Diana W.

Diana W. "Nothing is
impossible, the word
itself says i'm
possible...

Temat: Wystawy

Dariusz Dąbrowski:
Wystawa "Spojrzenia 2007" w Galerii Zachęta. Są to prace młodych artystów, którzy biora udział w konkursie (uwaga!) na najwazniejszego polskiego twórcę. Zwycięzca otrzyma nagrodę: 10 tys. euro

W Zachęcie zobaczyć można cykl obrazów i billboardów Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego pt."Opór", obrazy Olgi Lewickiej, instalacje Janka Simona, film Aleksandry Kubiak i Karoliny Wiktor, katafalk Husajna autorstwa Michała Stachyry ...

22 października poznamy nazwisko zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu.

Wystawa czynna do 11 listopada


Co prawda, wystawa już była ale coś nie coś można o niej poczytać na tej stronce: http://www.incolours.pl/artykul/35 :) gdyby nie to, że ograniczają mnie kilometry, sama chętnie wybrałabym się na nią... czy ktoś z was dotarł i zobaczył na własne oczy tę wystawę? :)
Sabina Rowińska

Sabina Rowińska Financial
Controller, PAYBACK
Poland (Loyalty
Partner Pol...

Temat: Wystawy

Do Zachęty warto trafić w najbliższym czasie dla Zbigniewa Libery.
Do lutego będzie trwała wystawa przedstawiająca przegląd najbardziej znanych prac artysty.
Wystawa jest szokująca, więc odradzam wizytę z dziećmi.
Na pewno warto przyjść z otwartą głową i poznać prace zestawu Lego obozu koncentracyjnego, czy zdjęcia naśladujące historyczne chwile.

Drugą ważną atrakcją zimowego okresu jest wystawa malarstwa Jacka Malczewskiego w Muzeum Narodowym. Znamy mistrza z obrazowania wiejskich pejzaży, warto poznać inne dzieła pełne symboliki - połączenia polskich motywów z mitologią.

Zachęcam!
Agata Krawczyk

Agata Krawczyk asystentka
prawników,

Temat: Wystawy

Niestety nie zdążyłam na ta wystawę w Zachęcie, ale słyszałam, że było wartoAgata Krawczyk edytował(a) ten post dnia 20.12.09 o godzinie 14:28
Magdalena  Furmanik-Kowalsk a

Magdalena
Furmanik-Kowalsk
a
niezależny krytyk
sztuki współczesnej

Temat: Wystawy

„Smuga światła” – wystawa malarstwa Edyty Dzierż
11 stycznia - 12 lutego 2010
Jazzownia Liberalna, Warszawa, Rynek Starego Miasta, ul. Jezuicka 1/3
Wernisaż: 11 stycznia 2010, godz. 19.00

Szeroki strumień światła, wątła nić promienia słonecznego, blask koloru. To jeden z wątków podejmowany przez Edytę Dzierż w jej malarstwie. Jej artystyczne refleksje na temat światła prezentowane będą na wystawie, na którą serdecznie zapraszają HOarT Studio i Jazzownia Liberalna.

„Natura to mój stymulator malarskiego poznania. Dostarcza mi sieć ukrytych połączeń: koloru – światła - formy – materii oraz przestrzeni. Przeżywam, sycę się wartościami natury. Tworzę rzeczywisto - abstrakcyjne pejzaże, w które zawsze uwikłany jest człowiek. Białe płótna zakłócam: mocnym kolorem – dynamiczną kreską - płaską plamą barwną – szorstką fakturą - biologicznie zmodyfikowaną konsystencją farby. Obrazy wypełniam własnymi śladami, znakami, pulsującą energią...” – o swoich inspiracjach opowiada Edyta Dzierż

Edyta Dzierż – ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2004 roku. Obecnie współtworzy PRACOWNIĘ 23 na warszawskiej Pradze oraz grupy artystyczne Flogiston i Grupę Hoovera. Prezentowała swoją twórczość na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Niejednokrotnie była nagradzana i wyróżniana w konkursie „Obraz Sezonu i Rzeźba Sezonu w Warszawie”. Jest w Rankingu 2008 młodych twórców – Kompas Młodej Sztuki.

