mamy czwarty medal!

Szwajcar Simon Ammann zdobył złoty medal w konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni (HS-140) podczas zimowych igrzysk olimpijskich w kanadyjskim Vancouver. Srebrny medal wywalczył Adam Małysz.

Ammann, popularny "Harry Potter" skoków narciarskich, po pierwszej serii prowadził po fenomenalnym skoku na odległość 144 m, za który otrzymał 144,7 pkt. W drugiej serii Szwajcar nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń oddając z obniżonego na 11 belkę rozbiegu skok na 138 m. Ostatecznie Ammann wygrał z łączną notą 283,6 pkt. To drugie "złoto" Ammanna w Vancouver, pierwsze zdobył na skoczni normalnej. Szwajcar przeszedł do historii skoków narciarskich, bowiem jako jedyny zdobył cztery złote medale igrzysk olimpijskich.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Adam Małysz, dla którego to także drugi "krążek" w Kanadzie, po "srebrze" na skoczni normalnej. Najlepszy polski skoczek po pierwszej serii był drugi (137 m i 138,1 pkt). W serii finałowej Małysz oddał skok na odległość 133,5 m i z łączną notą 269,4 pkt obronił drugą pozycję. W ten sposób "Orzeł z Wisły" powiększył medalowy dorobek Polski na ZIO w Vancouver do czterech medali.

Dopiero na piątej pozycji po pierwszej serii plasował się Gregor Schlierenzauer (130,5 m, 125,4 pkt). To najwyraźniej podrażniło dumę Austriaka, który w II serii poszybował na odległość 136 m i z łączną notą 262,2 pkt "wskoczył" na trzecie miejsce na podium, powtarzając swój wyczyn z normalnej skoczni.

Przyzwoite skoki oddali Kamil Stoch i Stefan Hula. Stoch po pierwszej serii był 13. Jednak po drugiej serii nie zdołał utrzymać tej pozycji i zajął 14. miejsce z łączną notą 224,1 pkt (126 m i 123,5 m). Hula, który po pierwszej serii był 20., po II serii awansował na 19. miejsce z notą 217,2 pkt (122,5 m i 124 m).

Do serii finałowej nie zakwalifikował się Krzysztof Miętus, który lądował na odległości 111,5 m i z notą 84,7 pkt zajął 36. pozycję.Michał Krajczok edytował(a) ten post dnia 20.02.10 o godzinie 22:40

Gratulacje zdobycia srebnego medalu w Vancouver...