Monika
K.
specjalista ds.
Public Relations
Temat: Teatr Praski w Projektorze-„Niedźwiedź” Antoniego...
Teatr Praski w ProjektorzeNa warszawskiej Pradze powstaje nowy teatr. Teatr Praski stworzyli znani już publiczności młodzi, profesjonalni aktorzy: Monika Gruda, Marcin Kwaśny i Adrian Perdjon. W budynku przy Kępnej 6 trwają prace adaptacyjne, tak aby jeszcze przed końcem roku Teatr Praski mógł zaprosić widzów na pierwszą premierę.
Do tego czasu Zespół Teatru Praskiego występuje gościnnie w Klubie Projektor, gdzie od 10 września do 1 października można obejrzeć w ich wykonaniu jednoaktówkę „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa. Premiera spektaklu odbyła się w Rosyjskiej Kawiarni Artystycznej Skamiejka 29. lutego 2008 r. Przedstawienie wyreżyserował i jednocześnie wcielił się w postać głównego bohatera Marcin Kwaśny, a obecnie kreuje tę rolę wymiennie z Adrianem Perdjon. Odtwórcy pozostałych ról - to Monika Gruda i Bogusław Kaczmarczyk. Ponadto z zespołem współpracowali także Marcin Rogowski - choreograf i Michał Bajor. Singiel z jego najnowszej płyty „Inna bajka” - „Tango Dell’Amore” z tekstem Romana Kołakowskiego i muzyką Marcina Nierubca został wykorzystany w spektaklu, jako przewodni motyw muzyczny. Autorką scenografii jest Maja Zielińska.
TERMINY SPEKTAKLI: 10,11,14-18,21-25,28-30, września oraz 1 października 2008 godz. 19.00
TEATR PRASKI gościnnie na scenie Klubu Projektor ul. Białostocka 22 PRAGA PŁN
Bilety w cenie 30 zł do nabycia przed spektaklem.
Rezerwacja: tel. (022) 818-43-68; 0-793-757-767
Spektakl wejdzie na stałe do repertuaru teatru, w którym znajdą się sztuki zarówno klasyczne, jak i współczesne. Twórcy Teatru pragną nawiązywać do bogatej historii Pragi, zapraszać do współpracy artystów polskich i zagranicznych. Teatr będzie zatem miejscem spotkań różnych rodzajów sztuki, wielu kultur i sposobów postrzegania rzeczywistości.
O tym, że takie miejsce na kulturalnej mapie Warszawy jest potrzebne świadczy zainteresowanie firm i osób prywatnych współpracą i finansowaniem przedsięwzięcia. Teatr Praski planuje także, jako pierwszy teatr w Polsce, wprowadzić AUDIODYSKRYPCJĘ, czyli narracje spektaklu dla niewidomych (przy użyciu specjalnych słuchawek).