HOarT Studio
http://hoart.pl

konto usunięte

Temat: Wystawy

Wystawa "WA: HARMONIA. Japoński design dziś"


Obrazek


15 stycznia – 28 marca 2010
Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7, Warszawa
Sala im. prof. Wandy Telakowskiej
10.00 - 19.00 codziennie oprócz poniedziałków
WSTĘP WOLNY
Przygotowanie wystawy: Japan Foundation
Kuratorzy wystawy: Hiroshi Kashiwagi, Masafumi Fukagawa, Shu Hagiwara, Noriko Kawakami
Komisarz wystawy: Ewa Cieślik, IWP
Scenografia wystawy: Hiroshi Yoneya, Ken Kimizuka,Yumi Masuko
Aranżacja wystawy i opracowanie graficzne: Sophie Kumpera

Wystawa „WA: HARMONIA. Japoński design dziś” zaprezentuje 161 przedmiotów codziennego użytku zaprojektowanych przez wybitnych japońskich designerów, m.in. Naoto Fukasawę. Zamysłem twórców wstawy jest przybliżenie, na przykładach obiektów japońskiego designu, idei „WA”, która oznacza stan harmonii we wszystkich dziedzinach życia.
„WA, wartość znakomicie godna szacunku, opiera się na zasadzie, iż trzeba unikać wszelkiej niezgody” – tak brzmi pierwsze zdanie w ogłoszonej w 604 roku pierwszej konstytucji japońskiego cesarstwa. Od tego czasu dla Japończyków „WA” przez wieki było synonimem idealnej zgody, która musi królować między wszystkimi istnieniami, w tym ożywionymi i nieożywionymi. Z czasem termin ten zaczął również oznaczać „rzeczy japońskie”. Pojęcie „wa” zaczęto wręcz używać jako przeciwieństwo do pojęcia „yô” („Zachód”). Tę bipolaryzację można odnaleźć np. w pojęciach washoku/yôshoku (kuchnia japońska/kuchnia zachodnia) lub w wafuku/yôfuku (tradycyjny strój japoński/tradycyjny garnitur europejski).
Przykładem takiego pojmowania japońskiego wzornictwa mogą być zestawienia wydające się na pierwszy rzut oka całkowicie antagonistyczne, np.: naturalny/sztuczny, rękodzieło/przemysł, tradycja/technologia współczesna, wiejski/miejski, małe przedsiębiorstwo/wielkie przedsiębiorstwo.
Obiekty wyeksponowane zostały według podziału na 12 kategorii (odpowiadających różnym typom użytkowania, m.in. sztuka stołu, akcesoria łazienkowe, zabawki, ubrania i dodatki) oraz sześć słów - kluczy, ilustrujących koncepcje, uczucia i gusta obecne we wzornictwie japońskim: Kawaii (uroczy), Kurafuto – (niepowtarzalny), Kime (finezyjny), Tezawari (zmysłowy w dotyku), Minimaru (minimalistyczny) i Kokorokubari (przemyślany).

Więcej na http://www.iwp.com.pl

Wystawę przygotowała Japan Foundation. Celem tej założonej w 1972 roku instytucji jest promocja dialogu pomiędzy Japonią a innymi krajami za pośrednictwem kultury.

konto usunięte

Temat: Wystawy

Zaproszenie na wykłady o japońskim designie i ceremonię parzenia herbaty


Obrazek


Wykład „Japonia i design” wygłosi Shu Hagiwara, kurator wystawy „WA: HARMONIA. Japoński design dziś”. Wykład, uzupełniony prezentacją slajdów, będzie tłumaczony symultanicznie z japońskiego.
Natomiast Bogna Dziechciaruk-Maj, dyrektor krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, wprowadzi do dyskusji na temat „Współczesny design w kontekście estetyki japońskiej”
Po dyskusji zaplanowany jest pokaz ceremonii parzenia herbaty.
Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa, ul. Świętojerska5/7, 15 stycznia br., godz. 17.30.

