Maria S.

Maria S. Civis totius
mundi...

Temat: Promocja książki "Farba  znaczy krew"

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria zaprasza na promocję książki "Farba znaczy krew" Zenona Kruczyńskiego. W spotkaniu wezmą udział: Olga Tokarczuk, Grzegorz Bożek i Wojciech Eichelberger. Spotkanie poprowadzi Roman Kurkiewicz.

Spotkanie odbędzie się 16 maja (piątek) o godz. 16.00 w Księgarni Tarabuk /Browarna 6/ w Warszawie.

„Jakkolwiek paradoksalnie to zabrzmi, cieszę się, że taka książka została napisana. Nie wstydzę się ani mojego wzburzenia, ani wzruszenia podczas jej czytania”
– Olga Tokarczuk

„To książka ważna, mocna, angażująca. Zrodzona ze zrozumienia własnych błędów, z potrzeby zadośćuczynienia i obudzonego współczucia. Obnaża i burzy nasze niemądre stereotypy i automatyzmy, które od niepamiętnych czasów wyznaczają nasz stosunek do świata zwierząt, do świata w ogóle, a także do nas samych, i przyczyniają się do tego, że zmierzamy w kierunku cywilizacyjnej katastrofy. Ta książka zmusza do pomyślenia na nowo” – Wojciech Eichelberger.

Książka ta pokazuje od wewnątrz świat myśliwych i ich los. Powstała jako wyraz niezgody autora na to, że w naszym świecie możliwe jest zabijanie dla rozrywki, dla sportu – jak to sami myśliwi nazywają. Spojrzenie na myślistwo zostało w niej rozszerzone o aspekt etyczny, ekologiczny, religijny, duchowy i psychologiczny. Stało się to w rozmowach z mistrzem zen sensei Sunyą Kjolhede, z Ruth Rosenhek, znaną na świecie działaczką ekologiczną, dyrektorem Rainforest Information Centre w Lismore w Australii, z Anną Dodziuk, psychologiem, znakomitym specjalistą w dziedzinie uzależnień, z Małgorzatą Grabarczyk i Małgorzatą Szczygieł-Reutt, żonami myśliwych, z Bożeną Montwill, lekarzem weterynarii pracującym od dwudziestu lat w swojej klinice w Sztokholmie, z Łowczym Wojewódzkim Piotrem Ławrynowiczem i psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem o „świecie mężczyzn”.

Zenon Kruczyński urodził się w 1950 roku w Gdańsku, mieszka w Gdyni. Od lat dziecięcych w rodzinie myśliwskiej, podtrzymywał tradycję pokoleniową przez kilkadziesiąt lat. Przestał polować w wieku dojrzałym. Obecnie, podążając ścieżką swoich zainteresowań i wieloletniej nauki, zajmuje się prowadzeniem, wraz z pracownią psychologiczną Makami Nature, warsztatów rozwoju osobistego „Energia w działaniu” i autorskich warsztatów „Wgląd w relację pomiędzy ludźmi a zwierzętami”. Jest współpracownikiem Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. Publicysta prasy alternatywnej. Rzecznik ekologii głębokiej, czynnie zaangażowany w działania na rzecz środowiska naturalnego.