Grzegorz
R.
grafika, animacja,
sztuki piękne,
reklama
Temat: 07 sierpnia 2008 - Zaproszenie / Warszawa, Stare - Miasto
Grupa Artystyczna TRIPLETTE, kawiarnia & herbaciarnia Same Fusyoraz restauracja Na Prowincji zapraszają na wernisaż
otwierający wystawę „TRZY PRZESTRZENIE",
który odbędzie się
7 sierpnia 2008 (czwartek) o godz. 18:00.
Kamienica Pod Lwami – Pachnący Dom Same Fusy
ul. Nowomiejska 10 (Warszawa – Stare Miasto)
Zabytkowa kamienica, a w niej trzy różne wnętrza i klimaty.
Zamknęliśmy w trzech przestrzeniach trzy różne historie:
PRZESTRZEŃ ODBICIA
klimat śródziemnomorski, dominuje biel, surowe, naturalne materiały, ujarzmione
w harmonię przestrzeni
Grafiki warsztatowe (wyryte obrazy odbite na papierze) w ciepłym wnętrzu jasnej restauracji Na Prowincji
Grzegorz Rożek – cykl (akwaforta, akwatinta, werniks oraz kolorowe litografie) przedstawiający Ryby. Spokojnie pogodzone z surowym losem pozwalają artyście oddać twardość życia. A rzemieślnicza technika graficzna – jego brud. Gdzieniegdzie zjawiający się kolor jest próbą opisu subtelnego krótkiego żywota ryby – symbolu bezsensu u Artysty.
Samantha Kaminsky – efekt pracy dyplomowej o roli kobiet w spokojnych „żyjących powoli, w naturalnym tempie" kulturach – grafiki Muso (w malijskim języku Bambara tak określa się kobiety). Grafiki przedstawiają twarze kobiet, które w różnych kulturach stosują odrębne techniki zdobienia ciała. Zabiegi takie (z pozoru subtelne i kobiece) kryją za sobą głębokie rygory tradycji społecznych. Podobnie jak obraz grafiki na delikatnym papierze jest trwałym śladem metalowych narzędzi i kwasów.
PRZESTRZEŃ GŁĘBI
czerń, otchłań, uchwycenie czerni w czerni - czyli odnajdywanie głębi
Mroczna herbaciarnia Same Fusy.
W podziemiach Kamienicy Pod Lwami fotografia wciąga nas w świat czerni. Jest przedłużeniem ciemnej groty o niknących źródłach światła.
Kuba Gładykowski i jego zapis podróży po Czechach i Niemczech, wypraw do Łodzi i Jeleniej Góry oraz licznych spacerów po warszawskich zakątkach. Fotografie (negatyw 35 mm) nasycone niepokojem i samotnością pokazują proces przemijania.
Piotr Pigłas, znany jako „Pest", styka się w swych fotografiach z człowiekiem, zjawiskiem i przedmiotem. Celem prac jest pokazanie myślenia obrazem oraz „projektowania" obrazu. Skupiają się one na wizualnej i estetycznej stronie fotografii.
PRZESTRZEŃ BARWY
barwy smaku owoców i aromatu kawy
kawiarnia Same Fusy
malarstwo
Malarstwo olejne Konrada Lesiaka[b/] nie jest realistycznym odtworzenie krajobrazu, lecz barw. Możliwość zmiany ich natężenia inspiruje Artystę do zmagań z paletą czerwieni, pomarańczy, żółcieni, zieleni i szarości.
Malarstwo [b]Grzegorza Rożka brutalnie oddaje sceny nie będące obiektem zainteresowania ogółu. Artysta tworzy szukając odpowiednich barw i faktur, ale żywy obraz zdaje się kontrastować z martwym wnętrzem – podobnie jak w życiu, gdzie barwna maska pozwala nam o nim zapomnieć.
Ceramika
Samanthy Kamińskiej tworzona w starej technice raku, dzięki której nieprzewidywalne jest uzyskanie konkretnego koloru, zainspirowane formą i pięknem kobiecego ciała.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w trzech historiach wokół sztuki, tak odmiennych a jednak niezwykle spójnych, i podzielenia się swoją opinią na ich temat.
Informacje:
http://www.triplette.pl
http://www.goldenline.pl/spotkanie/wernisaz-wystawy
Pozdrawiam. Grzegorz Rożek
Triplette.pl