konto usunięte

Temat: Wystawy

W najbliższą sobotę (16 stycznia) o godz. 18 odbędzie się w Galerii Sztukarnia (Ul. Lewicka 10, Warszawa) wernisaż wystawy fotografii Alicji Szulc pt. "Samotność" oraz wystawy projektu słowo-fotografia-grafika pt. "Maliny"

"Maliny" to to jedno z siedmiu opowiadań napisanych przez Edytę Kotowicz, opowiedzianych fotografią Alicji Szulc i wyrażonych za pomocą grafiki Izabeli Sroki. Wystawa w Sztukarni jest zapowiedzią premiery całego cyklu, który zostanie wystawiony, a także wydany niebawem w postaci albumu. Projekt ten jest niedopowiedzianym opowiadaniem historii kobiecego „ja“.

Kilka słów o artystkach

Alicja Szulc - ukończyła Fotografię na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, zajmuje się fotografią dzieci, prowadzi warsztaty fotograficzne, realizuje różnorodne projekty na polu sztuki.

Edyta Kotowicz – z wykształcenia kulturolog i socjolog. Pracuje jako copywriter. Przede wszystkim jednak, zajmuje się szeroko rozumianym pisaniem.

Izabela Sroka - w 2006 r. ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskała w pracowni projektowania wydawniczego prof. Lecha Majewskiego. Stypendystka Lahti Polytechnic w Finlandii, Institute of Fine Arts, Institute of Design. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach artystycznych i projektowych. Art director w agencjach reklamowych Ogilvy, Brain, Brasil. Obecnie niezależny twórca, grafik, projektant.

Obie wystawy potrwają do 28 stycznia.

Wstęp wolny

Więcej informacji na http://www.sztukarnia.pl

Serdecznie zapraszamy !!!
Katarzyna Boruń - Jagodzińska

Katarzyna Boruń -
Jagodzińska
animatorka działań
kulturalnych

Temat: Wystawy

NOWA GALERIA W WARSZAWIE na Nowolipiu rozpoczyna działalność!
TV8 STUDIO GALERIA
Warszawa, ul.Nowolipie 9/11
zaprasza na wystawę
KONTRASTY
malarstwo:
Renata Bulicz-Wojtkiewicz, Barbara Szczeniowska
recital: Michał Szczepanowski - wiolonczela

Wystawa czynna 3-29 lutego 2010, wt-pt w godz. 11-19 , sob. 10-14 .
organizatorzy: Ewa Szymczyk i Mikołaj Szymczyk
kontakt : tel.510 573 665
tu zdjęcia i informacje:
http://www.mmwarszawa.pl/meeting/6352/Nowa+plac%26oacu...

http://www.mmwarszawa.pl/7355/2010/2/5/feeria-barw-na-...Katarzyna Boruń - Jagodzińska edytował(a) ten post dnia 10.02.10 o godzinie 01:17

konto usunięte

Temat: Wystawy

...maszsza kabe edytował(a) ten post dnia 05.02.10 o godzinie 22:18
Dorota B.

Dorota B. specjalista do spraw
merytorycznych,
Galeria Sztuki
\"Woz...

