konto usunięte

Temat: koniunktura na rynku pracy.

pisze z perspektywy duzego miasta, a chetnie poznam opinie z innych regionow.
od roku obserwuje odwrocenie rynku pracy do gory nogami.
to nie pracodawcy dyktuja warunki, jak to do tej pory bylo.
coraz wiecej maja do powiedzenia kandydaci.
trudno o fachowca z doswiadczeniem, ktory bedzie pracowal za rozsadne pieniadze( rozsadne z punktu widzenia/siedzenia pracodawcy)
handlowcy w firmie w ktorej pracuje nie musza kiwac palcem-klienci "wala dzrzwiami i oknami". z dobrymi pracownikami jest odwrotnie. oni tymi drzwiami i okanami uciekaja-a dzieki przepisom ppoz nie mozna ich zamykac;)
wybaczcie brak polskiej czcionki-musze zrobic instalke.
pozdrawiam
Anna P.

Anna P. pasjonatka :))))
zapraszam na ---->
www.marzenie.waw.pl

Temat: koniunktura na rynku pracy.

masz rację
Wiesław Wielanek

Wiesław Wielanek prawnik, Bank BPS
S.A.

Temat: koniunktura na rynku pracy.

popieram. Jest jeszcze jeden ważny aspekt tej sprawy. Uczelnie produkują absolwentów, którzy wychodzą w, jak myślą sukcesem w kieszeni, i otwarcie rzucają się tam gdzie jeszcze ich być nie powinno. Bez doświadczenia byle tylko być i byle za pieniadze. Skutek jest taki że jest do wyboru dla przcodawcy cała masa chętnych przed drzwiami i fachowcy w odwrocie. Jak widzę absolwestów uczelni prawniczych, którzy w życiu nie pisali pozwu to mnie trafia. Przepraszam za jednostronność



Wiesław Wielanek edytował(a) ten post dnia 23.02.07 o godzinie 13:55
Piotr Wancerz

Piotr Wancerz Timelapse Media

Temat: koniunktura na rynku pracy.

A może całe to zamieszanie to dlatego, że każdy bierze sobie za przykład naszych kolegów i koleżanki, którzy juz dali za wygraną tutaj i próbują swoich sił na wyspach?
I wychodzą z założenia, że jeśli zostać to na dobrych warunkach finansowych, a jak nie to foch i fruu za granicę...

konto usunięte

Temat: koniunktura na rynku pracy.

Taka sytuacja potrwa zapewne jeszcze jakiś, krótszy lub dłuższy, ale skończony czas.

Obecnie mamy do czynienia z wyścigiem płac i warunków pracy, co jest skrzętnie wykorzystywane przez pracowników. Już teraz płace dobrych specjalistów w branży IT czy telco dobijają do poziomu płac inżynierów pracujących w starej UE.
Lecz nadmuchany do granic możliwości balon płacowy przy pierwszym załamaniu koniunktury pęknie i zacznie się korekta.

Zapewne nie dojdzie od sytuacji podobnej do tej jaką mieliśmy na rynku pracy w latach 1998-2002, gdyż mamy nowy czynnik w postaci przynależności do UE, ale pewne jest że sytuacja wróci do normy, a Ci najbardziej przepłacani pracownicy będą zwalniani.



Piotr C. edytował(a) ten post dnia 23.02.07 o godzinie 15:41
Wiesław Wielanek

Wiesław Wielanek prawnik, Bank BPS
S.A.

Temat: koniunktura na rynku pracy.

Zgadzam się z takim podejściem. Sztucznie utrzymana tendencja nie utrzyma się i korekta nastapić musi. Fachowcy powinni jednak być w cenie. W innym przypadku to bedzie psucie rynku
Jacek Adam Piotrowski

Jacek Adam Piotrowski Business Development
Manager &
Engineering (ICT)
Services...

Temat: koniunktura na rynku pracy.

Czy sytuacja się odwraca? Może tylko po części. Mamy coraz więcej specjalistów i dużo do zrobienia w Polsce, myślę, że perspektywy też są nie najgorsze. W dużej mierze zależy to od branży. Bo np w sektorze konsultingu (dość obszerna dziedzina) ciężko stawiać warunki pracodawcy - masz kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności możesz zdziałać więcej, a bez nich... coż nikt nie zatrudni Cię za piękne oczy.

Czy to dobrze, że pracownicy coraz bardziej dyktują warunki? Myślę, że jak najbardziej. Ważne jest, by pracodawca znał wartość i cenę swojego ewentualnego pracownika, jeśli chce z nim wiązać przyszłość i wie, że dzięki niemu osiągnie pewne korzyści.

Następna dyskusja:

Jaka jest wg Was sytuacja n...




Wyślij zaproszenie do