Temat: Wystawy

Zapraszam serdecznie na wystawę:

Piotr Florianowicz: „Przewijanie”
Galeria Sztuki Wozownia
Kuratorka: Małgorzata Jankowska
Wernisaż 5 luty godz. 18
Wystawa czynna do 21 lutego

Piotr Florianowicz zajmuje się odkrywaniem przypadkowych, ulotnych a zarazem zwyczajnych momentów codzienności. Ich zamaskowanie nie jest w tym kontekście niczym szczególnym, wynika bowiem z ludzkiego upodobania do segregacji i konstruowania hieratycznych układów wydarzeń i rzeczy, z których nawet te ważne pozostają w cieniu atrakcyjniejszych, hałaśliwszych czy choćby łatwiejszych do skonsumowania. Przypadkowe, najczęściej wtórne ich odkrycie zazwyczaj wywołuje w nas poczucie bezradności, wstydu a nawet niechęci, bowiem to, co odkrywamy nie daje się łatwo zaakceptować, burząc już raz skonstruowany porządek wzorów i punktów odniesienia. A jednak zatrzymujemy się, patrzymy, czekamy co się stanie, bo to, co proponuje artysta uwodzi nas w sobie tylko właściwy sposób. (…)
„Staram się zatrzymać emocje” mówi artysta o projekcie „Przewijanie” i to zatrzymanie wypełnia wszystkie dotąd zrealizowane przez niego prace. Uderzenie ciemności działa tak samo silnie, jak zapach proszku do prania a słowa zapisane czy wypowiedziane pozostają w pamięci mimo banalnej i naiwnej składni. Odkurzam, sprzątam, myję zapisuje artysta-mężczyzna a ‘mantry’ domowych czynności nabierają mocy równej skrytemu wyznaniu. (…)
Domowe i pielęgnacyjne czynności mówią o pracy, jaką trzeba wykonać by zbudować kontakt z dzieckiem, sposobach określających uczucia, uczeniu się nowej sytuacji. Zwyczajność tego, co widzimy uderza tak samo mocno, jak wypowiedziane na końcu filmu Obrazu do słuchania słowa kobiety: jak to się pisze na maszynie braila? To zaskoczenie stawia nas wobec własnych ograniczeń, lęku przed ujawnianiem emocji, wstydem przed codziennością oraz bezradnością wobec ustanawianych schematów a jednocześnie daje nam impuls do uwolnienia od obciążających przyzwyczajeń i niepotrzebnego patosu myśli.
Małgorzata Jankowska, fragmenty tekstu towarzyszącego wystawie

Piotr Florianowicz, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK Toruń. Dyplom na kierunku Edukacja Artystyczna, ze specj. media rysunkowe otrzymał w roku 2007; dyplom na kierunku Grafika ze specj. projektowanie graficzne w roku 2008. Obecnie doktorant na WSP, UMK Toruń.
2008 nagroda im. Janusza Boguckiego za najlepszy dyplom artystyczny UMK w Toruniu oraz Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność artystyczną i propagowanie kultury.

konto usunięte

Temat: Wystawy

Wystawa „Designer Roku 2009: Andrzej Śmiałek i Ergo Design. Jak powstają chętnie kupowane produkty”


Obrazek


Wystawa „Designer Roku 2009: Andrzej Śmiałek i Ergo Design. Jak powstają chętnie kupowane produkty” to prezentacja laureata tytułu Designer Roku przyznawanego najlepszemu projektantowi przez prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w ramach corocznego ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór. Nagradzane są w nim dobrze zaprojektowane projekty funkcjonujące na polskim rynku.
Na monograficznej wystawie projektanta i jego zespołu można zobaczyć najciekawsze produkty zaprojektowane dla takich firm, jak Zelmer, Lotos i Deltim oraz prześledzić cały nowoczesny proces powstawania nowego produktu. Naczelnym hasłem studia i jego filozofią, jest angielskie „brand indulging”, co wskazuje na specjalizację we wzmacnianiu i pozycjonowaniu marki poprzez wdrażanie dobrze zaprojektowanych, innowacyjnych produktów.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7, Warszawa
Sala tzw. Małpiarnia
10.00 -19.00 codziennie oprócz poniedziałków
WSTĘP WOLNY
Komisarz wystawy Ewa Siemieńska, IWP
Scenografia i opracowanie graficzne Ergo Design
Więcej na: http://www.iwp.com.pl/projekty_wystawy_designer_roku_09

konto usunięte

Temat: Wystawy


Obrazek
Michał Staszczak

Michał Staszczak adiunkt, ASP Wrocław

Temat: Wystawy


Obrazek

Zapraszam na wystawę moich rzeźb "Metamorfozy codzienności" w Galerii Aneks, (Galeria Sztuki Współczesnej) w Opolu, pl. Teatralny 12, potrwa od 25.02.10 do 21.03.10. Wernisaż 25.02.10 godz. 18.00.
Katarzyna Boruń - Jagodzińska

Katarzyna Boruń -
Jagodzińska
animatorka działań
kulturalnych

Temat: Wystawy

POKAZ FILMÓW O ARTYSTACH I WYSTAWA SCENOGRAFII 28 lutego 2010 godz. 20
- klub LORELEI, Widok 8, Warszawa.
szczegóły:
http://www.mmwarszawa.pl/meeting/6663/S%C4%99dzia+G%C5...
Jerzy T.

Jerzy T.
malarz,rysownik,graf
ik komputerowy

konto usunięte

Temat: Wystawy

zapraszamy
http://www.sztuka.pl/index.php?id=123&tx_ttnews[tt_news]=9269&tx_ttnews[backPid]=34


Obrazek
Magdalena Migas edytował(a) ten post dnia 07.03.10 o godzinie 11:53
Aleksander Majerski

Aleksander Majerski Co było to było,
rzeźba
zostanie...KOŃ BY
SIĘ UŚMIAŁ :)))...

Temat: Wystawy

Kto jutro pojawi się na wernisażu aby również spotkać się ze mną, no kto???? ;)
http://www.tarnowskiegory.net.pl/articles/entry/galeri...
Paweł S.

Paweł S. CEO, Founder

Temat: Wystawy

Multiwystawa "Siła(R)ewolucji" w PKZ Dąbrowa Górnicza – 9 kwietnia godz 18.oo
Zapraszam na jedyną w swoim rodzaju Multiwystawę "Siła(R)ewolucji", która odbędzie się, po raz pierwszy, w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia. Zobaczyć na niej będzie można: prace malarskie, rysunki, rzeźby, fotografie, instalacje oraz projekcje multimedialne, wszystkie wykonane przez młodych, niepowtarzalnych i charakterystycznych artystów. Będzie to jedno z najciekawszych w tym czasie w województwie wydarzenie kulturalne ukazujące ewolucję, czy raczej (R)ewolucję człowieka i otaczającego świata. Początek 9 kwietnia, godzina 18.00. Co ciekawe – wstęp wolny!

Autorzy prezentowanych prac to: Ewa Trefon, Paweł Stępień, Józef Kędzior, Damian Buczek . Pochodzą z Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska. Łączy ich duża wrażliwość na zmiany w świecie oraz świeże spojrzenie na człowieka i to co wokół niego. Dostrzegają w nim ruch i nieustanne zmiany, odzwierciedlając to w swojej twórczości. Prace w/w artystów wkomponowane będą w niepowtarzalną oprawę muzyczną, tworzącą razem mistyczny klimat fantastycznej baśni.

Podczas wernisażu pojawią się również ciekawe niespodzianki. Imprezę uświetni koncert muzyki instrumentalnej zespołu "Tarabans" pod kier. Pana Adama Polachowskiego, pokaz tańca i koncert muzyki elektronicznej.
Wystawa potrwa do 9 maja.

ZAPRASZAM!
Paweł S.

Paweł S. CEO, Founder

Temat: Wystawy

A oto plakacik

Obrazek
Jerzy T.

Jerzy T.
malarz,rysownik,graf
ik komputerowy

Temat: Wystawy

Zapraszam na wernisaż:

http://treit.blox.pl/html



Wyślij zaproszenie do